31 stycznia 2015

Panie i Panowie, 500 NIUS!!!

Tak, tak, 500 niusów jak z bicza trzasł! Przez niecałe 10 lat! No nie wiem, czy doczekamy kolejnej pięćsetki…;) No ale dziś miało nie być ani depresyjnie, ani interwencyjnie, tylko wspominkowo!
Na początek trochę statystyki:
w latach 2005-2006 napisałam 35 krótkich niusów
w 2007 - 37
w 2008 - 46 (tendencja zwyżkowa - pod koniec lutego tego roku sprowadziłam się na stałe do Zawad)
w 2009 - 88 (rekord - przybyła Lodzia i urodził się Gustaw)
w 2010 - 68 (od tej pory zniżka, bo przybył Domek na górce;))
w 2011 - 64
w 2012 - 53
w 2013 - 57
w 2014 - 47 (chyba jestem coraz starsza i bardziej zmęczona, bo taaaki spadek!)

Przygotowałam się do tego niusa! A co! Będzie konkurs i niespodzianki! Po pierwsze porobiłam albumy z naj… zdjęciami, które pojawiły się w niusach przez te lata. Nie są to zdjęcia wybitne, choć niektóre są blisko;) Jednym z kryteriów było, że miały być zrobione w Zawadach i najbliższej okolicy (najdalej w Sokółkach) i że ja jestem autorem. Drugim to, że pokazują niezwykłe rzeczy, albo śmieszne, albo szczególne. Zdecydowanie w ilościach wygrywają sierściuchy, zwłaszcza Lodzia;) Ale to Was drodzy czytelnicy poproszę abyście wytypowali najlepsze (takie jakie najbardziej lubicie) z poszczególnych kategorii - obok linki do albumów. Ci, którzy są na FB, lajkują przy zdjęciach, pozostali podają nr zdjęcia (zdjęć) z kategorią w komentarzu (zdjęcia z fejsbukowych albumów mają numery - przy przewijaniu na dole)
A oto kategorie:

Z życia zawadczan podtulipanowych

Zawadzkie widokówki

Mniejsze i większe kataklizmy tudzież ciekawostki pogodowe

Przyroda w Zawadach

Nasze sierściuchy 2005-2015

Gucio w Zawadach - ten album jest tylko u nas, numerki zdjęć przy każdym z nich

A teraz konkurs. Nagrodą jest kafelek. Kafelki są dwa:

- dla zwycięzcy konkursu Dekor z sentencją

- dla najbardziej zaangażowanego niusowicza Ryba żelazista (w przypadku tego drugiego, tylko ja wiem, jakie są kryteria:))

Zwycięzcy w Polsce otrzymują nagrodę na nasz koszt. Zwycięzcy zagraniczni, jeśli oczywiście chcą wygrany kafelek, opłacają np. paypalem różnicę między zagraniczną a polską przesyłką. Przepraszam, ale inaczej pójdę z torbami, jako że na wielu bazarkach dla potrzebujących zwierząt są w tej chwili moje kafelki za wysyłkę których zadeklarowałam się zapłacić.

No to konkurs. Należy odpowiedzieć na jak największą ilość pytań wysyłając odpowiedzi z numerkami na mój adres ania@zawady-oleckie.com - w przypadku tej samej ilości odpowiedzi wygrywa pierwszy, ale są przewidziane nagrody pocieszenia w postaci zawadzkich magnesów na lodówkę!

1)Co to za arcydzieło?

2)Co to za piach, gdzie leży i dlaczego?

3)Co to jest i z jakiej okazji?

4)Co to jest?

5)Z jakiej okazji Robert wygląda jak Dustin Hoffman w Epidemii?

6)Co się zaraz stało?

7)Co to za autostrada do Domku na górce?

8)Co robi Robert i z jakiej okazji?

9)Co zrobiła wtedy Berta?

10)Czyje to pojazdy?

11)Co tu się stało i kiedy?

12)Co się dzieje w kaloszu?

13)Dlaczego jest dziura w pensjonaciku?

14)Co to za poplątanie?

15)Co to za kosmici na dachu Pensjonaciku?

16)Co to i gdzie?

17)Czyja to buda i co to za rura?

18)Co się stało tej sosence?

19)Co to za króliki?

20)Co wyrzucam i z jakiej okazji?

21) A to co?

22)Gdzie było to mysie gniazdo?

23)Co to za koty?

24)Czyja to noga i dlaczego tak wygląda?

25)Jak nazywają się te stwory?

26)Co to i czyje?

27)Czemu tak stoi ten wąż?

28)Co było w paczkach?

29)Gdzie jest Belfegor i dlaczego tak tu dziwnie?

30)Gdzie jest Lodzia?

31)Co to/kto to?

32)Dlaczego trzeba podgrzewać Lodzię?

33)Co to jest co Robert trzyma w ręku?

34)Co to za istota i gdzie mieszkała?

35)Co to za ludzie, co robią i kiedy?

36)Gdzie jesteśmy?

37)Dlaczego tu leżą same czerwone rzeczy?

38)Co jest na patelni?

39)Czego szuka Madzia?

40)Skąd się wzięły te skarby?

41)Co tu robią ci ludzie?

42)Co to za patyk?

42)Co robi Robert?

43)Co jest w misce?

Co? Myśleliście że łatwo będzie?;) To konkurs dla prawdziwych znawców niusów! Dla tych, co pamiętają i dla tych co chcą sobie przypomnieć lub wreszcie uzupełnić braki!:)
Znając Waszą nieśmiałość, czekam na Wasze odpowiedzi i komentarze do końca lutego. Nie sądzę aby dziki tłum się rzucił na mejle;) więc każdy ma szansę!

No to… do tysiąca!:)

Komentarze

Monika North Carolina, 2015/02/01 06:14
No nieee... Nie dam rady!
Chyba tylko ze 2-3 fotografie pamietam, a tu jest ich 43! O jeju...
Zabieram sie do lektury niusow, a raczej starusow. Wracam za tydzien.
ania, 2015/02/01 11:10
:) Konkurs jest na najwięcej odpowiedzi nie na wszystkie!
A swoją drogą to niezwykle ciekawe które pamiętacie! Podalibyście tu w komentarzach numerki bez odpowiedzi (żeby nie podpowiadać innym).

PS. To rzeczywiście musi być trudne skoro stała czytaczka i pierwsza komentatorka nie pamięta (wiecie dlaczego Monika jest zawsze pierwsza? bo ja piszę po nocy, a ona wstaje gdy ja idę spać a reszta smacznie śpi:))
kinga, 2015/02/01 14:48
ech... też nie daję rady :) chyba mi się nie chce.:)
ania, 2015/02/01 14:51
Eee... może jednak znasz odpowiedź na więcej niż 3, to już byś była w czołówce:)
Dorota, 2015/02/01 15:01
I to jest motywacja do czytania starusów na nowo!
ania, 2015/02/01 16:39
No właśnie taki był mój zamysł i niekoniecznie trzeba czytać od deski do deski, choć oczywiście można! Wystarczy przelecieć zdjecia:)
prawie sąsiad, to tylko 60 km, 2015/02/01 18:54
Konkurs odpada, na zawody sportowe w Zawadach kiedyś pewnie bym przyjechał :) 500 niusów to świetna liczba. Podejrzewam, że można się też spodziewać dobrego wyniku na liczniku odwiedzin. Po trosze odwiedzam kilka podobnych blogów (w zasadzie niusy można nazwać blogiem) w stylu "country life" Pani "blog" jest jednym z lepszych i ciekawszych, z własnym stylem i charakterem. W profilu odbiorcy treści i wypoczynku jestem pewien, że nie znajdziemy miłośnika "idealnego" trawnika i polbruku. W tym temacie twierdzę, że ma Pani duże wyczucie co do przyszłości i zmian jakie nadchodzą dużymi krokami w wiejskim wypoczynku zwanym "agroturystyką". Moim zdanie właśnie taka "awngarda" ma przyszłość w obecnych "złotych" gospodarczo czasach. A na lepsze raczej się nie zapowiada. Dotychczasowy "wiejski gość" będzie zmuszony do powrotu (wbrew własnym chęciom) do zbiorowego tańszego wypoczynku, a przyszły wiejski turysta ten "bogatszy" będzie szukał właśnie takiego wypoczynku z "charakterem", z większą ilością profilowanych atrakcj, itp, itd. I wydaje mi się, że to znajdzie też w Zawadach, czego oczywiście z okazji 500 niusa życzę. Pani obawy o kolejne 500 niuwsów są raczej nie uzasadnione. Nie wiem, czy powinienem, ale jednak się odważę i zaryzykuję jedną uwagę (może nie zostanę wyrzucony) Widzę, że wszędzie zachodzą u Was zmiany na lepsze nie tylko w otoczeniu, a strona internetowa jakby troszeczkę się zestarzała. Wiem, wiem, że treść jest ważniejsza, ale tak wysoka zawartość treści moim zdaniem zasługuje na troszeczkę już lepsze opakowanie. Nie zaszkodzi to stałym - "starym" bywalcom, a może zadziałać pozytywnie na licznik - oczywiście odwiedzin :) Młodzi są, jacy są i tego już raczej nie zmienimy. Ciekawe co myślą w tym temacie pozostali komentatorzy? Przepraszam, ale ja tu nie ogłaszam żadnego kolejnego konkursu - proszę mnie tylko źle nie zrozumieć :) Pani Aniu, Panie Robercie i wszyscy właściciele czterech nóg "agroturystyki" w Zawadach, życzę Wam nie 500 a 1000 niusów i to w krótszym czasie. Może jestem trochę egoistą, ale raczej nie odosobnionym bo zapewne jest nas "podczytywaczy" znacznie więcej. Wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam.
ania, 2015/02/01 19:02
Bardzo dziękujemy za miłe słowa i pokrzepienie serc.
Co do strony zupełna racja, też tak myślę, problem w tym, że to już jest nie do udźwignięcia:) Głównie finansowo przerobienie tego miliona podstron:)
Rok temu zrobiliśmy nową stronę startową http://zawady-oleckie.com (mam nadzieję, że wszyscy to zauważyli!) z myślą, że następne w kolejności będą strony główne subdomen (agroturystyka. i ceramika.). Reszta, w tym strony z wyrobami, raczej zostaną już takie. Chyba że nasz wnuk przejmie schedę i zaprowadzi nowe porządki w internecie także:))
kinga, 2015/02/02 20:26
Okropna ze mnie kobieta :) zamiast pogratulowac to wydziwiam .

Droga Aniu - życzę, tak jak mój przedmówca ,kolejnych 1000 niusów , wspaniałych gości, i nieupierdliwych sąsiadów ... a także ,grona stałych czytelników ciągle się powiększających !
Ewa U., 2015/02/05 13:11
Trochę się przestraszyłam. Czyżby to już to upierdliwe na "s"? Czytam WSZYSTKO od 8 - 9 lat (o matko!), ale te pytania...
Niczego nie zmieniaj. Zdziwiłabym się, gdybym któregoś dnia zastała całkiem nowe porządki. Nie, żebym konserwatywna była, ale niusy w takiej postaci to jakiś constans w tym zwariowanym świecie. Wszystkiego najlepszego i czekam na więcej, niż 1000.
ania, 2015/02/05 14:24
Bez obaw, niusy się nie zmienią, o ile nikt i nic nas do tego nie zmusi. Choć po przykrym wydarzeniu na FB nie mogę mieć pewności.

FB zrobił nam numer i bez ostrzeżenia zlikwidował nasz profil z nakazem przekształcenia go w fanpage. Straciliśmy wszystkie zdjecia, albumy, rozmowy ze znajomymi, liczniki wejść i to w trakcie gdy trwał konkurs z okazji 500 niusa. Zniknęliśmy na profilach znajomych, wydarzeniach w tym na bazarkach, które na szczęście udało nam się odnaleźć i ponownie wystawić kafelki. Ponieważ na razie mam dość współpracy z FB i opłakuję zmarnowane lata pracy (linków do nieistniejących albumów są setki na naszej stronie zawadzkiej, czeka mnie zrobienie z tym porządku, na razie śni mi się to po nocach), proszę o cierpliwość tych, którzy daremnie szukają konkursowych zdjęć pod linkami w tym niusie i w ogóle zdjęć pod linkami w niusach innych.
Ewa U., 2015/02/05 17:23
Jasssny gwint. Bardzo mi przykro. Papier jednak pewniejszy...
Tess, 2015/02/06 08:00
Może strzelić człowieka na cos takiego ( to komentarz fo fb rzecz jasna ) A co do konkursu - trudny! Jestem stała czytaczką od lat i najwyżej ze trzy mi się kojarzą, a tylko jedno na pewno:-))

Powodzenia w odzyskiwaniu! A może fb się ogarnie i przywróci?

A.
ania, 2015/02/07 14:00
FB się nie ogarnie, co miał zrobić zrobił, pocieszające jest to, że w archiwum, które ściągnęłam w postaci html, wczoraj pojawiły się wszystkie zdjęcia z komentarzami, wprawdzie bez polubień, więc nie dojdę, które zdjęcie wygrało, komentarzy do ponownie wstawionych na FB albumów nie odtworzę, ale mam je dla siebie, na emeryturze mogę poczytać;)
Egretta, 2015/02/25 13:04
No dobra, to ja zawalczę :) Dawno nic nie pisałam to może dopisze mi szczęście :) Nr 9 , 15, 23, 28, 30 i 2x42, bo pomylilas się Aniu i nr 42 mają dwa zdjęcia. Odpowiedzi na maila :) Może jeszcze ktoś powalczy.
A tak poza tym, gratuluję wytrwałości w pisaniu bloga i dziękuję za niego, bo często poprawia mi nastrój :) Pozdrawiam ciepło :)
ania, 2015/02/25 13:12
A ja myślałam, że gdzieś przepadłaś, a tymczasem tylko siedzisz cicho!:)
Rzeczywiście, 42 dwa razy, czyli jak zwykle nie widzę swoich błędów, ale i wielu też ich nie widzi:)

To czekam na mejla i pozdrawiam wiosennie, bo żurawie krzyczą aż miło!
Skomentuj:
VHROJ
 
 
panie_i_panowie_500_nius.txt · ostatnio zmienione: 2015/02/25 13:32 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika