6 lipca 2012

Szybki nius na urodziny Gucia

Tak, tak proszę Państwa, to już 3 lata Gucio jest z nami! Oczywiście powinnam rzec „jak ten czas leci”, ale to że leci wiadomo aż nazbyt dobrze, zwłaszcza gdy 3 dni zostały do godziny 0… Guciowi najlepsze życzenia zdrówka, wymarzonych zabawek, fajnych kolegów w przedszkolu i żeby mu życie słodkim było, a z okazji urodzin, choć teraz jest bardziej na etapie wozów strażackich (pochwalił się przez telefon, że właśnie dostał w prezencie) - spycharko-koparka na górce. Bo jak wiadomo roboty ziemne robi się nie wtedy, gdy pora, tylko gdy jakaś kopara jest w okolicy, co by zaoszczędzić na dojeździe. I tak przedwczoraj, gdy goście na górkę niemal w drodze, u nas w najlepsze rozkopy i rozwałka. Szkoda że Gucia nie było, bo przez Krecika siedzą w domu, by go doglądać. Ale za to Gutek miał dziś kinderbal i mam nadzieję, że bawił się świetnie. Tak więc Guciu, specjalnie dla Ciebie!:

a poza tym odwiedzają nas różne pojazdy zakładające światłowód

Tak wyglądał wjazd na górkę po zakładaniu światłowodu

A teraz przejdziemy do reszty niusa i do efektów spychania, mając na uwadze, że we wtorek mamy pierwszych gości. Ale… w wyniku wznowienia granic przez naszą nową sąsiadkę, która wygrała z nami przetarg o ziemię, na której Reksio pilnował ziemniaków, dowiedzieliśmy się, że część drogi na górkę idzie przez jej działkę. Po drugie wokół domu i stodoły straszyły doły, po trzecie straszyła góra z gruzem, po czwarte praktycznie po deszczu ledwo na górkę dało się dojechać, bo drogę rozjechały wywrotki, więc gdy kopara pojawiła się w pobliżu, trzeba było skorzystać i rozwiązać powyższe problemy.

tu, czyli z boku stodoły, był zachwaszczony dół, a teraz równiutko i trawka już czeka do posiania (tylko niech upał zelży)

stara droga przez działkę sąsiadki, i obok nowa prawowita

nie ma góry gruzu!!! Część poszła na drogę, część do dołu koło stodoły pod grubą warstwę ziemi)

Jeszcze raz Guciu 100 LAT W ZDROWIU I SZCZĘŚCIU i żebyś mógł jak najszybciej do Zawad przyjechać!

Komentarze

Tess, 2012/07/07 08:48
Sto lat dla Gucia!!!!
OLQA, 2012/07/08 22:21
Niech nam Gustaw rośnie duży, bo robota czeka!:)wszystkiego dobrego!
sylwia kudlanka, 2012/07/09 13:47
Nie wydaję mi się, żeby utylizacja gruzu pod ziemią była legalna. To gopsodarczy i pożyteczny sposób - każdy tak robi, ale lepiej się nie chwalić :) Takie czasy.... My planujemy szopkę na drewno postawić - rety! papierów do tego cała masa, a szkopka bez fundamantów itd. Taki kraj i już!
Zdrowia dla Gustawa!
małgosia c., 2012/07/09 20:25
A my tam byliśmy miód i winko piliśmy i to wszystko widzieliśmy... Naprawdę, dopiero co wróciliśmy z Zawad Oleckich. Bardzo nam się podobało. Pokoik śliczny, romantyczny. Woda w kranie zawsze ciepła i bez czekania. Wszędzie czyściuchno, wieszczków, komódek i półeczek w bród. Palące się lampki do wieczornego czytania i wyjątkowo wygodne łóżko. Przywitano nas ciepłym piecem - bo choć dzisiaj dziwnie to brzmi(upał ok. 30 stopni)wtedy tj. dwa tygodnie temu było bardzo zimno. A okolica wprost bajkowa. I koniec świata gdzie przysłowiowe psy powinny d... szczekać - a nie szczekały tylko przyjaźnie merdały ogonami ;) Warsztaty ceramiczne pasjonujące. Płotki i liny w jeziorze duże i smaczne. Miłe gawędy z gospodarzami - można pogadać o wszystkim. Wakacje fajne tylko za krótkie, ale na to już Ania i Robert nie mieli wpływu. Chcielibyśmy jeszcze tam wrócić...
Dziękujemy z całego serca.
Małgosia i Wojtek
Sto lat dla wnusia!
Skomentuj:
BIYED
 
 
szybki_nius_na_urodziny_gucia.txt · ostatnio zmienione: 2013/10/20 20:26 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika