28 listopada 2009

Galeria w nowej odsłonie

Wciąż niestety u szczytu schodów naszego domu, a nie na górze pensjonatu z wejściem przez taras z parkingu, ale za to w nowej odsłonie. Do tej pory wyroby Galerii Wiejskiej leżały na podłodze, na fotelach z lat 50. znalezionych na śmietniku, i na stoliku z lat tych samych, ze śmietnika również. Jak to wyglądało można sobie obejrzeć w bardzo starym niusie (z 15 lipca 2005) pt. Otwarcie Galerii Wiejskiej w realu

Ten stary bufet (a właściwie cały kredens, ale z racji, że w całości się nigdzie nie mieścił, został rozparcelowany) przyjechał do nas półtora roku temu od koleżanki Magdy. Koleżanka kupiła go razem mieszkaniem, najwyraźniej nikomu nie chciało się go stamtąd wynosić:)
Teraz górna część kredensu robi za półkę przy łóżku

a dolna część zagracała mój pokój do pracy na strychu, który robi też za gościnny i moją garderobę. To bardzo ważny mebel, bo trzymałam w nim pościel do pensjonatu a na nim zimą pelargonie z podwórka, ale tarasował przejście do drążka z ubraniami (w kącie za wędzarnią, w której jest teraz szafa) i był zbyt klunkrowaty jak na miejsce, w którym stał.

A że dostaliśmy swego czasu od znajomych kolejny stary, poniemiecki bufet, który doczekał się wreszcie remontu, dużo krótszy i bardziej pasujący do mojego pokoju, nastąpiła zmiana miejsc.

„Nowy” zastąpił „stary” a stary poszedł do galerii. Fotele i stolik pojadą chyba z powrotem do Warszawy do mieszkania na starej Pradze, a na razie zagracają pokój Borysa:) ale mój pokój do pracy i galeria na tej zmianie zyskały. W galerii zrobiło się bardziej elegancko, zwłaszcza że wieszaki zostały powieszone na belce.

A że Gucio malutki, Borys z Magdą szybko w taką zimnicę do Zawad nie przyjadą, więc będziemy udawać, że w ich pokoju jest jak należy:)

Komentarze

Skomentuj:
YAOUG
 
 
galeria_w_nowej_odslonie.txt · ostatnio zmienione: 2013/10/20 20:26 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika