21 października 2009

Śpiewające psy i inne ciekawostki

Wciąż się coś dzieje, nie ma lekko, żadnego zalegania przed telewizorem w tę jesienną szarugę! Ale dziś nie będzie o kolejnym ratowaniu prądu, bo o tym w suplemencie do poprzedniego , ani o tym, że bobry rozpanoszyły się na dobre i zjadają nie tylko drzewka przy bagienku ale i w dołku na górce, gdzie lubi siedzieć wielki dzik, łanie i sarenki, bo o tym na zdjęciach dołączonych do Naszej Ziemi .
Ani o sosnach wykroconych przy ostatnich wichurach, w tym o tej na skraju naszej łąki…

Ani o pogodzie w kratkę, ani o spacerach…

przedwczoraj po suchym

dziś po mokrym

Ani o przeprowadzce kwiatków doniczkowych, ani o kretach co wypowiedziały nam kolejną wojnę, więc codziennie usuwam góry ziemi spod ziemi i wsypuję w dołki, które sam pod sobą kopie Belfegor w swojej górce.

Ani o kopciuszku, który się zasiedział i nie wiem, co będzie jadł za chwilę, chyba że wpadnie do nas na strych, gdzie muchy, gdy koza grzeje, wyłażą ze szczelin i dają czadu.
Dziś o dzikach, które robią spustoszenie, ryją co się da, a głównie polanę kurkową. Kurki mimo mrozu w nocy, w małych bo małych ilościach, takich powiedzmy na mały omlet, ale wciąż są, tyle, że wywrócone do góry nogami i zagrzebane w ziemi wśród tak samo żółtych liści brzozowych, trudno je więc znaleźć. Nie wiem, co będzie w przyszłym roku, czy grzybnia kurkowa jest odporna na takie traktowanie.

Dziś też o śpiewających psach. Każdy, kto choć chwilę pomieszkał w naszym gospodarstwie, słyszał psi koncert. Tylko że do tej pory był to duet Pieso - Belfegor. Ale dzielna Lodzia nauczyła się śpiewać i teraz mamy trio. Naprawdę warto do nas przyjechać tylko po to, by ich posłuchać! Najczęściej śpiewają, gdy wyjeżdżam do pracy.

No i na koniec dwa zdjęcia Gustawa z 19 października. Ma na nich śliczny sweterek z Olecka:) i w ogóle wygląda bardzo poważnie!

A może jednak parę fotek ze spacerów:) na osłodę, bo znowu szaro i mokro:(

Komentarze

Monika, North Carolina, 2009/10/31 07:59
Gustav juz bardzo dorosly. Spowaznial i prawdziwy mezczyzna sie z niego zrobil.
Skomentuj:
SVIZJ
 
 
spiewajace_psy_i_inne_ciekawostki.txt · ostatnio zmienione: 2013/10/20 20:27 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika