21 grudnia 2010

Nius refleksyjno - życzeniowy

To było do przewidzenia - z roku na rok coraz mi trudniej układać przedświąteczne niusy, bo chcąc trzymać poziom wpadam we własne sidła:) Więc w tym roku tylko krótka przypowieść, którą zawdzięczam jak zwykle ostatnio Guciowi.

Gucio gubi rękawiczki – sznurków na szyi nie znosi, więc rękawiczki luzem dość często padają łupem niezidentyfikowanego rękawiczkowego obiektu porywającego. Z takiego właśnie powodu udaliśmy się z Madzią i Gustawem do świątyni konsumpcji – jednej z galerii handlowych. I poza obserwacją, że ubranek w tym rękawiczek dla dziewczynek jest do oczopląsu, a chłopcy są niezwykle pokrzywdzeni w tej materii i z trudem dostaliśmy po co przyszliśmy, dokonałam wielkiego odkrycia. W zasadzie znam to z teorii a nawet borykam się z patologiczną wersją tego przekonania u wielu dorosłych, ale w wykonaniu Gucia to zupełnie co innego! Bo Gutek jest w wieku, gdy uważa się, że świat należy do nas. W jego wypadku oznacza to, że nie musi mieć tylko dla siebie, skoro to coś jest na świecie. Ze spokojem odkłada wszelkie miii (w języku Gucia – misie) i inne skarby z powrotem na sklepowe półki zachwycony, że tyle wokół cudów, że takie bogactwo nieustająco go otacza. Nie musi posiadać, nie daje się wkręcać w komercyjną spiralę, bo po co? Przecież MA CAŁY ŚWIAT! Och, jakby to było cudnie, gdyby wystarczała nam ta świadomość! (zwłaszcza przed Gwiazdką:))

Tak proszę Państwa… oto kolejna Gwiazdka, i kolejny rok. Śnieg sypie i zanim nas zasypie,

życzymy Wam wszystkim z tej świąteczno - noworocznej okazji
drodzy Przyjaciele i Znajomi realni i wirtualni
oraz Droga Rodzino z różnych stron i odnóg
spokoju ducha, żywotności ciała i pełnej kiesy szczodrej dla potrzebujących,
oraz radości z życia takiej jak Gucio poniżej!

Ania, Robert
Belfegor, Pieso, Lodzia
Wilkuś, Mrówa, Burasek i Kićka (no tak, trochę nas przybyło:) i oby w tym samym składzie do przyszłego roku!)

Komentarze

Tess, 2010/12/21 07:35
Nie ma chyba nic piękniejszego, niż obserwowanie jak mały Człowiek poznaje świat! Aniu i Robercie - życzymy Wam pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia! Asia, Wojtek, Ewa, Niuniuś, Milunia, Ryś, Norka, Tosia, Ziutka i Ciocia Jo.
OLQA, 2010/12/21 08:10
Dni pełnych tylko bezgranicznej jak Gutkowa radości, tylko miłych niespodzianek i wszelkiej pomyślności w przyszłym roku od Oli, Tadka, Maćka i Kuby (braci mniejszych nie posiadamy, pozostają nam marzenia o własnym kocie:))
Bea, 2010/12/21 08:27
QlQa marzenia sie spelniaja :D I ja pozwole sobie zyczyc z tej okazji zdrowia dla nas wszystkich, madrosci i wspanialych ludzi wokol.Do siego Roku! Bea, Robert i kot Sasha :)
b.gdynia, 2010/12/21 08:53
A ja w temacie technicznym..:) jeśli młody nie lubi sznurków na szyi, to polecam gumkę kapeluszowa przyszytą do rękawiczki i końca rękawa, dyndająco..:) mniejsze straty..:) pozdrawiam B
Tyszkiewiczowie, 2010/12/21 09:00
Drogie Zawady wszystkie po kolei, te nowe i te stare, Dziękujemy Wam bardzo za życzenia. Jak najbardziej Wam też tego wszystkiego, co powyżej wymienione:) I ogromnej satysfakcji z samych siebie. Całusy. Dorota, Jacek, Marysia,Helenka i kot Leoś
Baśka, 2010/12/21 10:04
wszystkiego naj , dobrego w nowym roku i oby żyło się łatwiej :} mniej śniegu mniej deszczu i jak najwięcej miłych gości :}
KaJKa, 2010/12/21 10:40
Wszystkiego, wszystkiego najlepszego i najpiękniejszego na Święta. Ceramicznie będziecie z nami przy gwiazdkowym stole :) Pozdrowienia i wszystkiego dobrego!
Ola z Katowic, 2010/12/21 11:17
A ja w tym roku robie wigilię, no i oczywiście... zachorowałam. Leżę i zbijam temperaturę. Ale dam rade... życzę zatem jak najwięcej zdrowia dla ludzi i braci mniejszych. Ola z kiciem Alienkiem
Aurela, 2010/12/21 16:27
Mądrość dzieci jest przecudna;)Serdeczne życzenia najlepszych chwil, których jeszcze mnóstwo i radości wielkiej jak słonko - gospodarzom z Zawad:))))))
Monika, North Carolina, 2010/12/23 06:52
No to i od nas Najlepszego Wszystkiego slemy do Polski, do Zawad, do Was - Monika & Przemek, Domino, Hector, Hans & Herman.
Janka z Danii, 2010/12/24 08:23
Radosnych Swiat Bozego Narodzenia, duzo cieplego usmiechu w iscie zimowych, snieznych dniach, a w Nowym Roku zdrowia, pogody ducha i pozytywnej energii. Janka
Alfred, 2010/12/29 19:09
Samych pogodnych dni w Nowym Roku
Skomentuj:
DWSNH
 
 
nius_refleksyjno_-_zyczeniowy.txt · ostatnio zmienione: 2013/10/20 20:27 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika