8 kwietnia 2009

pora złożyć wielkanocne życzenia, stąd

Nius przedwielkanocny

Już myślałam, że będę rozsyłać niusleter z życzeniami po Wielkiej Nocy, bo staliśmy się szczęśliwymi właścicielami nowego śmigającego internetu Freedom Pro w miejsce komórkowego, co na czas jakiś popsuło moje połączenie. Robert wprawdzie krzyczy, żebym nie chwaliła dnia przed zachodem słońca, bo zaraz coś się znowu popsuje, ale póki co, twu, twu, działa!

No więc…

Nie będzie to nius o wyższości świąt… profesora mniemanologii stosowanej, ale się świątecznie wypowiem :-) Dopóki jest się dzieckiem, woli się Boże Narodzenie z choinką i prezentami, no i noworodkiem Jezuskiem, takim słodkim na sianku. Żadnych myśli o śmierci i w dodatku Św. Mikołaj! Wielkanoc ma dwa oblicza - śmierć i zmartwychwstanie. Nigdy tak bardzo nie doświadczaliśmy toczącego się koła życia, jak w Zawadach. Nie tak dawno przeklinałam śnieg a dziś było zupełne lato - 20 stopni!

Jeszcze przedwczoraj jezioro było całe zamarznięte, dziś tylko resztki lodu na środku.

Przedwczoraj pąki bzu były nabrzmiałe, dziś ledwo mieszczą się w szwach,

Ptaki śpiewają na potęgę, roślinki wychodzą z ziemi na świat,

listki z zimowych pokrowców,

nieświadome Wielkiej Nocy psy szaleją z radości, nawet siwy i zdziadziały Belfegor bryka jak młodzieniaszek.

8-O

Po słonecznej stronie domu zakwitły nawet żonkile i takie wiosenne niebieskie kwiatki!

Wiosna budzi euforię, wiosenne zmartwychwstanie pozwala zapomnieć o śmierci i o tym, że choć koło życia kręci się, co rok wszystko jest starsze… i dotyczy to nie tylko Belfegora :-| ale tak miło, gdy mija zimowa depresja i soki w żyłach szybciej krążą. Nawet chce się wyszlifować wreszcie podłogi w pensjonacie :!:

Wszystkim czytelnikom niusów, szeroko rozumianej rodzinie, przyjaciołom internetowym i z realu życzymy, by ten czas wokół Wielkiej Nocy odrodził wiarę i nadzieję, ocieplił Wasze serca, przebudził możliwości i siłę do realizacji marzeń!

Jeszcze życzymy by puściły wszystkie lody, poza tymi w lodówce! No i mamy jeszcze wielką nowinę w sam raz na Wielkanoc, ale Robert nie pozwala jej zdradzić:) (żeby nie zapeszyć), choć w tym podniosłym nastroju trzeba zdać sobie sprawę, że żadne magiczne myślenie tu nie pomoże, i tak najwięcej w rękach Boga!

Komentarze

Monika z Louisiany, 2009/04/09 05:47
Jak u Was jest slicznie dzis! Alleluja spiewamy gromko zza Oceanu... - zyczac Wam jak najpiekniejszych kwiatkow, pakow na drzewach, zolciutkich kurczakow i psich wesolych podskokow - na Wielkanoc i reszte udanego roku!
Justyna i Darek Morsztyn, 2009/04/09 07:51
Bardzo dziekujemy za Wielkanocne zyczenia i oraz przeswiateczna refleksje. My równiez sie do nich dołaczamy i nas przepiekna mazurska wiosna napawa optymizmem. Jeszcze raz wszystkiego dobrego!!!!
FERTACZE, 2009/04/09 09:38
Dziękujemy za dobre słowa Wielkanocne i Wiosenne. U nas w warszawskim ogródku też stopniały śniegi. Jest też jeden nieśmiały żonkil, którym opiekuje się Antoś:) Całujemy Odświętnie i w Zamyśleniu. I oby, to czego zapeszać nie chcecie w rękach Boga dorastało. MAGDA, WOJTEK I ANTEK FERTACZE
Karolina Gruszka, 2009/04/09 10:38
Pięknie u Was i radośnie bardzo! :) I niech tak zostanie - bez względu na porę roku i dawkę słońca! Ściskam mocno świątecznie i życzę Wam przepięknej Wielkiej Nocy.
Magda i Marek, Anita i Adam, i dzieci, 2009/04/09 22:23
Wzajemnie: pełnych doznań Świąt Wielkiej Nocy. Ps. U nas też słonecznie, letnio, ale nie tak pięknie...
Janusz z Warszawy, 2009/04/10 13:47
Dziękuję za piękne ŻYCZENIA WIELKANOCNE. Niech u Was wszystko będzie Wielkie i Ważne przez cały rok, nie tylko z okazji tego Wiosennego Święta. Wszystkiego najwspanialszego życzę Wam i Waszym podopiecznym.
ania, 2009/04/11 18:34
Wszystkim pięknie dziękujemy za życzenia, również za te w mejlach.
Skomentuj:
GFSWU
 
 
nius_przedwielkanocny.txt · ostatnio zmienione: 2013/10/20 20:27 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika