19 listopada 2007

ukazała się

Nowa płyta The Band of Holy Joy

jednej z ulubionych kapel Roberta.

A na płycie m.in. kawałek Rosemary Smith - MP3

Tym samym zdradzam największą pasję Roberta - muzykę, nazwijmy ją rockową - alternatywną, ale to i tak nic nikomu nie powie bez posłuchania, oraz trejdowanie - czyli wymianę nagrań z koncertów z ludźmi z całego świata. Nasz listonosz już się oswoił, ale z początku nieco się dziwił, że do Zawad Oleckich przychodzą przesyłki z najdalszych zakątków kuli ziemskiej.

The Band of Holy Joy nie wydawał płyt od 5 lat. Robert, jako stary fan, został poproszony przez zaprzyjaźnionych londyńczyków o pomoc w wydaniu wspominkowej składanki. Maczanie palców Roberta polegało na usunięciu trzasków i szumów i remasteringu siedmiu piosenek ze starych winylowych płyt zespołu. No i na znalezieniu płyt zachowanych w jak najlepszym stanie, bo taśmy matki z lat 80-tych gdzieś zaginęły. Nagranie odnawianego materiału na najwyżej klasy sprzęcie audio, wypożyczonym przez kolegę Roberta - Darka Błachnio, miało miejsce w Warszawie w sklepie Hi-Fi Club. I pomyśleć, że angielska płyta powstawała w dużej mierze w Zawadach Oleckich i Warszawie, a materiał na nią kursował (bo terminy goniły) zapyziałym PKSem między Oleckiem a stolicą. A potem wszystko już było w rękach poczty polskiej i angielskiej. Płytę wydało zacne wydawnictwo muzyki niezależnej Cherry Red Records. Przy okazji wydania płyty zespół znowu zagrał (i jeszcze zagra) na żywo ku radości fanów i jest nadzieja, że za sprawą tej płyty wrócą do nagrywania i koncertów na dobre. A za zasługi Robert i Darek zostali uhonorowani podziękowaniami na okładce płyty:

Ale to nie wszystkie zasługi Roberta. Bo największe ma na polu propagowania innej, najbardziej ulubionej przez niego kapeli Morphine ( tu można posłuchać jak grają: Sexy Christmas Baby Mine - MP3) oraz innych projektów nieżyjącego już Marka Sandmana oraz żyjących pozostałych członków grupy. Żebyście Państwo widzieli wpisy na forum od fanów zespołu! Chciałam zamieścić linki ale trzeba być zalogowanym userem, żeby je otworzyć.

Komentarze

Skomentuj:
TJVFB
 
 
nowa_plyta_the_band_of_holy_joy_w_ktorej_robert_maczal_palce.txt · ostatnio zmienione: 2013/10/20 20:26 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika