21 czerwca 2008

4 Warszawskie Spotkania Ceramiczne tym razem w Parku Skaryszewskim!

W sobotę od 11.00 do 19.00 jak co roku odbyło się święto ceramiki, ale tym razem nie na Polach Mokotowskich lecz w Parku Skaryszewskim, na granicy Grochowa i Saskiej Kępy w Warszawie. Więcej informacji w tym mapka na blogu poświęconym spotkaniom.

Nas znowu niestety nie było… Nie da się rozdwoić, choć w naszym przypadku musielibyśmy się co najmniej rozpięciorzyć. Ale żałujemy!!!

Takie było oficjalne zaproszenie:

                      Z A P R O S Z E N I E 

21czerwca 2008 r. 11.00-19.00 Serdecznie zapraszamy na „wielki festiwal ceramiki” czyli ” 4 Warszawskie Spotkania Ceramiczne ”

Będzie można:

- ulepić coś z gliny - ukręcić garnek na kole - pomalować ceramikę - zobaczyć jak wygląda 1000*C - pytać ceramików o wszystko - otrzymać informację o kursach i warsztatach ceramicznych - kupić przedmioty ceramiczne bezpośrednio u producenta - spędzić ciekawie czas

Przygotowujemy wiele atrakcji i niespodzianek dla dzieci. Artyści multidyscyplinarni będą malować ceramikę sanitarną na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcje z 1,2,3 WSC łącznie przyniosły ponad 9 000,-! (Relacje z dotychczasowych WSC można obejrzeć w naszych niusach i starusach)

W tym roku oprócz członków Związku Ceramików Polskich, Związku Artystów Plastyków PSU, Związku Artystów Plastyków, Związku Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby reprezentowane będą kopalnie gliny, sklepy zaopatrzenia artystów ceramików, producenci kół garncarskich i pieców do wypalania ceramiki, hurtownie galerie, sklepy, ośrodki kultury prowadzące warsztaty ceramiczne, projektanci i technolodzy ceramiki,artyści ceramicy, artyści ludowi oraz amatorzy.

Głównym celem Spotkań obok integracji środowiska jest promocja ceramiki i jej twórców.

Gościom 4.WSC chcielibyśmy przybliżyć tajniki naszego zawodu.

A tu już: fotorelacja 1 i fotorelacja 2

Komentarze

Darek Osiński, 2008/06/17 07:39
Szkoda, że nie dojedziecie. Zapowiada się ciekawie. Bardzo dziękuję za zamieszczenie informacji i serdecznie pozdrawiam.
Skomentuj:
DATOO
 
 
4_wsc_tym_razem_w_parku_skaryszewskim.txt · ostatnio zmienione: 2013/10/20 20:25 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika