9 maja 2010

Leżymy tu i tam

Z okazji wiosny poprałam rzeczy, które na ogół i tak zaraz są brudne, więc nie ma co za często ich prać. W tym pokrowiec na kanapę, pokrowce na poduszki, które na niej leżą, oraz zielony koc. Jak wiadomo ze zdjęć kanapa głównie służy psom. Kiedyś koty też ją lubiły, ale odkąd Lodzia rządzi, Mrówka z Wilkusiem przeniosły się nasze łóżko, na które teoretycznie psom wchodzić nie wolno (co oznacza, że gdy tylko nasze nogi przekroczą próg domu w kierunku na zewnątrz, psy, łącznie Belfegorem, przejmują nasze łoże małżeńskie - widać to po śladach). Wracając do kanapy, nikt inny nie ma odwagi na niej siadać, ja czasem przycupnę w przelocie, a Robert co jakiś czas zadaje retoryczne pytanie - czy to nie lekka przesada, że kanapa zajmuje pół pokoju a służy tylko małym psom? Gdy wyprałam pokrowce i koc, kanapa zrobiła się pachnąca i przyjazna dla ludzi, postanowiłam więc chronić ją przed śmierdzielami i brudasami. Przykrywam ją gustownym kocem w niedźwiedzie:) w nadziei, że psy położą się na nim a kanapa będzie oszczędzona. Ale taki obrazek niestety to rzadkość:

Psy mają jak zwykle zupełnie inną koncepcję:

Piesa normalnie nie widać, do zdjęcia został odkryty

tak kanapa wygląda co rano:

a tu najnowsza koncepcja Lodzi:

Nasze rozpuszczone (przez gości do reszty) psy poza kanapą mają kilka innych ulubionych miejsc:

Przy piecu, zwłaszcza gdy taka kapryśna wiosna :

Jak przygrzeje, warto sobie dołek w górce wykopać:

I oczywiście łóżeczko w wiacie, na które goście muszą się wepchać między to towarzystwo i wytrzymać pełen wyrzutów wzrok „gdzie się pchasz, nie widzisz, czyje to miejsce?”

Jeśli ktoś zadaje sobie to samo pytanie, co my - czy tym sierściuchom nie jest przypadkiem za dobrze? - odpowiadam zgodnie z sumieniem: komuś na tym świecie przecież musi być dobrze!:) Patrząc na nich można się zawsze pocieszyć, że istnieje taka możliwość i ewentualność:)

Komentarze

Egretta, 2010/05/09 23:05
Święte słowa, święte
Aneta. M ;*;*;), 2010/07/08 16:25
Znam tych gości;)zarąbista paczka !!! Lodzia jest boska warto z nią się zaprzyjaźnić;) Pieso tez jest ok ;) Wilkus tez jest słodki ,ale ma swoje granice . Belfegor ciepłe kluski ,ale jest Kochany . Warto tam zaglądnąć;*;*;* Polecam Aneta ,M
Skomentuj:
DABQK
 
 
lezymy_tu_i_tam.txt · ostatnio zmienione: 2015/01/06 19:09 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika