21 grudnia 2011

Każdy (Ty też) może zostać aniołem czyli nius przedświąteczno-życzeniowy

Stało się, co miało się stać. W nocy zamarzło jezioro, potem spadł śnieg i znowu minął rok i nadszedł moment składania życzeń.

Ale od początku:

Rankiem przy myciu zębów naszym oczom ukazał się okropny widok… (jeśli komuś ten widok wydaje się całkiem, całkiem, informuję, że okropnym jest brak widoku wody w jeziorze!)

Po południu, z cicha pęk zaczął padać śnieg. Nie napadało dużo,

ale poza chwilowym śniegopodobnym opadem 10 dni temu, to pierwszy śnieg w tym roku. Wczoraj jeszcze pięknie różowiło się niebo nad jesiennymi łąkami i wodą jeziora, nie dalej jak wczoraj wieczorem, jako dowód, że dzieją się rzeczy niezwykłe, pokazywałam Robertowi nius sprzed roku , gdy byliśmy zasypani, a dziś, w ostatni dzień jesieni zima zapukała do okienka.

Szkoda, wcale za nią nie tęsknimy. Ani za zamarzniętymi samochodami, ani za znikającym w mgnieniu oka drewnem na opał i ziarnem dla ptaków, ani za zasypanym podwórkiem, ani zaspami na drogach, ani za zlodowaciałymi mordami w kagańcach, ani za…

No tak, a razem z zimą kolejne święta i kolejny rok… Nie za szybko??!!

Na kolację wigilijną i świąteczne śniadanie będziemy jeść chyba wypieki z ceramicznego pieca, bo to jedyne przedświąteczne wypieki, na jakie starczyło czasu. Oby tylko przed uroczystą kolacją Robert zdążył zdjąć robocze buciory i wytrzepać głowę z tego, co mu się sypie na nią ze strychu w domku na górce . Dobrze, że prezenty można kupić przez Internet i kurier dowozi pod dom. A choinka? Wykrocił się wielki świerk za plażą, będą piękne gałęzie do wazonu. Ale to w sobotę rano. Bo do piątku wieczorem pracuję… Tak, tak proszę Państwa, idylla na wsi, wolno płynący czas, życie bez stresu… to wymysł mieszczuchów, by mieli o czym marzyć:)

Spotkałam kolegę w sklepie w Olecku. Pytam dlaczego przestał do nas wpadać. On na to opowiedział historię, jak to kiedyś myślał, żeby kupić nowy rower, bo stary się sypie. Ale stwierdził, że na nowy go nie stać. Gdyby tylko miał lepszą pracę i zarabiał dużo pieniędzy… Znalazł dobrze płatną pracę. Teraz stać go na rower, ale nie ma czasu na nim jeździć …

Wiem, wiem.. To zamarznięte jezioro, ten śnieg nastrajają mnie depresyjnie, żeby nie powiedzieć - negatywnie. To na koniec coś na pocieszenie:

Każdy (Ty też) może zostać aniołem! A może lepiej: „W każdym drzemie anioł”? Jechałam wczoraj do pracy tą co zwykle drogą. Mijałam miejsce, gdzie znalazłam Miśka i pomyślałam, że zostałam wtedy zesłana pod postacią miśkowego anioła. Aniołami byli strażnicy łódzcy dla dwóch psów z podłódzkiej wiochy (patrz nius jeden w tył). Gdzie się nie obrócić – Anioły – pełno ich na Facebooku i wśród realnych znajomych. A czasem można okazać się aniołem zupełnie niechcący – mam taką jedną, wigilijną historię do opowiedzenia, o tym, jak skontaktowałam ze sobą dwoje zupełnie wtedy obcych sobie ludzi… Jedno z nich to nasz sąsiad ze wsi obok, mieszczuch na wiejskich włościach, pierwszy raz zimujący. Drugie to wirtualna znajoma (oznacza, że nigdy jej na oczy nie widziałam), która wysłała do mnie wiadomość, odczytaną przeze mnie dopiero po miesiącu. Że szuka jakiegoś domu do zamieszkania, może znam jakiś dom do opieki w mojej okolicy. Domu do zaopiekowania nie było, ale dom który potrzebował kobiety i owszem:) I tak mamy nową sąsiadkę a pod naszym bokiem urosło Siedlisko Aniołów, w którym czuć już kobiecą i anielską rękę! (Pozdrawiamy!)

A skoro w każdym drzemie Anioł, znaczy że każdy ma swojego Anioła! I tego Wam Moi Drodzy życzę z okazji Gwiazdki i Nowego Roku. Zwłaszcza w tym tajemniczym 2012 roku, w którym nie wiadomo co nas czeka - aby nam nigdy nie zabrakło aniołów. Aby nikomu ich nie zabrakło, żadnej istocie na ziemi!

A poza tym…

Spokojnych Świąt, zdrowia i radości z życia (i czasu na drobne radości) w nadchodzącym roku i w ogóle!
Życzymy w tym samym, co rok temu składzie, od najstarszego do najmłodszego;)

Ania, Robert, Wilkus, Mrówa, Belfegor, Pieso, Lodzia, Burasek i Łatka

PS. Zapraszamy też do Radia Wolne Zawady , gdzie życzenia od DJ Robo

Komentarze

Bea, 2011/12/22 08:17
Dziekuje za zyczenia! Wszystkim mieszkancom Zawad oraz ich milosnikom zycze zdrowia moc, laskawej zimy, i wspanialych ludzi wokol albo i Aniolow nawet :)
Janka Fidura, 2011/12/22 08:56
Dziekuje za zyczenia i ja rowniez odwzajemniam sie tym samym. Zycze Ci duzo ciepla, usmiechu, radosci z bycia z bliskimi oraz na Nowy Rok odwaznych planow i wolnosci w ich realizacji. Oby zyczliwe Anioly otaczaly Cie wokol.
Wanda Nowak, 2011/12/22 09:17
Dziekuje za zyczenia ,zycze pogody Ducha i Aniolów..
Monika, North Carolina, 2011/12/22 10:17
Dla Was tez slemy zyczenia wszelkiego dobra i spokoju zimowo-swiatecznego - Monika z mezem
Grzegorz Siemianowski, 2011/12/22 12:00
Serdeczności, spokoju, ciepla i bliskości
fred, 2011/12/22 20:27
Spokojnych . rodzinnych świąt i wizyty Mikołaja- jeśli byliście grzeczni. Po tej historii z sąsiadką , no to nie wiem czy przyjdzie.Samych pogodnych dni w Nowym Roku.Specjalne życzenia dla Psa rasy Belfegor: Hauuuuuuuuu, hauuuuuuuuuuuuuuuu
Mag., 2011/12/23 06:21
Aneczko kochana-ciepłych, spokojnych i radosnych Świąt! A na Nowy Rok dużo siły, radości i wszystkiego co najlepsze.
OLQA, 2011/12/23 06:34
Serdecznie dziękuję za życzenia:) Oby w przyszłym roku niczego Wam nie brakowało: ani pieniędzy ani czasu,że by je wydawać ani zdrowia,żeby to przeżyć:)A nam podczytywaczom częstych wpisów z niusami:)
Szczególne życzenia dla uwielbianego KRÓLA GUSTAWA i "zwierzyńca" od OLQI z rodziną i Truśki-kota udającego królika:)
Aurela, 2011/12/23 07:24
Kochani samych dobrych Aniołów blisko Was, spokoju i zdrowia:))
Ewa U., 2011/12/23 10:28
Bardzo dziękuję za życzenia, ze swojej strony życzę, aby spełniło się trudne do spełnienia, i to przemilczane, i to wypowiedziane, marzeń, które dobrze mieć, bo potem się spełniają. Życzliwości wokół, dobrych emocji i całkiem prozaicznie - szybkiego i bezbolesnego zakończenia remontu Na Górce!
Wszystkiego najlepszego!
ania, 2011/12/24 13:40
Bardzo dziękujemy za życzenia tu i w mejlach i lecę dalej sprzątać bo czas się okropnie kurczy
Ela i Kuba, 2011/12/28 22:00
Dziekujemy za zyczenia i ze swojej strony slemy zyczenia pomyslnosci, radosci i zdrowia w Nowym Roku dla Was i calej rodzinki!
Skomentuj:
WYMPC
 
 
kazdy_ty_tez_moze_zostac_aniolem_czyli_nius_przedswiateczno-zyczeniowy.txt · ostatnio zmienione: 2013/10/20 20:26 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika