4 stycznia 2009

Hu, hu, ha... wreszcie przyszła!

Nie, żebyśmy za nią tęsknili, wręcz przeciwnie, ale zima powinna, jak mówi redaktor Kret, stać na dwóch nogach - jedną jest mróz, a drugą śnieg. Śnieg bez mrozu wiadomo jak wygląda, a mróz bez śniegu oznacza wiecznie niedogrzany dom i wymarznięte rośliny w ogrodzie, zwłaszcza róże. Gdy spadnie śnieg, uszczelnia mysie dziury w dachu i jest cieplej, robi też termiczne kołderki roślinom, więc tak nie marzną. No i jak już zima, to niech będzie prawdziwa. Wczoraj i przez całą noc sypał śnieg, jak na ironię tuż po tym, gdy wyjechali od nas świąteczno-sylwestrowi goście.

Tak wyglądał Belfegor, gdy wrócił z nocnego sikania.

I tak się cieszyli, bo tęgi mróz razem z mgłą ubrał drzewa i trawy w piękną szadź a lekki śnieżek nieco oprószył okolicę, więc jak najbardziej mieli zimową scenerię. Ale na narty biegowe, które jedni targali przez pół Polski, jednak zbyt mało zimową. Przez ten mróz nasz zapas drewna dramatycznie zmalał, bo w domu i pensjonacie trzeba było na okrągło dorzucać do pieców, sylwestrowe ognisko przy -10 stopniach odbyło się w rekordowym czasie, a my pójdziemy z torbami przez nasze sikorki i cimelki, które dokarmiamy.

Psioczenie na brak śniegu zakończyło się dziś rano - poza podwórkiem do odśnieżenia powitało nas piękne słońce i -8 stopni.

Wiadomość z ostatniej chwili, godz. 19.45 - jest 20 stopni mrozu!

Komentarze

Maria, 2009/01/04 22:30
Cieszyliśmy się bo pobyt był bardzo fajny. Od dziś na nartach możemy jeździć także u siebie, na szczęście jest cieplej, wieczorem tylko -8. Pozdrawiamy serdecznie :)
Tess, 2009/01/07 11:38
U nas w weekend było -26 st. Dzisiaj spadło ( wzrosło?) do -10, ale wieje i jest pieruńsko zimno. no i drogę nam zawiało - Córa nie dotarła do szkoły. teraz wiatr ciut ucichł, odśnieżarka się przebiła przez polne drogi gminne, a temperatura w domu też wzrosła do przyzwoitych 17 st.Oby do wiosny. Przy okazji zapraszam do obejrzenia zimowych, żuławskich krajobrazów; http://podlipami.blogspot.com/ Cieplutko pozdrawiam!
Skomentuj:
EXJFP
 
 
hu_hu_ha..._wreszcie_przyszla.txt · ostatnio zmienione: 2013/10/20 20:27 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika