21 maja 2014

Sezon pływacki rozpoczęty

Od razu mi się humor poprawił. Dziś, jak to w środo-niedzielę, siedziałam w ciemnej i wciąż nieogrzanej pracowni i robiłam na zamówienie kafle. A na dworze lato. W przerwie odnalazłam kostium jeziorny (basenowy to inna inszość) i siup do jeziora! Już wczoraj się przymierzałam, ale było pochmurno i jeszcze nie odtajałam. Normalnie jak w czerwcu! Zanurzenie bez żadnego problemu! Przepłynęłam swoją zwykłą trasę, w tę i z powrotem jezioro i poczułam, że wraca życie!
A potem jeszcze Robert powiedział, że przybędzie pomoc…

i pomyśleć, że z 5 na 6 maja było -6!

a potem jeszcze śnieg mieliśmy!

Bo ja już załamana byłam. Chodząc po włościach i posesjach odwracałam głowę od zachwaszczonych ogródków, bałaganów to tu, to tam, niewyciętych chabazi i innych takich, co by się nie denerwować. Bo czasu i siły starcza mi na sprzątanie po gościach, robienie zamówień i pracę zawodową.

zdjęcia stare, zaległe, z pliku „do wstawienia do niusa” - po deszczach jesteśmy dużo bardziej zarośnięci, a w doniczkach bardziej kolorowo!

Jakimś cudem jeszcze, w przelocie, napisałam pracę do obrony. Może już ostatnia w moim życiu?? Choć wątpię, taki zawód, że nic nie wiadomo… W każdym razie praca przyjęta, a w imieniny Roberta, tuż po jego 50. urodzinach, będę ją przedstawiać.

Miałam ci ja piłkę

Rano po ostatnim komentarzu pod zeszłym niusem zadzwoniła sąsiadka z Jabłonowa, czy nie mamy kogoś, kto by jej pomógł trawnik założyć. Tu nastąpiła wymiana zdań mniej więcej jak moja z Ewą w komentarzach. A potem rozpuściłam wici w sklepie i znowu cisza. I dopiero dziś…
Ale nie chwalmy dnia przed zachodem… nie, to nie to przysłowie… może to o wróblu w garści? Nie, chyba też nie;) zwłaszcza, że jeszcze wróble nie przyleciały, więc nie zapeszajmy.

Dziurawa Strzałka po kleszczach (które za nic mają zakraplanie), bo jak niegdyś Mrówcia, ma na nie uczulenie i robią jej się łyse placki, które dodatkowo rozdrapuje:(

Miałam napisać wiele innych rzeczy, ale musicie poczekać, aż nadejdzie ten piękny czas, gdy będę leżeć a robota robić się sama;)
Póki co odrabiam zaległości:

Nasze Belfegorki

Nasze pieski:)

Tym razem Strzałce się pomyliło, kim jest

Im się nie pomyliło, czekają na saszetkę, znaczy Wilkuś czeka, bo Baryła się nie doczeka;)

Na spacerach

Po spacerach:)

A poza tym robota, robota, robota…

dokańczamy wiatę na górce…

z tej okazji krzesła dostały eksmisję

tu też dokańczamy wiatę na górce - Robert przygotowuje materiał. A na dach od kuchni w poniedziałek ma wejść dekarz i jest nadzieja, że przestanie lać się woda. Za to myszka wciąż w niej mieszka…

Tak wygląda skręt na górkę - przepust jest wciąż rozwalony, więc wożą drewno z lasu na drogę, zawsze to potem mniejszy ruch:

A to zdjęcia Andrzeja w drodze z Zawad, w Kilianach:

komuś zginął kozioł!

Poza tym w dzień nadają wilgi, nocą drą się żaby i słowiki, a bzy zaraz w pełnym rozkwicie (wiem, wiem, widziałam, w Warszawie przekwitły). To najpiękniejsza pora roku, zwłaszcza gdy mogę pływać!

Komentarze

Monika, North Carolina, 2014/05/22 12:54
Bardzo ladnie, cieplo sie robi od patrzenia na Wasze lato!

A kocie dziewczyny rzeczywiscie - zdrowo wygladaja... Przy kosci.
ania, 2014/05/22 13:01
tylko Białka, Strzałka gania całymi dniami i nocami, wpada na chwile pochrupać i znowu znika, więc trzyma linię. Wszyscy trzymają, Burasek po zimie schudł aż nie do wiary, tylko Białka - baryła.
kinga m, 2014/05/22 20:13
Super podłoga !
ania, 2014/05/22 20:19
Też mi się podoba, ale jeszcze niezafugowana, a fugowanie to będzie masakra! Na razie na górce goście, więc przy podłodze prace ustały.
ola z Katowic, 2014/05/24 16:20
A mój Alien na wygnaniu, u Babci, znaczy mojej Mamy. Dopiero od 3 godzin, a mnie go na każdym kroku brak :-( od jutra 4 tygodnie urlopu !!!!!!!! Aniu! Miałaś kiedyś tyle??? bo ja nigdy jeszcze w życiu
ania, 2014/05/24 17:33
Kiedyś pracowałam w szkole, to miałam:) za karę teraz nie mam wcale;)

Nie wpadłabyś do Zawad, skoro Alien zagospodarowany a Ty masz tyle wolnego?!
zenkowa, 2014/05/28 21:40
Kozioł swój chłop ;-)
Skomentuj:
IBVHK
 
 
sezon_plywacki_rozpoczety.txt · ostatnio zmienione: 2015/02/11 19:12 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika