23 kwietnia 2006

Dzień Ziemi na Polu Mokotowskim

Tym razem Galeria Wiejska wylądowała na Polu Mokotowskim na obchodach Dnia Ziemi. Po alejce, przy której stał nasz namiot, jak po całych polach, przewalały się dzikie tłumy. Większość przyszła pogapić się, wrąbać kiełbasę, napić piwa a potem postać pół godziny w kolejce do toalety. A było na co popatrzeć :) Galeria ludzka w całej rozciągłości, rewia mody, a raczej ubiorów "odświętnych", przestraszone psy, wkurzeni rowerzyści, leśnicy w mundurach, tańce indian do muzyki elektronicznej, bębniarze, odpustowe zabawki, różowa wata na patyku i wreszcie gdzieś w tym wszystkim zagubieni twórcy ludowi i ich drewniane ptaszki, aniołki, wiatraczki, wiklinowe koszyki, lniane ubrania, gliniane garnki, miody, wypieki...
A my, z naszymi deseczkami i paroma ceramicznymi naczyniami, z plakatem zapraszającym do pensjonatu i na warsztaty ceramiczne, przycupnęliśmy prawie na końcu kiermaszowej alejki, obok wyrobów z wikliny. Rozdaliśmy ulotki i płyty cd ze zdjęciami z Zawad, sprzedaliśmy trochę naszych rzeczy, spotkaliśmy warszawskich znajomych, nawiązaliśmy kontakty, zebraliśmy nowe adresy mejlowe do naszej listy dystrybucyjnej (pozdrawiamy naszych nowych niusleterowiczów! :) ), wysłuchaliśmy uwag typu "ile? za zwykłą deskę? nigdy tego nie sprzedacie!", i kolejny raz przekonaliśmy się, że nasze rzeczy podobają się fajnym ludziom, a obcokrajowcom w szczególności.
A to zdjęcia z Dnia Ziemi:

Początki, czyli zanim ruszył tłum...

Na naszym stoisku już się trochę przerzedziło...

Tu, jak widać w tle, godziny szczytu, a na zdjęciu Darek Osiński z Klementyną przynieśli ulotki do propagowania Drugich Warszawskich Spotkań z Ceramiką, które odbędą się 10 czerwca 2006.

Komentarze

Skomentuj:
FBERT
 
 
dzien_ziemi.txt · ostatnio zmienione: 2020/01/05 20:51 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika