21 grudnia 2012

niestety

Końca świata nie będzie, za to będą życzenia

by ten darowany przez Majów czas przeznaczyć na zmianę myślenia.

A tym, co już myślą, jak trzeba:) - wytrwałości w nieustawaniu.
Skoro życzenia świąteczne zbiegły się z końcem kalendarza Majów, skorzystam ze słów prezydenta Boliwii Evo Moralesa, pierwszego i jedynego prezydenta Indianina (z ludu Ajmara), który podobno we wrześniu tego roku na forum ONZ oficjalnie wypowiedział się na temat tej szczególnej daty 21 grudnia 2012.
Powiedział, że ten dzień to koniec „czasu poza czasem” i początek prawdziwego czasu; koniec Macha (męskiej hegemonii) i początek Pacha (odzyskania należnego miejsca dla żeńskiej energii); koniec samolubstwa, początek braterstwa; koniec skrajnego indywidualizmu i początek wspólnoty; koniec antropocentryzmu, a początek życia nastawionego biocentrycznie.

Nie wiem, czy rzeczywiście tak powiedział, bo skopiowałam z Facebooka, a tam jak wiadomo nie zawsze głoszą prawdę:) ale to nieważne. Ważne, że ja bym sobie tego życzyła, a czego sobie, tego i Wam życzę! Życzę nam końca starego świata – niech zginie z mentalnym hukiem. Niech przyjdzie nowe! To, co podobno ogłosił pan Morales za swoimi przodkami:
Koniec nienawiści, początek miłości; koniec zakłamania, początek życia w prawdzie; koniec smutku, początek radości; koniec podziałów, początek jedności.
Powiedział też, że ta data to początek równowagi i harmonii dla Matki Ziemi.

I oczywiście nie stanie się to samo z siebie, ale tylko i wyłącznie dzięki nam, naszej pracy i staraniom. I tego właśnie nam życzę – żeby nam starczyło siły, cierpliwości dla oporu w nas i opornych wokół oraz wiary w zmianę! A sprzyjać nam ma nowy duch czasu! I tego się trzymajmy:)

Życzę Wam jeszcze, by otaczali Was sami dobrzy ludzie. I przy tej okazji chciałabym podziękować tym, którzy przywożą do Zawad (przypominam, że teraz oprócz Pensjonaciku gościmy także w Domku na górce ) tyle dobrej energii; tym, którzy piszą do nas i zostawiają podtrzymujące wiarę w ludzi komentarze pod niusami; tym którzy nas inspirują i tym, których inspirujemy my; tym, co o nas ciepło myślą i tym, którzy robią nam miłe niespodzianki; i w ogóle wszystkim, którzy myślą podobnie!!!

ta choinka ubrana jest w podarki od naszych gości - od Aurelii, Moni i Dawida ta piękna bombka w ptaszki, bałwanki i Mikołaj oraz kartka (wszystko ręcznie wykonane przez podopiecznych Moni) oraz kartka a w niej opłatek od naszych gości z Domku na górce, którzy przygarnęli bezdomnego, chorego kotka z Zawad i na pamiątkę nazwali go Łatka - jeszcze raz dziękujemy Pani Doroto, Panie Tomaszu i Amelko!

A poza tym tradycyjnie spokojnych, zdrowych Świąt w miłym towarzystwie i Szczęśliwego Nowego Roku pełnego pozytywnych zmian życzymy:
Ania i Robert
Stara gwardia już niestety bez Mrówci: Wilkuś, Belfegor, Pieso (podług starszeństwa)
Średnia gwardia: Lodzia, Burasek i Łatka
I nowy nabytek, tzw. lemury: Białka i Strzałka

A świąteczny Gustaw z kolegami i koleżankami niech Wam zaśpiewa kolędę:)

źródło: blog przedszkola Trampoline

Na koniec jeszcze parę obrazków z zamrożonych Zawad:

nasza sukcesyjna sosenka już do nieba

zimowy Pensjonacik pod tulipanem

widok na jezioro

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

Więcej większych zdjęć w albumie Pora na życzenia!!!

PS. Informuję przy okazji, że Niusy i starusy wyszły z podziemia i można się do nich dostać przez naszą stronę.

Komentarze

Monika, North Carolina, 2012/12/21 14:07
Hohoho... Merry Christmas, Aniu i Robercie!
OLQA, 2012/12/21 14:07
Oby dalsze Wasze dni były tak piękne jak te zdjęcia a dobry nastrój nie opuszczał was ani na chwilę- życzenia od Oli z rodziną i nakolankowej Truśki:)
Janusz z Warszawy, 2012/12/21 14:32
Z okazji Świąt i Nowego Roku wszystkiego najcwańszego, jak mówią na Warszawskiej Pradze, życzy Wam - Janusz z Warszawy
Aurelia, 2012/12/21 18:46
Taki koniec świata jak najbardziej niech się dzieje;) pozytywna energia niech zdominuje wszystkie złe myśli i uczynki;)) Kochani trzymajcie się ciepło w ten zimowy świateczny czas;))... a wnusio rośnie w oczach :)
bea, 2012/12/21 20:34
Odpoczynku zatem ,spokoju,radosnych chwil i zdrowia dla Was i czworonogow. Dobrych ludzi wokol,wspanialych gosci i pogody laskawej.Wesolych Swiat!!!
Jacek Ligowski, 2012/12/21 22:26
Płot już stoi,inkrustacje zaliczają drugą zimę.Obiecałem fotki i będą - kiedy nie wiem,bo zarobiony jestem za płotem.
Tak czy inaczej,bardzo dziękuję za życzenia i już w Nowym Świecie,życzę wszystkiego zdrowego a w Nowym Roku,żeby trzynastka była szczęśliwa.
:)
sylwia, 2012/12/21 22:36
wszelkiego błogosławieństwa w Nowym Roku!
Mag., 2012/12/22 07:39
Dużo radości, ciepła i spokoju...
Beata, 2012/12/22 07:52
Wszystkiego co dobre na Święta i żeby temperatura powietrza nie spadła poniżej hmmm 5 stopni?:)
Karolina Gruszka, 2012/12/22 09:13
Aniu!!! Dla Ciebie i całej Twojej Rodziny - Wspaniałych Świąt, radości, zdrowia i spełnienia w Nowym Roku! Ściskam mocno, K.
Ania Olejnik, 2012/12/22 10:26
Wesołych Świąt, pełnych ciepła i miłości oraz spełnienia marzeń i planów w Nowym Roku dla Ciebie Aniu i Twoich Bliskich!
kinga, 2012/12/24 13:27
Najlepszego ,świątecznego,szczęśliwego,i niemrożnego Bożonarodzeniowego Dnia oraz Szczęśliwego Nowego Roku ,aby goście czyści byli i za dużo nie śmiecili ,psy i koty darmozjady i dostarczały dużo szczęścia!
Tego życzą Kinga,Gosia,Zuzia,Kamil i Seweryn .
Janka Fidura, 2012/12/28 14:46
Wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok 2013
Skomentuj:
HVTZQ
 
 
konca_swiata_nie_bedzie_za_to_beda_zyczenia.txt · ostatnio zmienione: 2016/03/04 12:33 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika