7 lutego 2016

Nie ma o czym

to nie piszę. Obiecywałam, że będę częściej a krócej, ale jak piszę o niczym, to już w ogóle nie komentujecie, więc po co. Ale Was rozumiem. Ile można czytać o tym samym. Przyjechali goście na ferie. Sąsiedzi wyjechali na ferie. Nie dostarczali więc atrakcji, a zresztą te też się wszystkim znudziły. Atrakcje, które nam funduje rząd, lepiej pominę milczeniem. Śnieg spadł i znowu się rozpuścił. Tydzień świstaka co tydzień. Tylko wyjazd do stolycy mnie mobilizuje, bo po powrocie to już będzie baaardzo długa przerwa. No to coś napiszę.

dziś była wiosna, zdjęcia wprawdzie nie z dziś, ale wyglądało tak samo;), tylko słonka więcej

Lodzia kilka dni temu miała przygodę. To mogło źle się skończyć:( Dlatego pod kocykiem, bo wpadła do rzeki i nie mogła wyjść. Po obu brzegach lód, na który nie mogła się wdrapać. Kiedyś sarenkę ratowałam wchodząc do rzeki i podnosząc jej zad, żeby mogła wyjść na brzeg. Teraz na szczęście nie musiałam wchodzić do wody, za obrożę Lodzie wyciągnęłam. Ale strach pomyśleć, co by było, gdyby mnie nie było w pobliżu. A mało razy Lodzia uciekinierka przez rzekę goni lisa czy sarenki i nawet o tym nie wiem, bo znika nam z oczu? Może by popłynęła z nurtem i gdzieś dalej się wygramoliła, a może by zamarzła. Przecież to futra w ogóle nie ma, łyse to to, tylko ciągła adrenalina ją podgrzewa. Musieliśmy zawrócić ze spaceru, wysuszyć Lodzię suszarką i iść z powrotem, bo przecież by nie darowała. Ale po powrocie pod kocyk.

psy PSYchoanalityczne a więcej w albumie Śpimy sobie pod Melanią

A tu księżniczka na ziarnku grochu z okazji sprzątania:

czyli zachłanny Bilbo na trzech posłaniach

Wracając do spacerów…

Bilbo z jednego z nich wrócił ze skarbem w zębach. Komisyjnie został mu odebrany i zasilił muzeum przyrodnicze Pod tulipanem.

z tej okazji Bartek przytoczył wierszyk: „To nie sztuka znaleźć kruka, ale sztuka całkiem świeża gołą dupą siąść na jeża!” a więcej zdjęć w albumie Znalezisko Bilba

Siąść na jeża jeszcze będzie miał Bilbo okazję, za to czacha kruka może się przydać do okultystycznych praktyk;) Ale może nie będę żartować, bo przypomina mi się film „Diabelska przełęcz”. Od dziś nas inwigilują, a Państwo Pislamskie nie śpi;)

a tu zgadniecie, co to takiego? (więcej w albumie Zgaduj zgadula co to/kto to? )

To Bilbo na spacerze nocnym. Niestety spacer się właściwie nie odbył, bo Bilbo się zaparł i nie chciał iść za Chiny Ludowe. Minę miał taką, jakbym go siłą prowadziła do lasu, żeby uwiązać do drzewa. A ja tylko chciałam nas odchudzić. Resztę psów cichaczem zostawiłam w domu, bo Lodzia po ciemku zaraz by za jakimś dzikiem poszła, Belfegor z Piesem byli po długim spacerze, więc ich oszczędzałam, ale sama się najadłam na późny obiad i czułam, że muszę się przejść. Założyłam latarkę czołową, Bilba ubrałam w świecącą obrożę, a on nawet za furtkę nie chciał wyjść. To musiało być bardzo dla niego podejrzane, iść ze mną sam na sam i w dodatku świecić:) Udało nam się, po wielu zabiegach zachęcająco-ponaglających, dojść na smyczy do zakrętu, ale dalej ani rusz. 20 kilo psa nie chciało mi się dźwigać. Mnie by to może odchudziło, ale jego nie bardzo. Za to na pewno pękłby mi kręgosłup.

wrócił z ulgą i niewyraźną miną;)

A poza tym…

tak było tydzień temu

tak 2 dni temu

a tak było dziś

Zwykle kończymy spacer nad jeziorem.

2 dni temu

dziś (więcej w albumie Spacer dwa dni temu i dziś )

Za każdym razem na ten widok szlag mnie trafia. Dziwne, że jeszcze żyję. Oko Jahwe wciąż spuszczone w dół ze wstydu za wyznawców, ale obstawiam, że jutro się podniesie, bo koniec ferii.

I nie pokazywałam Wam jeszcze wytrymowanego Piesa! Spieszę, zanim odrośnie. Oskubany na króla lwa, ewentualnie upodobniony do weterynarz Agnieszki z Ełku:)

więcej Piesa Lwa w albumie Wytrymowany Pieso

Na polu odchudzana żadnych osiągnięć, a Strzała złodziejka wilkusiowego na nerki wygląda jak żywy dowód.

Przy okazji, że byłam na ambonie, pokrzywdzona Lodzia, która, odkąd metalowe schody, nie może wchodzić, ale plany usprawnień dla Lodzi zostały zaniechane, by jej oszczędzać kręgosłup.

z rozpędu wbiegła za mną aż tu a potem stała nieszczęśliwa aż ją zdjęłam

A poza tym w czwartkową niedzielę znowu nieświęci garnki lepili a raczej kafle szkliwili:

więc w kuchni nie było kuchni

a szkliwiły się m.in. tabliczki do warszawskiego Hostelu WARSAW DOWNTOWN HOSTEL, które w albumie Czwartkowa robota

Komentarze

Monika, North Carolina, 2016/02/07 20:34
Haha, najbardziej mnie zabawil "zachłanny Bilbo na trzech posłaniach".
Fajny jest. Dziala w mysl zasady KTO DBA TO MA. Widac, ze jeszcze mysli po dawnemu.
A poza tym, Lodzia pod kocykiem cieszy oko. Taka grzeczna, niewinna, jakby nie-Lodzia.
Monika Rybak , 2016/02/07 23:10
Wśród ustawowych ciekawostek ostatnich tygodni proponuję zapoznanie się "posiadaczom ziemskim" z projektem ustawy (ma wejść w życie 1.04., ale żartem bym tego nie nazwała ) o dziedziczeniu własności rolnej, zwłaszcza w kontekście posiadania "zagranicznej" progenitury.
To już nie autorytaryzm, a bolszewicka ingerencja w odwieczne, polskie prawo do zachowania ojcowizny.
Zaczynam się bać, bo sama jest potomkiem kułaka...
ania, 2016/02/08 00:25
Nic nie słyszeliśmy. A coś bliżej??
ania, 2016/02/08 12:17
Już wiem: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1649102,1,dobra-zmiana-na-wsi-w-kogo-uderzy-kto-na-niej-skorzysta.read i http://studioopinii.pl/krzysztof-lozinski-zrownanie-chlopa-z-ziemia/
Asia, 2016/03/25 23:00
Pięknie pulchna Strzała, ma ogromne serduchu z boku :)
Te koty o urodzie czarno białej, różne miewają znaki na swych futrach.
Mój przykładowo ma profil kota :) fałdzie brzusznym.
Takie cudaki.
Pozdrawiam serdecznie.
Asia, 2016/03/25 23:02
PS
Ma być...ma profil kota na fałdzie brzusznym.
Przepraszam za błąd.
Errata :)
ania, 2016/03/25 23:05
Siostra Strzałki, Białka, zagryziona przez psy sąsiadów:( miała w tym miejscu myszkę Mickey, można zobaczyć w niusach sprzed 20 lipca 2015, albo na przewijających się zdjęciach na naszej stronie głównej.
Asia, 2016/03/26 00:40
Przykro mi, że Białkę zagryzły psy...
Poszukam Jej na zdjęciach i poszukam myszki Mickey.
Skomentuj:
ITTJD
 
 
nie_ma_o_czym.txt · ostatnio zmienione: 2016/02/09 23:11 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika