16 września 2018

Miecz obosieczny

Pora skończyć z sąsiadami. Byłoby fajnie rzeczywiście z nimi skończyć, mieć z głowy i nigdy więcej przez nich nie cierpieć, ale to jeszcze trochę potrwa. Dobrzy ludzie radzą, aby przestać pisać. Bo to szkodzi naszej działalności. Ludzie zaglądają i albo mają już dość, albo się przestraszają, zwłaszcza gdy nie wiedzą o co chodzi.

Tak jak napisał nasz stały gość

Wydaje mi się, że rzeczywiście nie ma sensu pisać na profilu fb i stronie zawad tak dużo o konflikcie. Dla gości (moje doświadczenie) sprawa jest nieistotna w trakcie pobytu, ale ci nowi, którzy was nie znają mogą sobie pomyśleć, że to uniemożliwia pobyt. A tak nie jest. Nie zmienia to faktu, że jest mi bardzo przykro z powodu tego co Was spotyka.

Zgadzam się z tym w stu procentach. Ale, jak odpisałam, strona daje nam dwie możliwości - szukać wsparcia i szukać klientów, i jak widać na razie wygrywa pierwsze, bo co nam po klientach, gdy będziemy psychicznie wykończeni i nie umieli z gośćmi normalnie funkcjonować. Bo walka o jezioro nie jest konfliktem sąsiedzkim, choć niektórzy do tego próbują to sprowadzić. Walcząc o jezioro i przyrodę, walczymy też o agroturystykę i nasze życie, ale tak, to miecz obosieczny:( Mam natomiast nadzieję, że to już końcówka.

Żeby jeszcze ten miecz, jak w biblii ;) miał słodko-gorzki smak

Prz 5, 3-4: Bo miód wypływa z ust obcej [żony], podniebienie jej gładsze niż olej, lecz w końcu jest gorzka jak piołun, ostra jak miecz obosieczny.

ale nasz z jednej strony ratuje nas, bo Wasze wsparcie jest naszą jedyną pociechą i dodaje sił w walce, ale żadnej w tym słodyczy, bo to, przez co przechodzimy w trakcie, jest straszne, z drugiej przegania potencjalnych gości, czego doświadczamy od połowy sierpnia. Nigdy, nigdy tak kiepsko nie było we wrześniu, jak teraz. To cena, jaką płacimy za bronienie się przed uzurpacją sąsiadów.

Więc módlcie się do kogo macie, aby sąsiadom odechciało się już łamać prawo, niszczyć przyrodę, zagrażać ludziom i zwierzętom, znęcać się nad nami, a ich bracia i siostry żeby łaskawie zdjęli łuski z oczu i zaczęli sprawować kontrolę nad sąsiadami jak nad każdym innym świadkiem jehowy. Chociaż z drugiej strony historia pokazuje, że nawet świadkowie pedofile i gwałciciele są chronieni przez swoich i nawet takie sprawy zamiatane pod dywan…

I drugie więc - pozwolę sobie, po raz mam nadzieję ostatni, podzielić się z Wami tym, czego doświadczyłam po informacji, że NSA podtrzymał nakaz rozbiórki ogrodzenia. Robert zaczął śpiewać ze szczęścia, a mnie… dopiero zalał wkrw. Dotychczasowa walka nie dopuszczała do głosu tych uczuć. Dopiero, gdy dotarła wygrana, uświadomiłam sobie, z całą wyrazistością, przez co przeszliśmy i nadal przechodzimy TYLKO I WYŁĄCZNIE Z TEGO POWODU, ŻE SĄSIEDZI Z PREMEDYTACJĄ BEZPRAWNIE ZAGRODZILI PRZEJŚCIE WZDŁUŻ JEZIORA.
Bo wszystko (kamery, które nas podglądają, abyśmy płotu nic nie zrobili, psy na brzegu straszące i gryzące, eskalacja agresji…) dzieje się/działo w imię utrzymywania zagrodzenia.

Ile bólu Roberta, ile naszych nerwów, ile moich łez nad jeziorem, ile krzywdy zwierząt i ludzi (łącznie z nimi samymi, łącznie z sąsiadką, która sprowokowała Roberta, doprowadziła w nim do apogeum złości i która jest lękowa i paranoidalna, ale nie zmienia to faktu, że w swojej psychopatologii cierpiała), ile bezsensownych rozpraw sądowych, wizyt policji i naszych na komisariacie, ile kasy na adwokatów, na dojazdy, ile nieprzyjemności, idiotycznych pyskówek ze strony różnych świadków jehowy goszczących za płotem, ile przykrych słów o świadkach jehowy, które padły a na które sami zapracowali (nie tylko tym, że źle czynili, ale i tym, że się na to godzili), ile dni z tą kupą w jeziorze sprawiającą w nas ciągłe napięcie, ile zdrowia przez to stracone, ilu straconych gości, i ten biedny Daffi… Prawie cztery lata udręki dla obu stron. I po co, w imię jakiej paranoi, w imię jakich bredni bez żadnej refleksji śpiewanych przez krewnych i znajomych królika, z których nie mamy się zamiaru tłumaczyć, bo każdy normalny człowiek wie, rozumie i widzi co się działo, stało i dlaczego???? Pytam, po co to wszystko, skoro od początku było wiadomo, że CZYNIĄ ŹLE? I, skoro sąsiedzi się zagubili, czemu nikt mądrzejszy, kogo słuchają, im nie powiedział?

Tu macie reportaż na stronie Interwencji , który, mam nadzieję, postawił kropkę nad i.

Telewizja nie przyjeżdża bez powodu. Można wiele zarzucić temu reportażowi, z racji na jego długość i formułę. Że nie wybrzmiało co trzeba, że może nie być jasne dla wszystkich, w czym rzecz, zwłaszcza gdy ktoś ma umysł pokroju sąsiadów i swoją własność czy zysk przedkłada na całą resztę świata. Zwłaszcza, że takimi ludźmi świat usłany (dlatego tak wygląda). Wiem, że wielu z Was film się nie wyświetla (macie zablokowanego flasha, cokolwiek to znaczy). Jeśli ktoś chce obejrzeć, a nie może na stronie Interwencji, to niech do mnie napisze (ania@zawady-oleckie.com), wyślę mu namiary na miejsce, gdzie na pewno mu się wyświetli. Tu nie mogę podać, bo nie pozwalają prawa autorskie.

W każdym razie Interwencji bardzo dziękujemy, a drugi nius, gdyż postanowiłam niusy rozdzielić, także dziś!

*

Komentarze

Monika, North Carolina, 2018/09/16 18:52
Wyrok sadu nakazuje rozbiorke nielegalnego plotu, a plot nadal stoi - i nic. Wiec musze zapytac: Po co w ogole w Polsce są te sądy?
Bliski przyjaciel naszej rodziny w Polsce, https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Stomma - zawsze mowil, ze w Polsce NIGDY (albo jeszcze przez bardzo, bardzo dlugi czas) nie bedzie NORMALNEJ CYWILIZACJI, bo system prawny utrzymywany przez elity 3 RP bedzie temu zapobiegal. - Powtarzam to w wielkim skrocie, ale mam nadzieje, ze dla czytajacych jest jasne i logiczne, ze zycie w kraju bezprawia jest bardzo trudne.
ania, 2018/09/16 23:45
Moniko, ale to nie ma nic wspólnego z sądem, tylko ze źle napisanym prawem. A od wykonywania wyroków jest policja, nie sąd.
Zgadzam się z Tobą, że polskie sądownictwo to porażka, ale akurat ni w ząb nie wierzę w szczere intencje PISu ;)
Monika, North Carolina, 2018/09/17 02:40
Ja nie zwalam winy na sąd, ale powtarzam za Stanislawem Stomma, ze "system prawny utrzymywany przez elity 3 RP bedzie zapobiegal praworzadnosci". Stomma byl prawdziwym autorytetem w tej dziedzinie.
Czy to wadliwie napisane prawo, czy skorumpowany sedzia, czy nieefektywne dzialania policji, czyli strozow prawa - efekt jest identyczny: bezprawie.
Bardzo to jest depresjonujace.
Skomentuj:
SEHRO
 
 
miecz_obosieczny.txt · ostatnio zmienione: 2018/09/17 11:50 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika