28 kwietnia 2019

58... hę

Tak proszę Państwa, stara baba już jestem, za chwilę sześćdziesiątka. I jak zawsze w swoje urodziny w agroturystycznym amoku. A czas zaiwania w takim tempie, że nie nadążam z niusami. I ciągle coś… Jak nie urok, to przemarsz wojsk. I świata nie uratuję. I w ogóle… Ale co tam będę marudzić. Wrzucę te miliony zdjęć a pisać będę z doskoku. Zapraszam pod przed, w i po, gdzie przegląd wiadomości.

Ogłaszam, że gotowe!

Przed


W


Po


Prawda jest taka, że ostatnio w urodziny nie jestem w dobrej formie a z roku na rok robię się bardziej depresyjna. Nie umiem tak skutecznie odwracać oczu, jak kiedyś, a internet, w tym FB, świetnie temu zapobiega. Przy okazji wyjaśnię, co oznacza psychoanalityczny skrót myślowy przymykać oko. Są tacy, co w tym stwierdzeniu ochoczo dopatrzyli się mojej wielkiej skruchy, że nie kiwnęłam palcem w sprawie zwierząt Indianki, chociaż wiedziałam co się dzieje ale „zamykałam się w domciu”, by nie widzieć. Nie będę psuć urodzinowego niusa tym tematem, więc tylko wspomnę, że stosowne komentarze są pod tamtym niusem a czyszczenie sobie sumienia czyimś kosztem to prymitywny mechanizm obronny zwany projekcją. Wracając do przymykania oczu, to termin uknuty na inny mechanizm obronny, dużo młodszy, chroniący kilkulatka przed wiedzą, dlaczego rodzice zamykają się w sypialni. Chroni dzieciaka przed smutną prawdą, że nie jest najważniejszy na świecie, świat się wokół niego nie kręci bo są takie chwile, gdy mama woli być z tatą, nie z nim i że jest taki obszar w jej życiu, w którym sobie obecności dzieciaka nie życzy, no i że rodzice mają swoje prywatne życie, z którego dziecię jest wykluczone (są też rodzice, którzy chronią przed tą prawdą swoje dzieci, nie wiedząc, jaką im czynią tym krzywdę). Są tacy, którzy przymykają na to oko całe życie i stąd ich liczne problemy. Pojęcie przymykania oka rozpełzło się na inne obszary i oznacza nieuświadamiany stan, gdy coś jest zbyt trudne do przyjęcia, więc nieświadomie pomijamy to w swojej percepcji. Robią tak wszyscy w mniejszym lub większym stopniu, np. zjadacze mięsa i nabiału kochający zwierzęta. Bez przymykania oka można zwariować, ale właśnie mam wrażenie, że cierpię na to, iż ostatnio coś mi się oko domknąć nie chce ;-)

Pozostaje mi bezsilność, którą słabo znoszę. To tylko ułamek przykładów:

śmieci wyzbierane na wielkanocnym spacerze ze ścieżki dookoła jeziora…

Na temat śmieci to mi się ulewa, więc pozwolę sobie napisać, że dziś znowu je zbierałam, tym razem na parkingu przy plaży gminnej. Bo przecież wsiadając do samochodu lepiej wyrzucić zasmarkaną chusteczkę, peta czy inne g. na ziemię niż zabrać ze sobą i wyrzucić do śmietnika. Bo o wróceniu się na plażę i włożeniu do jednej z toreb, które zostawiliśmy w miejscu, gdzie powinna wisieć torba w specjalnej obręczy, marzyć nie będę. Ani o tym, że ktoś, zamiast mnie, tę torbę tam powiesi:( „Ale przecież to takie małe coś, żaden śmieć…” Te małe cosie tworzą wyspy na oceanie 3x większe od Francji!

Wczorajsze z naszego „podwórka”:
komentarze mówią same za siebie :-( (do przeczytania: HEINRICH: NIE MYLMY LASU Z UPRAWĄ DRZEW )

i jeszcze…

też tu: Rząd PiS chce wpuścić Wisłę w kanał. Zapora w Siarzewie zaszkodzi 5 obszarom Natura 2000. Ptaki i ryby nie przeżyją.

więcej pod linkiem Ratujmy Mazury i TU

i jeszcze to: Droga wodna E40 to będzie największa katastrofa od lat 50. Zagrożony Bug i inne rzeki.

i zwierzakowe :-(

coś dla zwolenników tanich piesków „rasowych”

znowu ktoś z wilka próbuje zrobić kozła:(

I tak na każdym kroku, co otwieram internet, się natykam. I te RDOSie mające chronić środowisko a zezwalające na dewastację… I kto ma z tym walczyć? Kto będzie zapobiegał, jak nie MY? Tylko że ja już nie mam siły. Wystarczą mi nasi nadjeziorni dewastatorzy:( na których siły nie mam już dawno. Jestem za stara, mogę tylko pisać, a wiadomo, z samego pisania wynika niewiele. Cała nadzieja w dzieciach i wnukach, tylko czy zostanie im jeszcze coś do ratowania?? Poza tym nie zgadzam się, by takie zgliszcza im po sobie zostawiać!

Więc nie bez związku rysunki Kseni:

pierwsza artystyczna praca pt. „Słońca, prostokąty i kaczuszka”

dinozaur z kolcami a na dole podpis autorki ;-)

Komentarze

Monika, North Carolina, 2019/04/28 21:14
Nie martw sie, zes stara. Ja w listopadzie podziele Twoj los. Na razie - ciesz sie, zes jeszcze na chodzie, w tym wieku.
100 latek zycze i jeszcze troche wiecej.
Fajnie masz, baciu. Wnuczka rosnie na wielka artystke.
ania, 2019/04/29 10:00
No cieszę się, że jeszcze W TYM WIEKU jestem na chodzie ale planowałam pochodzić parę lat!:) Jak patrzę na babcię Teresę, to mnie czasem niewiele brakuje do jej formy, więc chyba teraz ludzie się bardziej zużywają.
z FB, 2019/04/29 22:25
Gosia S: Stówka Aniu !!!!! 🌷🥀🌸🌻...🦋
Galeria Wiejska: cyganka wywróżyła mi 103 :) ale chyba starczy stówa;) ja już nie mam siły! :)
Gosia S: hehe....mnie wywróżyła pięcioro dzieci ;) mam jedno ...stówka jest ok (y)

Fela B: Szczęścia zdrowia i spokoju Aniu

Izabela R-P: Wszystkiego najlepszego 🌷

Marta S: Pani Aniu! Wszystkiego, co dla Pani najlepsze. Mnóstwa szczęścia życzę!

Malgorzata C: Duzo zdrowia i pociechy z pupili ;)

Elżbieta J: Z najlepszymi życzeniami Jubilatko :) też byczek

Elzbieta K: Wszystkiego Najlepszego z okazji Urodzin,oczywiście osiemnastych!😁

Dorota Ł-T: Hahaha, uwielbiam Twoje przypominajki co roku. 100 lat Aniu 😻
Galeria Wiejska: ktoś musi przypomnieć :)
Dorota Ł-T: Ja mam oczywiście zapisane w kalendarzu, ale zawsze jesteś szybsza w przypominaniu niż mój kalendarz :) Cmoki w boki.
Galeria Wiejska: bo trzeba jeszcze pamiętać o kalendarzu :)

Maryna Ś: Naprawdę?!?! Moje też! Wszystkiego co najlepsze Pani Aniu! 🙂
Galeria Wiejska: O! To też najlepszego! <3

Aneta J: Obraz może zawierać: kwiat, roślina i przyroda

Monika L: https://giphy.com/gifs/happy-birthday-3ohhwmQ0xIg8W3pHd6

Ewa S-P: Najlepsze życzenia!

Beata P: Pomyślności!

Anna Maria P: Najlepszego!!!

Agata Z-P: Wszystkiego NAJ prosto z domku na górce 😍🌸🌸🌸

Joanna M-B: jeszcze 100 razy osiemnastych życzę :)

Ewa N: Wszystkiego najlepszego! Obraz może zawierać: kwiat
Skomentuj:
PDFMJ
 
 
58..._he.txt · ostatnio zmienione: 2019/04/29 10:09 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika