11 listopada 2013

15 lat kolonizacji

idziemy w stronę wsi!

Napiszę, bo zaraz do Warszawy i znowu będzie pod górkę.
Wczoraj niespodziewanie zadzwoniła Wanda, nasza warszawska sąsiadka, żeby przyjść na kameralną kolację z okazji 15 lat osadnictwa w Zawadach. Bo tak się składa, że większość naszych tutejszych znajomych zakupiła domy na wsi na przestrzeni tego samego półtorarocza. Nam piętnastka stuknie w marcu, ale w listopadzie już wiedzieliśmy, byliśmy po słowie ze sprzedającym, tylko czekaliśmy na sprzedaż naszej działki w Jachrance. 11 listopada Wanda z Krzysiem uścisnęli dłoń właścicielowi swojego zawadzkiego domu na znak dogadania. To nic, że z jego domu ostały się tylko kominy i fundamenty, bo był drewniany i po dobraniu się do konstrukcji okazała się zjedzona przez robaki. Mają więc dom murowany na bazie drewnianego. Chwilę wcześniej Maryta z Jerzykiem wygrali w przetargu gminnym zawadzką szkołę - wygrali ją z powietrzem, bo poza nimi na przetarg nikt się nie zgłosił. To były jeszcze piękne czasy, gdy można było za bezcen kupić taki piękny wielki dom z ziemią. Te czasy minęły dawno, nawet my się nie załapaliśmy, choć ziemia nad samym jeziorem zawsze rządzi się odrębnymi prawami. Ostatnio nieco ponad hektar ziemi rolnej w naszej wsi gmina wystawiła za 33 tysiące… Jest jeszcze Zosia z Mariuszem przy tej samej drodze co szkoła i dom Wandy, oraz Basia, która zakupiła swoje włości nieco wcześniej. W tym składzie, gdy byliśmy te 15 lat młodsi, często razem balowaliśmy. Przed nami i po nas byli inni miastowi, nie tylko warszawscy, choć tych jest zdecydowana większość. Dlatego ludzie mówią, że to Zawady Warszawskie a nie Oleckie. Jednak z Warszawiaków na stałe w Zawadach mieszkamy tylko my i Basia z Piotrem, a z innych miastowych Edyta i Grzegorz. Reszta bywa dłużej lub krócej, w tym Agnieszka:)

a to łódzcy sąsiedzi, którzy zaanektowali zlewnię mleka. Wszyscy mamy nadzieję, że ten blaszany garażyk to tylko prowizorka:) (kierunkowskaz do Domku na górce, ale tą drogą lepiej nie jeździć)

a ten zaorany pasek to ziemia, którą chcieliśmy kupić razem z ziemią ze sklepem, ale wymiękliśmy w przetargu. Kupiła ją pani chyba z Olecka.

Tak więc udaliśmy się wczoraj na kolację, a że były to święta, zjechali się prawie wszyscy z naszego sortu. Kolacja jak to u Wandy była skromna, czyli na 20 dań;), dla nas były dania specjalne dla bezmięsnych (oj mają się z nami nasi sąsiedzi!:)) Robert z okazji kolacji zwlókł się z łóżka, bo od kilku dni nie jest na chodzie tylko na zastrzykach. Poszedł mu kręgosłupek, jak powiedział Jerzyk: w końcu go dogoniło.

a groszek pachnący wciąż się trzyma! (reszta wijących zwiędła)

Ale już po świętach, jutro do roboty odrabiać poniedziałek i wtorek. Poza tym wiadomo, jakie u nas święta. Robert obolały jęczy, że już nie ma siły leżeć, więc przemieszcza się z krzesła na łóżko i z powrotem,

za to ja, z racji pięknej wczorajszej pogody, prawie posprzątałam Domek i romantyczną dwójkę pod tulipanem. Jeśli jacyś goście się objawią, gdy będę w Warszawie, Robert już da radę. Oczywiście nikt się nie objawi, ale gdybym nie posprzątała, pewnie by to zrobił;)

jezioro Ciche

No i na dłuższe spacery z psami pochodziłam, w tym na ostatnie kurki!

tym razem był omlet

A wiecie po czym w Zawadach poznać, że święta? Po upiornym odgłosie kosiarki naszego sąsiada za płotem;) To naprawdę upiorny dźwięk, żadna inna kosiarka takiego nie wydaje. Bo to takie bydle koszące. Nie mówiąc o tym, że nikt inny nie kosi w Zawadach całymi dniami, pewnie dlatego, że inni zauważyli, że Zawady to wieś a nie działkowisko pod Warszawą. Wczoraj sprzątałam w domku przy zamkniętych oknach i drzwiach i słyszałam ją cały czas:( W Cichej Wólce ludzie słyszą…

Ale żeby nie było, że znowu marudzę, powiem Wam, jaki jest mój sposób na depresję. Chodzę z psami po naszych łąkach i z bliska i z dala oglądam nasze kolorowe domki! I myślę sobie, że jesteśmy szczęściarzami. Działa dotąd, dopóki nie zejdę z tej obranej drogi i nie zacznę o tym, ile wciąż niezrobione;)

I bardziej bure widoki z przedwczoraj, głównie z pola kukurydzy, które kiedy indziej (na zdjęciu Sebastiana) wygląda TAK

(z powodu przedzimowego lenistwa wszystkie zdjęcia w niusie komórką)

PS. A jednak nie pominę milczeniem. Każdy, kto mnie zna, wie, że nienawidzę polityki i nie mieszam się w nią, ale to z polityką nie ma nic wspólnego, tylko z wszystkim tym, czego boję się najbardziej:(

Komentarze

Monika, North Carolina, 2013/11/12 02:01
Pieknie tam u Was jak zawsze, nawet gdy na swiecie buro i ponuro.
To juz 15 lat? - Niezly wykon!
kinga m, 2013/11/13 14:03
Oj ,Aniu ,Aniu straszliwie prowokujesz....:)
Nie ukrywam ,że sympatyzuję z tą częścią Patriotów dla których hasła ,,Bóg, honor,ojczyzna " - to nie puste frazesy lecz naprawdę wierzą w ich sens . Jeśli wejdzie się na oficjalne strony Marszu Niepodległości- słowa nie ma tam o nienawiści , faszyżmie , podburzaniu do dyskryminacji. Jest natomiast o bohaterstwie młodych ludzi z powstania warszawskiego , pamięci o ich odwadze, przytaczanie wątków historycznych z okresów świetności Państwa Polskiego, o których celowo nie byliśmy uczeni w szkole. Tak łatwo jest zapomnieć o ponad stuletnim okresie niewoli w czasach kiedy cieszymy się swobodą wyboru, możliwością wypowiedzi a także swobodą seksualną. A ponieważ jest grupa osób ,która jawnie demonstruje swoje prawo w tej kwestii - to jest też grupa osób , która demonstruje swoje prawo sprzeciwiania się ich zdaniem sodomiii... 1:1 :).

Bardziej martwi mnie fakt ,że podpalenia tęczy najprawdopodobniej dokonała grupa przeciwników Patriotów , a także stronniczość mediów w tej sprawie i próba obciążenia kosztami ludzi ,którzy ze sprawą mogą nie mieć nic wspólnego. JAK ZWYKLE ZA SZTUKĘ WĄTPLIWEJ JAKOŚCI i ODBUDOWĘ IDIOTYCZNEJ TĘCZY ZAPŁACIMY MY Z WŁASNEJ KIESZENI.

Jeszcze jedno, będąc z dzieckiem na oficjalnych uroczystoŚciach pod grobem Nieznanego Żołnierza natknęłam się na młodych ludzi z transparentem :,, Ziemia Polaków jest rozgrabiana na Litwie''. Zaciekawiona zapytałam o co chodzi?
Okazuje się ,że na Litwie są likwidowane polskie szkoły , ściągane polskie nazwy ulic i zastępowane litewskimi , za rozmowę w języku polskim można dostać ,,w mordę", a także ludność polska ,która przed wojną posiadała majątki - ma zwracaną ziemię w zupełnie innych miejscach , gorszej jakości . Istnieją na Litwie okręgi , gdzie ludność polska stanowi 90 procent mieszkańców i 90 procent dzieci chodziło do szkół polskich a 10 do litewskich . W tej chwili szkoły te są zamykane i pozostawiane tylko litewskie.Co najgorsze - jeśli dobrze zrozumiałam , a mogę się mylić- trwa akcja przesiedleńcza w danych okręgach , aby wymieszać ludność. Ja rozumiem ,że Litwini boją się spolonizowania ,że chcą mieć swój kraj. NIESTETY ZIEMIE TE OD SZEŚCIUSET LAT ZAMIESZKUJĄ POLACY - oni są u siebie. Nie można mówić im: wracajcie do Polski - gdyż mieszkają tam z dziada pradziada i to jest ich dom. Co gorsza , przy dzisiejszej inwigilacji wystarczy ,że Litwinka polskiego pochodzenia w Warszawie dokonuje przypadkowego wpisu na stronę Narodową ,a potem chce załatwić coś w Ambasadzie Litewskiej - dowiaduje się,że ma założoną teczkę i juz pracy nie dostanie. I tu się kłaniają prawa człowieka ....( A także stalinowskie metody działania).

A co do naszego podwórka - Jesteśmy pokoleniem , które miało obowiązkowo język rosyjski w szkołach ( całe szczęście, że nie kazali nam go zdawać obowiązkowo) a W TEJ CHWILI JĘZYK ANGIELSKI W SZKOŁACH BĘDZIE OBOWIĄZKOWYM PRZEDMIOTEM PRZY TEŚCIE SZÓSTOKLASISTÓW .
Bez komentarza.
ania, 2013/11/13 14:26
Widzę Kingo, że w takich sytuacjach zawsze można na Ciebie liczyć!:)

Nie wiem, co jest na cytowanych stronach, bo nie wchodzę, nie interesuje mnie to i szkoda mi na to życia, natomiast z jakiś powodów media i większość publiczna to co najgorsze w związku z marszem tym i innymi kojarzy właśnie z MW i ONR. Narodowa histeria? Zbiorowa paranoja? Przypadek? A może jednak coś w tym jest? Może jednak to urodzajna gleba dla faszyzmu, ksenofobii i rasizmu? Może ci cudowni patrioci powinni wziąć za to odpowiedzialność? I Ty Kingo też?
Nikt, 2013/11/17 02:23
łatwo Państwu przychodzi przypisywanie osób komentujących do najgorszych zjawisk a'la faszyzm itd.
W pomniejszych dyskusjach także, każdy oponent to niezguła bez pojęcia o świecie.
Proszę się nad tym zastanowić.
Świat jest o wiele większy niż miejscowe spory
kinga m, 2013/11/13 14:29
P.S.

A oto w tej chwili oficjalne słowa ROTY :

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród,
Nie damy pogrześć mowy,
Polski my naród ,polski lud,
Królewski szczep piastowy.
Nie damy by nas zniszczył wróg !
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!

A ja się zapytuję : Gdzie zwrotka o tym ,że: Nie będzie Niemiec pluł nam w Twarz i dzieci nam germanił? Podobno została zakazana , ponieważ Niemcy w Unii Europejskiej mogliby się obrazić :)....
właścicielka blaszanego garażu, 2013/11/13 20:32
a ta bezmyślna młodzież na Marszu Niepodległości śpiewa wszystkie zwrotki Roty i co najmniej 4 zwrotki Hymnu - straszni prowokatorzy ;)
ania, 2013/11/13 14:30
P.S.:)

http://inf.re/partyhard2
zośka, 2013/11/13 16:17
Że tak powiem, rzygam już tęczą ;) Natomiast rozróby było 5 minut. Oczywiście, o te 5 minut za dużo, ale to nie było tak, że były walki, jak w Wlk Brytanii czy we Francji. To raz. Dwa - uważam, że delegalizacja ONR i Młodzieży Wszechpolskiej nic nie da. Zejdą do podziemia, będą działać dalej, tym razem z pieczątką męczenników na czołach. To nie będzie dobre. Trzy - żadnych krzykaczy nie lubię. Ani tych którzy narozrabiali, ani tych, którzy teraz krzyczą, że nie chcą rozrabiania...
kinga m, 2013/11/13 16:19
Nie mogę brać odpowiedzialności ,za bezrozumnych chuliganów , dla których w/w idee nic nie znaczą a jedyną rozrywkę widzą w robieniu zadym ...:)

Z drugiej strony - czy powstańców z Legionów Polskich z 1918r i Powstańców Warszawskich z 1939r stosujących rozwiązania siłowe,w odpowiedzi na upodlenie i upokorzenie, także nazywa się chuliganami ?
ania, 2013/11/13 21:30
Możesz. Im bardziej stoisz po jednej stronie, tym bardziej przyciągasz takich, którzy mają klapki na oczach.
kinga m, 2013/11/13 16:21
1944 - przepraszam
ania, 2013/11/13 16:33
Popieram Cię Zośka tym razem w całej rozciągłości!:)

Dlatego nie krzyczę, jedynie znowu piszę o lęku, gdy natrafiam na kolejnych jedynych właściwie myślących. Zdjęcie zamieściłam nie po to, żeby delegalizować kogokolwiek, tylko by wyrazić poparcie dla przeciwników ABeeSów podczepiającym się pod cytowanych, a cytowanym pokazać, że ich nie lubię za ich czarno-białe myślenie.

A swoją drogą, czy ja muszę takie duże kalibry wytaczać, żebyście się odezwali??;) Sami się prosicie!:)
Robert, 2013/11/13 18:06
A ja to tak podsumuje :

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=692373624119949&set=a.435425943148053.103303.356194021071246&type=1&theater
właścicielka blaszanego garażu, 2013/11/13 20:34
i tak to się u nas niestety kończy :(
ania, 2013/11/13 21:22
Mam nadzieję, że wiadomo, iż ten pan Robert to nie zawadzki Robert?:)
właścicielka blaszanego garażu, 2013/11/14 00:30
domyśliłam się
ania, 2013/11/13 18:31
Ja tylko przypomnę moją niezłomną zasadę - opuszczam zgromadzenia, w których zaczynają się dyskusje polityczne (a więc i wywalam prowokujące taką dyskusję komentarze)!
Zło jest na świecie niezależnie od tego, kto rządzi, ale rozumiem, że po którejś stronie trzeba je umieścić, by z nim walczyć (czytaj: na kogoś wyprojektować swoją nieakceptowaną stronę), a po którejś, tej oczywiście wymarzonej dopóki nie dojdzie do władzy - samo dobro.

Osobiście uważam, że naprawianie świata należy zacząć od siebie, a jedyny budujący patriotyzm to lokalny.

Ale dziękuję Wam za to, że macie ochotę dzielić się swoją innością, to bardzo pouczające. Świadkowie Jehowy przekonali mnie, że nie są tacy straszni;) to kto wie, może i Młodzież Wszechpolska mnie przekona:))
nobody, 2013/11/17 02:13
Patriotyzm Pani nie w główce, bo prywatne marzenia spełnione.
Standardowe podejście Polaków.
Dlatego nie dogonimy długo jeszcze Niemiec i innych rozwiniętych krajów.
Tam są ludzie otwarci i myślący dalej, niż kawałek zagrody przepisanej u rejenta.
Smutne.
nikt, 2013/11/17 02:37
Dokładnie tak - Powstańcy za radą rządu w Londynie zrobili największa hucpę XX wieku, niszcząc siebie i stolicę.
W mojej ocenie to niestety chuligani Ipiszę to z bólem) - wspaniali chłopcy i dziewczęta, ale poprzez działania Londynu jednak z perspektywy współczesnej historii chuliganerka (żeby była jasność: moim zdaniem wyłączna wina jest po stronie decydentów, żołnierze to byli nadludzie i nad- bohaterska postawa).
Szkoda ich bardzo, to mogła być polska inteligencja, po ich śmierci rządy przejęło ocalałe chłopstwo czego skutki odczuwamy do dzisiaj na każdym kroku.
Monika, North Carolina, 2013/11/17 08:35
nobody napisal:
"Patriotyzm Pani nie w główce, bo prywatne marzenia spełnione...itd..."

Ze co prosze? Ktos cos z tej wypowiedzi rozumie? Bo to tak dziwne myslenie, ze az mnie zastanowilo, jak mozna takie glupstwa napisac...

A moze ja juz zbyt dlugo (25 lat) poza Polska zyje, zeby rodakow rozumiec?
ania, 2013/11/17 17:36
Ja rozumiem to jak zwykle:) Gdy ktoś przypisuje czyimś słowom swoje znaczenie, a nie zastanawia się nad czyjąś myślą, znaczy nie wie, że sam ma z tym, co przypisuje komuś, problem. Ale ponieważ to zjawisko tak powszechne, że aż nudne, wybaczam;)
Wolałabym jednak żeby ktoś nie wiedział lepiej, co mam w główce, bo tego nie cierpię (toleruję jedynie u poproszonych o to psychoanalityków:))

Niktusiu - sprawdź proszę, co oznacza określenie "patriotyzm lokalny".

Ale ja przy okazji napiszę, że jestem właśnie w Warszawie, przedwczoraj stanęłam pod spaloną tęczą i poczułam wk....e. Nie wkurzenie, złość, tylko właśnie to brzydkie słowo. Poczułam dokładnie to, z powodu czego tego dnia demonstrowali pod tęczą i Przychodnią (squatem, który zaatakowali ci kretyni) przeciwnicy nacjonalizmu.

https://www.youtube.com/watch?v=FkvGmTgRcKY

To bezsilność, że jeden debil z drugim w imię swoich psychicznych odchyłów daje sobie prawo niszczyć to, co w jego paranoi szkodzi "narodowi polskiemu". Bezsilność trudna do wytrzymania której nie powinno się wytrzymywać. I cieszę się, że są ludzie, tak wielu ludzi, którzy przeciwko temu występują. Problem w tym, że najwięcej mogliby zrobić narodowcy. Przede wszystkim zrezygnować ze swoich marszów, skoro widzą, do czego to prowadzi i jaki element przyciągają. Pytanie, czy rzeczywiście chcą się od tego odgrodzić. Moim zdaniem, co wnioskuję po wypowiedziach i pisaninie wielu z nich, wygodnie jest im umieszczać swoją agresję i nienawiść (m.in. do wolnomyślicielstwa, swobody wyboru, inności i nierespektowania sztywnych zasad, które uważają za jedyne słuszne), w debilach w kominiarkach, wysługiwać się nimi w wyrażaniu tych uczuć, zamiast zobaczyć te uczucia w sobie.

Tylko błagam, nie wmawiajcie mi, że nie macie z tymi idiotami nic wspólnego. Przyczepiają się tylko do was! Zastanówcie się z jakiego powodu!
kinga m, 2013/11/17 13:01
Hucpa nie hucpa - należy im się szacunek ,że mieli odwagę przeciwstawić się okupantom i stalinowcom. Pokazali także Europie ,że Polacy mają dumę i nie jest tak łatwo wciskać nam kity lub próbować zniewolić. W mojej ocenie gdyby nie ich poświęcenie , po wojnie mielibyśmy kolejną Republikę Radziecką - a tak skończyło się na ,, przyjażni ".
nikt, 2013/11/17 19:02
Kinga - sęk w tym, że powstańcy nie przeciwstawili się stalinowcom! Stalin zacierał ręce na myśl, że naziści odwalą za niego czarną robotą zabijając kilkanaście tysięcy kwiatu polskiej inteligencji, młodziezy, etc. podczas powstania. Niszcząc substancję narodu podczas powstania spowodowano, że nie miał już kto dawać odporu stalinowcom i - w uproszczeniu - dlatego mieliśmy to co mieliśmy 45 lat...
Pewnie i tak nie dalibyśmy rady genialnemu strategowi jakim był Stalin, wykołował przecież i Hitlera i Zachód, ale może mielibyśmy elity i piękną stolicę.
Monika, North Carolina, 2013/11/18 05:10
Aniu, a' propos teczowego wq... nia: obawiam sie, ze poslusznie dajesz soba manipulowac, w imie tolerancji. Tecza jest jednym z rosnacych tematow zastepczych. Zamiast wiadomosci nt. ekonomii, bezrobocia, ustawianych przetargow itd. - teraz w mediach bedzie leciala "tecza". Patrzac zas z boku - ta tecza jest OK, szczegolnie w malo barwnej czesci Warszawy, wsrod nudy i szarosci surowego MDM-u. Moze dla niektorych jest w zlym guscie, ale innym cieszy oko. Martwi mnie jednak bardzo: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,gronkiewicz-waltz-tweetuje-do-zuzi,105909.html. To publikacja (3-go w jednym tygodniu!) listu pisanego dziecieca reka do politykow, i to juz zakrawa na zalosny kabaret. To jest bida z nedza, kompletna popelina! Czy polscy politycy maja ludzi za idiotow?
Dodam tylko, ze w USA politycy maja wszystkich obywateli za kompletnych idiotow - i maja racje.
Monika, North Carolina, 2013/11/18 05:15
Ojej, uswiadomilam sobie, ze popelnilam wpis polityczny, a za to mozna zaraz stad wyleciec... Sorry!
ania, 2013/11/18 12:47
Przepraszam, ale nie mam ochoty czytać tego g.. Mam gdzieś polityków i polityczną sytuację w kraju. Jacy ludzie taki kraj. Każdy by się zajął sobą a nie czekaniem, że im gotowe na talerzu podadzą, pracą dla swojego otoczenia, regionu, zamiast czekać, że im jakaś Ziuta załatwi. Zwalanie winy na jednych czy drugich do niczego nie prowadzi i osobiście w tym nie chcę uczestniczyć. Ci, którzy tak myślą, w tym Ty Moniko, ulegają manipulacji.
Tęcza to tęcza. Została spalona. Stoi na pl. Zbawiciela i straszy. Skłot został zaatakowany. Tam żyją ludzie, barwni i potrzebni temu szaremu, zawistnemu, sztywnemu społeczeństwu i nikt nie ma prawa ich eliminować i niszczyć dzieło ich pracy. Mam gdzieś w imię czego kto co robi - nie ma takiej idei czy powodu, dla którego ma prawo niszczyć i krzywdzić. Ja mam dość tego, że ROBI. Dziwi mnie, że nikt prawie się tu nie odezwie, kto myśli logicznie jak dojrzały człowiek, a nie mami siebie i innych ideami i złudzeniami. Dlaczego milczycie?? Na FB odezwały się ze 3 osoby przeciwne tej nacjonalistycznej paplaninie pod tym niusem. A reszta?
wpisy na FB, 2013/11/18 12:57
właścicielka blaszanego garażu: Tylko skąd pewność, że ci niewżyci bandyci są z Młodzieży Wszechpolskiej?

Galeria Wiejska Zawady Oleckie a kto mówi że są? ale to do nich a nie do kogo innego tacy się przyczepiają

Robert (ten sam co w niusach): ale nie ma pani pewności che pani zakazać czegoś bo ktoś anonimowy zdemolował parę rzeczy? takim sposobem wydaje pani wyrok na całą organizację patrząc przez pryzmat kilkuosobowej bandy chuliganów którzy skorzystali z szumu marszu i się wyżyli... myślałem że tak dojrzała kobieta ma więcej oleju w głowie...

Galeria Wiejska Zawady Oleckie ho, ho, ho, zaczyna się:) niczego nie chcę zakazywać tylko wyrażam poparcie, a z dyskusją radzę przenieść się na http://ceramika.zawady-oleckie.com/.../15_lat_kolonizacji...

Robert (ten sam co w niusach): nie mam nic do pani bo od dawna czytam niusy starusy i uwielbiam jak pani pisze i jak żyje ale niech pani nie da się omamić mediom pozdrawiam

właścicielka blaszanego garażu: A ja jestem przeciwna wrzucaniu do jednego worka przygłupich, pijanych zadymiarzy i ambitnej wykształconej młodzieży, która chce zmienić w tym kraju coś na lepsze, zamiast uciekać za granicę. Zanim ktoś zacznie domagać się rozwiązania Młodzieży Wszechpolskiej powinien zapoznać się lepiej z programem tego ruchu, zasadami przyjmowania nowych członków itp.

Robert (ten sam co w niusach): Jedyną organizacją do rozwiązania na już jest PO...

Galeria Wiejska Zawady Oleckie: litości...

Kajetan: No niestety ale normalnych ludzi drażnią chuligani na ulicach niezależnie czy się utożsamiają z Lech Poznań czy Wisła Kraków czy młodzież wszechpolska/przyp. autora celowo z małej litery/:)

Ilona: A ja sobie cichutko siedzę w kąciku - i tak myślę, każdy z nas ma prawo do swoich poglądów, pod warunkiem, że będzie szanował poglądy innych - Panie Robercie brak oleju który Pan zarzucił Galerii Zawadzkiej nijak się miał do szacunku według mnie. Pani Jolanto - proszę wybaczyć, ale .... ja nie muszę się z niczym zapoznawać. Ambitna wykształcona młodzież z powodów bytowych pomogła stworzyć III Rzeszę. Oczywiście im więcej ambicji, tym gorzej, im biednej tym bardziej narasta agresja, im bardziej tępi Przywódcy, tym bardziej wspaniała, wykształcona młodzież może rozwijać skrzydła. O tym Pani marzy? Ja nie. Bo te skrzydła czarne są, bardzo .... Myślę jednak, że - w Polsce te skrzydła nas nie otulą, może się mylę, ale - jakoś wierzę, że nie. Pozdrawiam - interlokutorów. I idę pooglądać tęczę, bo od zawsze mnie zachwyca.

właścicielka blaszanego garażu: Pani Ilono : Jestem Polką, jestem katolikiem i jestem zwolennikiem tradycji narodowych i państw narodowych i nie uważam, że powinnam się tego wstydzić. Uważam również, że powinniśmy zrobić wszystko, żeby zatrzymać młodzież w Polsce. Na razie tylko kształcimy kadry dla innych państw, a polskie władze nic sobie z tego nie robią, pilnując tylko swoich stołków i zatrudniając własnych pociotków. Faszyzm nie narodził się w Niemczech, a jego źródłem nie byli młodzi, wykształceni ludzie, tylko zdemobilizowani żołnierze. Myślę, że jednak powinna Pani jednak jeszcze trochę poczytać. Niestety właśnie ludzie, którzy uważają, że zjedli wszystkie rozumy zbyt łatwo szufladkują ludzi.

właścicielka blaszanego garażu: A ta znienawidzona przez niektórych Młodzież Wszechpolska była organizatorem Antyszczytu Klimatycznego, na którym zastanawiano się jak chronić naprawdę naszą planetę - https://www.facebook.com/events/229278943903881/

Kajetan: Bzdura. Bełkot niewykształconej. głupiej i bez pracy części społeczeństwa. Restrykcyjnej. Oczywiście. Domagającej się " Złotego głuścia na talerzu. Do pracy Polacy. A nie do zadym.

właścicielka blaszanego garażu: Do czego odnosi się Pana wpis, Panie Kajetanie? Do Antyszczytu, a był tam Pan?

Kajetan: Pic na wodę fotomontaż. Nie cierpię jak debile i gnoje podłączają się pod jakiś szczytny cel.

właścicielka blaszanego garażu: Poziom wypowiedzi świadczy o Pana poziomie. Kolejny wszechwiedzący, co wypowiada się na temat, o którym nie ma pojęcia. Znałam takiego co mówił, że nie lubi teatru, a nigdy w nim nie był.

Galeria Wiejska Zawady Oleckie: Jolu, może jednak warto pomyśleć, dlaczego tylu mądrych, wrażliwych ludzi (znam więc wiem) tak reaguje? To się nie bierze znikąd.

Ilona: Pani Jolanto, chyba przeczytała Pani moją wypowiedź bez zrozumienia, cóż, zdarza się. Wiem kto był źródłem faszyzmu, ale może słyszała Pani n.p o Albercie Speerze i paru innych? Jeśli nie, to radzę poczytać. I tym miłym akcentem kończę dyskusję.

Robert (ten sam co w niusach): Pani posty przez ładnych parę miesięcy pokazywały piękną wieś akcje pomagające zwierzakom i pani mądre wypowiedzi a teraz czytać się nie da tego co pani promuje jakieś marsze lewicy antify anarchistów dodaje pani post polubić SKŁOT popiera pani anarchizm dążący do niszczenia wszystkiego bo anarchia to chaos .......... naprawdę współczuję niech pani się nie miesza w takie sprawy bo szkoda pani czasu i nerwów pozdrawiam

Piotrek: oj niech się Pani miesza bo warto zawsze i w każdy sposób tym bardziej, że to także w Pani własnym interesie. Przed światem urządzony przez organizatorów Marszu (NOP, ONR, MłWszech) trudno było by się skryć nawet w Zawadach. Jakąkolwiek kartę historii by nie odwrócić nacjonalizm, szowinizm, rasizm i ksenofobia zawsze owocują ludzkim cierpieniem.
Robert, 2013/11/19 11:03
Cała prawda o skłocie czy pokojowi punkowcy nie mający ochoty na zadymę trzymali by koktajle Mołotowa kostkę brukowa tarcze kastety pałki.

Poniżej cała prawda o nich:http://www.youtube.com/watch?v=qhB9fGX_MBM&feature=youtu.be
Robert, 2013/11/19 11:11
To jest ostatni wpis tutaj i na fb nie ma siły mówić że jako młody człowiek POlska nie ma dla mnie nic do zaoferowania i nie mam sił przekonywać że to co się działo na marszu to wyraz beznadziei młodych ludzi nie mających nic do wygrania i nic do stracenia..... Niepotrzebnie wyładowujemy się na sobie zamiast zobaczyć kto nas na siebie napuszcza... pozdrawiam
ania, 2013/11/19 21:05
Rozumiem Pana frustrację ale... może odniosę się do tego w nowym niusie.
Monika, North Carolina, 2013/11/20 04:31
Tak czy siak - na pewno Aniu jestes zadowolona, bo zrobilo sie tu gwarnie.
ania, 2013/11/20 11:41
Wolałabym jednak, aby gwar był bardziej zróżnicowany.
ania, 2013/11/24 21:50
Informuję, że wszystkie komentarze polityczne zwłaszcza zwolenników skrajnej prawicy od pewnego momentu są i będą likwidowane.
gumis , 2013/11/25 00:08
Anka nie likwiduj ,z tego co wiem to byly arcybiskup Pozniania nijaki arc.Peazt ma zostac duszpastrzem sekcji gejow Mlodziezy Wszechpolskiej
ania, 2013/11/25 00:28
Nie prowokuj Gumisiu!:)
Jasnusz z Warszawy, 2014/01/06 13:29
Racja jest jak dupa, każdy ma własną - powiedział Józef Piłsudski.
Skomentuj:
XIBIX
 
 
15_lat_kolonizacji.txt · ostatnio zmienione: 2013/11/13 18:07 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika