8 września 2019

Darmozjadki i jesień

Płonie Amazonia, 5G, susza, zakwaszone, pełne śmieci oceany…

Bahamy zmiecione z powierzchni ziemi, rozpuszczająca się Arktyka… A u nas? Tylko ważne, kto wygra wybory! Życzę sobie żeby wygrała partia rządząca. Żeby to ona musiała wypić piwo, które nawarzyła, a nie jej następcy. I to tyle, co w tym temacie mam do powiedzenia.

À propos urzędów pod panowaniem PISu. Miało być lepiej. Pani w Wodach Polskich z dumą mówiła, że to tamci… Że teraz już będzie porządek! Tymczasem…

Poza tym koniec sezonu, dzieci w szkole (młodzież w wieczorowych liceach), ja w gabinecie na pełnych obrotach a niebawem comiesięczny warszawski kierat… Tylko Robertowe wakacje na Bali wciąż trwają ;-) Kto ciekawy jak tam postępy, niech skoczy na stronę bala. Bo w międzyczasie był ważny dzień!

No i Buras, łach jeden nastraszył nas okrutnie. Rok temu zginęła Strzałcia. Gdy Burańciu nie pokazał się trzeci dzień, byłam bliska zamknięcia reszty kotów w domu! Modliłam się i obiecywałam, że wybaczę mu obszczany fotel, nawet kanapę, byle wrócił. No i wrócił. Aczkolwiek zobaczyliśmy go na łące nad jeziorem, ale do domu nie raczył. Łachmyta, włóczykij, obszczymur… No dooobrze. Grunt, że jest:)

jak widać reszta się integruje przy miskach, a on woli łapać norniki

Już czas jakiś temu ukazał się tekst na blogu Michaliny, a ja szaleję na Insta.

Przy okazji obejrzyjcie zdjęcia, które częściowo na blogu są, a częściowo nie, ale są tu:
Zdjęcia Michaliny, cz.1
Zdjęcia Michaliny, cz.2

O ludzie! Jeszcze mi ten Insta potrzebny do szczęścia! Te hasztagi, urywające się relacje, znikające obserwacje… Osiwieć można… (na szczęście już niewiele niesiwych zostało;)) Z pomocą przyszła pani Karolina lat 26, co w tej kwestii ma największe znaczenie!, która pracuje w firmie naszego gościa z górki. Nadesłała link do fejsbukowego programu do omijania komórki na Instagramie! Ha! Jestem uratowana! Bo niestety za stara jestem na smartfona, za ślepa i za mało wyrobione mięśnie w kciukach;) No i mogę wrzucać normalne zdjęcia a nie jakieś ogryzki z komórki, jak…

np. zdjęcia łączki ;) - odstęp dziesięciodniowy, zostały same czerwone i żółte kwiatki

albo jego wysokości Ptysia Nadjeziornego

Ptysio dzielnie chodzi na spacery, chyba że mu się nie chce. Misio raczej woli nas witać przy furtce.

komórka sama zrobiła zdjęcie moim pogryzionym przez Dziadka kroksom, więc pokazuję;)

Pokażę jeszcze kałużę, a raczej jej natychmiastowy brak, taka jest susza. Co spadnie trochę deszczu, wsiąka jak w pustynię:(

Jezioro pomału stygnie :-(

28.08

5.09

6.09

No bo jesień…

Marcinki w pełnym rozkwicie, malwy na ostatnich nogach…

28 sierpnia, więcej w albumie Wczorajsze próby na Insta

4 dni temu

Takie mgły bywają jesienne…

Jesień widać po MisioPtysiach:

Po psach zresztą też :-)

A takie obrazki z 30 sierpnia:

I jesiennie na spacerach, a mimozy okazuje się, że są agresywną nawłocią kanadyjską, która wypiera jadalne dla zwierząt rośliny :-(

więcej zdjęć z wczoraj w albumie Spacer do doliny

No i koniec sezonu. U nas oznacza, że nie wszystkie pokoje zajęte, a są chwile, gdy nie ma nikogo!

pani Kasia pięknie umyła okna, więc mogłam pokazać odbijające się niebo :)

więcej w albumie Z cyklu "pod wieczór"

Płody rolne na ukończeniu…

melon i arbuzy z naszej szklarni

No i koty do wzięcia w dobre ręce i przykład bezsensownego ich rozmnażania. Ludzie, kiedy do was dotrze, że to do was należy zabezpieczenie psów i kotów przed niepotrzebnym mnożeniem! Po co to robicie? Po co narażacie siebie i je? Nie macie krztyny wrażliwości, gdy widzicie takie maleństwa umierające na koci katar przytknięte do waszych drzwi? Nie stać was? To poproście gminę albo jakąś fundację o pomoc. Służę namiarami! Nie? Bo jeden pan z drugim panem mają lęk kastracyjny, więc nie wykastrują psa ani kota? To się nazywa identyfikacja. To nie was mają wykastrować. A tym zwierzętom jest z tym lepiej, nie mówiąc o tych, które rodzą tylko po to, by zamarznąć, być rozjechanym, umrzeć z głodu lub na jedną z licznych chorób, które imają się tych zaniedbanych!!! Nie wysterylizujecie kotki/suki, bo..? Bo co was to obchodzi, prawda? Wychowaliście się w znieczulicy i umrzecie tak samo. Nikt wam szklanki wody nie poda.
We wsi, gdzie Darek z Małgosią opiekują się bezdomnymi kotami i na koszt gminy wysterylizowali niezłe stadko, sąsiadka swoją kotkę „oszczędziła”. I co zrobiła kocica? Przyniosła małe do Małgosi i Darka. Teraz się musi ktoś nad kociakami zlitować, bo nie dorosną do zimy na tyle, by przetrwać. Koty są w okolicy Warszawy/Ostrowi Mazowieckiej.

I à propos niewrażliwości… Tym razem komentarz zbędny. Ci, co wrażliwość mają, widzą.

Można? Można!

No dobrze. Dotarliśmy do darmozjadków. Na FB krążyła grafika ze zdjęciem Pawłowicz i cytatem: „Nie rozumiem, dlaczego ludzie ciągle narzekają, że jest źle (…). Zauważyłam, że większość starszych ludzi to takie darmozjadki, które mówią, że mają niską emeryturę itp. Mogli się przecież uczyć, pracować, a nie siedzieć po barach i piwsko chlać (…)”. Podobno Pawłowicz nigdy tych słów nie wypowiedziała, a szkoda :-) Oczywiście mówienie czegoś takiego o wszystkich starszych ludziach byłoby chamstwem typowym dla tej pani, ale w tych słowach jest ziarno prawdy. Najbardziej jednak odnosi się do wielu młodych kobiet. Tu na wsi, zwłaszcza odkąd jest 500 plus, istna plaga takich darmozjadek. Najważniejsze dać sobie zrobić dziecko a później wymagać, by facet utrzymywał i ją. Obiadki u mamusi, dziecko u mamusi, facet w pracy a księżniczce się należy. Jak dziecko podrośnie na tyle, że trzeba by ruszyć tyłek, zachodzi w ciążę z następnym. Bo niby nie ma pracy?? Ręczę Wam za to, że dla tych, które się pracy nie brzydzą, jest praca i to sporo! Zwłaszcza w sezonie. Można wyjechać poza tym. Można się doszkolić. Mężczyzna nie ma obowiązku utrzymywać kobiety. To bajki ze średniowiecza. Współczesne pary to partnerzy w budowaniu wspólnego życia. Choć tak, odmianę odwrotną też można zaobserwować. Gdzie kobieta utrzymuje darmozjada… :-(

Na poprawę humoru:

PS.

Gustaw z ostatniej chwili!

Komentarze

Żaneta, 2019/09/09 01:57
jak zwykle ciekawy news poruszający aktualne problemy - sterylizacja czy kastracja - dopóki nie będzie nakazu administracyjnego, pod groźbą karty finansowej - część ludzi olewa ten problem. Traktują zwierzęta nie jak istoty żyjące tylko....no właśnie ma łapać myszy , pies pilnować domostwa - i tyle.Tylko kary finansowe mogą zmienić dotychczasowy stan rzeczy. I to drakońskie. Miso-Ptysie są rewelacyjne - jak zawsze.Cudowne koty. A co do 500+ - to szkoda gadać.Największy dramat polega na tym, że te dzieciaki , od małego nie znają etosu pracy, że aby cos mieć trzeba zapracować, nie , żeby cos mieć , trzeba poczekać aż mama weźmie 500+.Teraz dzieci utrzymują rodziców..... Zdjęcia są jak zawsze prześliczne i niesamowite. A malwy - niesamowite. W tym roku posiałam malwy , w przyszłym powinny już kwitnąć....Mnóstwo pracy muszą państwo wkładać w domostwo - ale wygląd - rewelacyjny.Podziwiam.
ania, 2019/09/09 11:00
Niestety żadnych restrykcji finansowych za niesterylizowanie nie będzie, bo żaden polityk nie narazi się mieszkańcom wsi. Widać to po ustawie dotyczącej trzymania psów na łańcuchu i w kojcach.
A pomyśleć, że w cywilizowanych krajach problem bezdomności zwierząt został w ten sposób rozwiązany... eh, ciemnota polska
Monika, North Carolina, 2019/09/17 11:22
Wlasnie dzis/wczoraj w polskich mediach donosza na biezaco, ze PiS zdecydowal o "zlagodzeniu" ustawy o ochronie zwierzat, tzn. ze nie beda wymagane zapowiadane obowiazki wlascicieli wobec zwierzat, ani nie beda wymierzane surowe kary za ich nie przestrzeganie. Niedobrze mi sie robi od tego cywilizacyjnego nieposluszenstwa. Noz mi sie w kieszeni otwiera!
ania, 2019/09/17 11:26
Ja piórkuję... Oszuści. Jeszcze nie słyszałam o tym, ale to tylko mnie utwierdza w starej opinii, że ci ludzie są niemoralni, nie mają kręgosłupów, uczuć, tylko chęć władzy i nachapania się im przyświeca. Żadnej idei głębszej.
Monika, North Carolina, 2019/09/17 13:13
No niestety:
https://wiadomosci.wp.pl/pis-lagodzi-projekt-ustawy-o-ochronie-zwierzat-psy-zostana-na-lancuchach-6301211372054145a
Skomentuj:
TBQOB
 
 
darmozjadki_i_jesien.txt · ostatnio zmienione: 2019/09/12 16:58 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika