21 grudnia 2013

Świąteczno-noworoczne życzenia norweskie

Zdjęcie powiększającej się rodziny plus wydrukowana lista rodzinnych osiągnięć: ukończone szkoły, awanse, podróże, sukcesy sportowe…
Taki załącznik do życzeń świątecznych od lat dostajemy od znajomych z Norwegii. I nieistotnie, że po norwesku i nic nie rozumiemy:) Lista jest, znaczy osiągnięcia też, a zdjęcie uśmiechniętych pucułowatych blondasków różnej wysokości i wysportowanych rodziców mówi samo za siebie.

Wiem, wiem. Nasze niusy świąteczno-noworoczne też są takimi kartkami z Norwegii, tylko blondaska mamy jednego i to wnuka, a reszta pacholąt futerkowa, w dodatku połowa z nich to dziadki sędziwe. Chwalimy się sukcesami na polu agroturystycznym ale już swoich zdjęć nie zamieszczamy, bo coraz trudniej o ładne;)

Robię więc z okazji tego niusa przegląd naszych tegorocznych osiągnięć zawadzkich i wychodzi na to, że jedyny w tym roku widoczny sukces to pomalowanie domków na górce;) A co będzie za rok, gdy nie będzie się czym pochwalić? Wtedy pewnie uznam, że wystarczającym osiągnięciem jest to, że kolejny rok przeżyliśmy!

tak jak i sędziwy Belfegor, któremu szczególnie winszujemy tego sukcesu!

W związku z tym życzymy wszystkim naszym bliższym i dalszym, i tym, których nigdy nie widzieliśmy na oczy, i tym znanym nam aż nadto dobrze, i wszystkim pomiędzy;)

Abyśmy w następne Boże Narodzenie spotkali się tu w tym samym składzie
A przez ten cały boży rok, żeby oprócz przetrwania udało się jeszcze parę rzeczy, ale bez napinania
Bo co się ma udać to uda, uda się na co jesteśmy gotowi i to, co naprawdę powinno
Bo jak powiadają starzy zawadczanie, zawsze są dwa uda i co by nie robić, tak jest:)

I by norweskiej tradycji stało się zadość:

nasz charakterny wnuk futbolista

nasza nieugięta Lodzia, przy okazji życzymy wszystkim jej samozaparcia i energii!

nasza łaciata dziatwa z dziadulkiem Piesem

i nasz kolorowy Domek na górce ze wszystkich możliwych stron (bo sukces trzeba pokazywać ze stron wielu, wtedy wydaje się większy:))

A na koniec prawie świąteczne obrazki, zimowy falstart po Ksawerym, bo w tej chwili pada deszcz i chyba ci na górze uznali, że należą nam się jedne na rok białe święta, a takie wiadomo już były:)

a pamiętacie jeszcze sukcesyjną bożonarodzeniową choinkę?? Oto ona!

Zdrowych i spokojnych Świąt, BEZ NAPINANIA!

PS. Korzystając z okazji zapraszam do Domku na górce w okresie Sylwestrowym - właśnie państwo odwołali rezerwację i zostaliśmy nieoczekiwanie z wolnym Domkiem!

Komentarze

Monika, North Carolina, 2013/12/21 04:57
Zyczenia piekne: konkretne i zyciowe! Bez napinania... Zatem wzajemnie dla Was - tego samego!

A na cudna choinke zwrocilam juz uwage uprzednio w notkach zimowo-FejsBucznych.
Bardzo zgrabna ta choineczka. No a domki na tle zimowej bieli - wygladaja naprawde przeslicznie pokolorowane. Jak z noweli Konopnickiej lub powiesci Orzeszkowej - niczym proza poetycka.

Blogich, spokojnych i bialych Swiat Bozo-Narodzeniowych dla Was i Waszych Wszystkich zyczy
Monika
Stary Janusz z Warszawy, 2013/12/21 09:35
Zdrowych Świat i Wszystkiego Najcwańszego w Nowym Roku
dla Was i wszystkiego co żyje w Zawadach Oleckich
Robert Borkowski z Warszawy, 2013/12/21 10:55
Fajna zima, pograłoby się w piłkę na takim śniegu. Robert - w końcu po tylu latach zrobili nam boisko szkolne przy Afrykańskiej !! Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2014.
OLQA, 2013/12/21 12:43
Bajecznych , jak wasze zdjęcia Świąt( Domek na górce wygląda jak porcja lodów - mniam!)
Kamil, 2013/12/21 17:30
Wielkie dzięki za życzenia. Również życzymy wszystkiego co najlepsze . Pozdrawiamy z Londynu Jula i Kamil
Agnieszka ze skrzyżowania, 2013/12/23 16:00
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego do Waszych tegorocznych sukcesów nie wliczacie MOJEGO DACHU? Mówiłam już, że do mnie św. Mikołaj przyszedł latem i rączkami Roberta zrobił mi cudny, tradycyjny dach. Jeszcze raz dziękuję Wam i wszystkim Sąsiadom, którzy wspierali mnie w te upalne dni. I jeszcze raz - wspaniałych świąt!
joanka40, 2013/12/25 14:45
Piękne życzenia i piękne zdjęcia. Ja również życzę Wam wszystkiego co najlepsze, dużo, dużo zdrówka i wszelkiej pomyślności. Joanka40 z dogomanii
Tess, 2013/12/25 21:03
A nam by się snieg przydał...sesję zimowa chcielibyśmy zrobić, a tu nic! Ale może jeszcze spadnie... W każdym razie życzymy Wam aury przyjaznej ( adekwatnej do potrzeb ), gości wielu, zdróweczka dla Was i dziatwy kudłatej, pociechy z wnuka ( i dzieci ), gosci wielu i kaaasy:-)))
Janka, 2013/12/28 12:24
Takie życzenia lubie. Normalne i zyciowe. Sama tez przed świętami rozsyłam do moich bliskich podobne. A ten śnieg na zdjeciach to tegoroczny? Pozdrawiam serdecznie z Beskidów śniegu prawie pozbawionych i życzę, by 2014 nie był gorszy od tego mijającego.Myslę o Waszym ustronnym miejscu dosyć często i z sympatią. Byliśmy waszymi goścmi wiele lat temu. Janka (przewodnik beskidzki)
ania, 2013/12/28 12:36
Dzięki wszystkim za życzenia tu i tam, u nas chciałoby się powiedzieć lato, ale jest coś nieokreślonego między wiosną a jesienią.
Śnieg jak najbardziej tegoroczny, kilka niusów wcześniej opisany. Pozdrawiam wszystkich starych czytaczy i okołoświątecznych zaglądaczy!
kinga m, 2013/12/30 11:48
Życzę Wam wszystkiego Naj,naj,naj na ten Nowy Rok- ponieważ na Święta nie zdążyłam :). Aby Wam goście na Sylwestra zdążyli , zima nie dawała się we znaki , Domek piękniał na Górce, Zwierzaki nie brudziły a sąsiedzi nie denerwowali i goście się nie mądrzyli i nie śmiecili ....!
Skomentuj:
ZJHAS
 
 
swiateczno-noworoczne_zyczenia_norweskie.txt · ostatnio zmienione: 2013/12/22 17:43 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika