21 grudnia 2014

Nius przedświąteczny czyli inwazja Mikołajów:)

(najwyższa pora!)

Za oknem buro i zgniłozielono, jesteśmy o włos od myśli, że zakup odśnieżarki w zeszłym roku pozbawi świata zimy na zawsze;) Sąsiedzi mają kolejny genialny pomysł na to, jak nam dokuczyć. Zaraz przyjadą goście, a w pensjonacikowej kuchni remont… Czyli jak zwykle u nas:)

więc z braku zdjęć ośnieżonych…

Ale nic to. Pomieszczamy nieprzyjemne uczucia, przepracowujemy w głowie ostatnie wydarzenia (to w moim branżowym slangu:)) i żyjemy dalej, a że…
Niedawno dzieliłam się myślą, że jesteśmy w wieku zbierania owoców i resztek sił, by to robić. I że wiek między 50. a 60. to wiek najlepszy! W tym wieku ma się największe doświadczenie a zmiany starcze jeszcze dają żyć. Trzeba więc kuć żelazo póki gorące, za bardzo nie narzekać, tylko łapać wiatr w żagle, póki nie całkiem porwane!;)
Pod warunkiem… że się do tej pory życia nie przespało. Niedawno oglądaliśmy film Magdaleny Piekorz „Senność” (2008). Polecam, choć taki oczywisty.

Oglądałam też, na Domo oczywiście:), program o zielonych ogrodach w Nowym Jorku. I jeden pan, który miał wielki warsztat w środku miasta i założył na nim ogród a następnie w warsztacie sklep ze świeżą żywnością wyprodukowaną na dachu (nie ma już ołowiu w miejskich roślinach, bo benzyna jest od dawna bezołowiowa), powiedział rzecz świętą:

Należy robić to co słuszne, a ekonomia za tym nadąży

Dlatego nasi Drodzy Czytelnicy stali i okazjonalni…

Życzymy Wam spokojnej i radosnej Gwiazdki, która dla każdego znaczy co innego i niech tak pozostanie,
oraz w nadchodzącym roku 2015 (rok niczym z filmów SF z naszego dzieciństwa) jak najmniej przespanego życia i samych przedsięwzięć prosto z serca,
oraz dużo zdrowia, mało trosk, mądrych ludzi (im bliżej tym mądrzejszych) i szczęśliwych zwierząt wokół!

Ania i Robert oraz…

kociarnia podtulipanowa
kociarnia górkowa
frakcja dropiatych
Pieso koci król
kierowniczka Lodzia
i myszka pensjonacikowa:)

Dużo dziś tych wielokropków, ale takie życie:)

no to raz jeszcze!:)

PS. A my dodatkowo sobie życzymy, aby Belfegor spędzał z nami święta także za rok!

PS2. W trakcie rozsyłania życzeń (koło 21.00) spadł śnieg!

PS3. Rano śniegu już nie ma;)

Komentarze

Marzena , 2014/12/21 18:56
Rzeczywiscie swiatecznie sie zrobilo :) Trzeba bylo sie czpeczek nadziergac ;) Radosnych Swiat zycze i kolejnego roku e komplecie :)
Monika, North Carolina, 2014/12/22 07:29
Merry Christmas dla Was wszystkich!
Dla dwunoznych i czworonoznych, dla ogoniastych siersciowych i dla tych lysych jak poduszeczki lapkowe tez.
Wszystkiego Najlepszego!
małgosia i wojtek, 2014/12/22 11:14
serdecznie dziękujemy za mądre życzenia, życzymy Wam następnego szalonego roku bo w tym Waszym szaleństwie jest jakaś metoda na szczęście...
Łukasz, 2014/12/22 11:47
Dziękując za Wasze życzenia, przekazuje i swoje: Oby śnieżna zima prędko przyszła, po niej długa pachnąca wiosna, gorące lato i tak piękna jak w tym roku jesień.... No i Wy ze zwierzątkami w tym wszystkim, w jak najlepszym stanie i zdrowiu... Amen
Renia, 2014/12/22 20:35
Kochani Nasi Na Szczęście Inni!

Bardzo dziękujemy za, jak ktoś napisał, mądre i piękne życzenia. Życzymy Wam pogody - zawsze dobrej - i dla Waszych gości (niech trochę użyją), i dla Waszej odśnieżarki (niech nie zardzewieje) i dla Waszego zdrowia (niech słota nie daje się kościom we znaki) i najważniejszej POGODY DUCHA, której macie tak wiele i której nigdy niech Wam nie brakuje (nawet pomimo tych wspomnianych sąsiadów). A w Nowym Roku - dużo dobrego i pięknego "nowego". Niech puka do Waszej niebieskiej chatki często i zawsze pozostawia po sobie uśmiech na Waszych buziach.
KatMat, 2014/12/22 20:41
Piękne życzenia <3 I fotki ze zwierzami wzruszające:)Zdrowia dla Was i zwierzaków Waszych! I radości w serduchach i w swiąteczne i w zwykłe dni!
Ela i Kuba, 2014/12/22 20:44
Serdecznie dziekujemy za zyczenia i wzajemnie Zdrowych i Wesolych Swiat. Pomyslnosci w Nowym Roku i wszystkiego najlepszego dla calej Waszej rodziny. Calujemy mocno, Ela, Kuba, Adam i Michas.
ola z Katowic, 2014/12/22 22:24
Myszka penjonacikowa jest the best tym razem! Dziękuje za życzenia już bez Alienka, ale za to z wszystkimi samotnymi na tradycyjnej Wigilii dla Samotnych w Chorzowie! Pomachamy do Was ze Śląska!!!
zenkowa, 2014/12/23 07:07
Dziękujemy i od naszej 5osobowej rodziny mieszanej - spokoju, zdrowia i śniegu :-)
panihanka, 2014/12/23 13:49
Jakoś mnie przytłoczyły te "senne" zwierza a jeszcze w tych śmiesznych czapach - krasnolódkowych ! ciemno i senno i bez życia ;)

W z wiązku z powyższym Przyjścia niebawem, już.. puk, puk... do waszej chatki - świętego domku w sercu, wyłożonego siankiem oczekiwania, Narodzenia się aż BÓGA ! Dawcy Życia każdego i rozweseli i obudzi Was i Wasze kociopsie towarzystwo :)

Lulaj że ... śpiewam z Wami.

Anita.
Ewa U., 2014/12/23 22:17
Piękne czapeczki! Piękne! Koniecznie "zachowaj" na przyszły rok, przydadzą się na pewno! Kierowniczka Lodzia na wieży strażniczej zapatrzona w dal - czy aby wróg nie nadciąga? Koci król dobrze wie, że koty grzeją najlepiej i Belfegor z pobłażaniem w oczach wypatrujący pierwszej gwiazdki - one wiedzą, że dnia przybywa i już niedługo przylecą bociany i znów będzie można ganiać po łąkach!
Bea, 2014/12/24 10:14
Wesolych swiat dla calej Waszej gromadki! Wszelkiej pomyslnosci, milych gosci i duuuzo zdrowia w nadchodzacym roku:)
Bartek, 2014/12/24 13:33
Życzenia jak zwykle w punkt. Ta ekonomia mogła by nadążać nieco szybciej, nikt by się nie obraził, tak jak i na prawdziwą zimę, ale póki co- róbmy swoje i oby miejsca na pomieszczenie starczyło (bilans ostatniego tygodnia: zbita przednia szyba i porysowany bok auta przez gimnazjalnych wandali, ukradziony mój komputer w Krakowie, rotawirus w domu).

Więc i Wam życzymy zdrowia dla Was i zwierzyńca, porządnych gości, roboty bez komplikacji i zmian starczych w możliwie najłagodniejszym wymiarze. A od czasu do czasu miłych niespodzianek.
Ania, Bartek i Zuzia
AniaMaKota, 2014/12/24 15:54
no nie wierzę ile mikołajów, ha ha ha
Pawel, 2014/12/25 10:49
Dziękuję za miłe życzenia świąteczne ale największą niespodzianką są fotki zwierzątek z waszego "królestwa". Jak te zwierzątka muszą być szczęśliwe , kiedy mają takich opiekunów obok siebie!
Z okazji Bożego Narodzenia zdrowia, sił, spełnienia marzeń dobrego humoru tego Wam życzę Paweł Łyskanowski i Joanna z Warszawy:)
ania, 2014/12/25 22:42
Kochani Nasi Na Szczęście Inni, że też pozwolę sobie spapugować po Reni! Nawet nie wiecie, jak się cieszę z tych życzeń tu i tam, pomagają umocnić wiarę i przekonanie, że nie jesteśmy sami TACY na świecie! Dziękuję, że jesteście, i za życzenia oczywiście też!
edwj, 2015/01/11 14:57
Kochani, życzenia piękne... daj Boże. Brak w nich wszakże wskazań ku mądrości: jak rządzić uczciwie, komu wierzyć lub nie, co jest dobre POLSCE, a co NIE!!!, na co (do czego) nas namawia tzw. władza ...
Daj nam , Boże, byśmy mogli na te (niekompetne) problemy, odpowiedzieć niedługo DAJ NAM BOŻE!!!
ania, 2015/01/11 19:14
A ja bym się na Boga nie oglądała w tej sprawie!
Sama też nie uzurpuję sobie prawa do wskazań ku mądrości i komu wierzyć, a komu nie.
Wierzę za to w człowieka - gdy będzie dążył do poznania siebie i własnej dojrzałości psychicznej, będzie wiedział co czynić bez Boga i władzy.
Skomentuj:
WYLNB
 
 
nius_przedswiateczny.txt · ostatnio zmienione: 2014/12/22 11:42 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika