Pora na Ksenię

Ksenia jest przeciwieństwem Gustawa, znaczy gdy był mały. Choć może niezupełnie, bo charakterek też ma, spróbuj się jej sprzeciwić! Pamiętacie, jak szybko Gutek zaczął chodzić? A ta wciąż chodzić nie chce, choć ma już półtora roku! Ostatnio Borys spytał, czy zdarzyło się, by ktoś nie nauczył się chodzić;) Śmiejemy się, że do matury pójdzie na czworaka. Choć niedawno dostała chodzik, więc przy balkoniku na maturę dojdzie:) Poza tym interesuje ją głównie mama, a nie niezależność jak Gustawa. Cóż, każde dziecko jest inne, wchodzi w życie w swoim tempie i żadne pobożne życzenia tego nie zmienią.

żeby Madzia miała chwilę wolnego od kseniowej przywry, baba ją brała na spacer, ale Ksenia głównie wyła mi do ucha a pod domem zasypiała, by obudzić się w domu:)

Ale już się z nią można dogadać. Ma wyjątkowe zdolności do naśladowania dźwięków, więc wszystkie zwierzęta nazywa ich odgłosami. Gucio mówił na kota Ma od miau, a ona miauczy jak kot! Gucio mówił na pieska Ho, od ho, ho zamiast hau, hau, a ona szczeka! Gdy widzi piaskownicę, mówi Babu, co znaczy, że chce robić babki, a ponieważ uwielbia się huśtać, często woła Bua-bu, od buju buju

Domek ze zjeżdżalnią też się jej podobał

ale najbardziej trampolina!

nawet babcię Teresę tam zaciągała!

Na trampolinie mogła spędzać duuużo czasu i to nawet bez mamy!

więcej i z opisami w albumie Chłopaki byli dziś na spływie kajakowym po jeziorach

Jezioro dla księżniczki było za zimne, na ogół wrzeszczała;)

zdjęcie cyknięte przez Andrzeja

ale czasem dawała się namówić na Bachubach czyli machanie nogami w wodzie przy pływaniu w kółku. Jednak wolała jezioru przyglądać się z brzegu i to ja musiałam robić Bachubach:)

Czarli Hauhau nie był zachwycony, gdy Ksenia na czworaka zaczepiała go na posłaniu, ale za to Lodzia chętnie dawała buziaczki. Misio-Ptysie też współpracowały, a Strzała dzikuska widząc Ksenię ewakuowała się w te pędy.

I tak się sprawy z panną Ksenią mają.

Komentarze

Monika, North Carolina, 2017/09/13 15:32
Ale wam rosnie Ksenia! Fajnie, ze ile sie da zapisujesz w kadry, bo wnuczka tez zaraz wyrosnie i wydorosleje jak Gucio.
Skomentuj:
PHLXT
 
 
kseniutek.txt · ostatnio zmienione: 2017/09/14 22:43 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika