Takie tam

W zeszłą niedzielę w Cichym były huczne dożynki. Niestety nie daliśmy rady, byliśmy dorżnięci w Zawadach zmianą turnusu i wyprawieniem wnuka. Ale jadąc do pracy w poniedziałek zrobiłam zdjęcia dożynkowych dekoracji. Mieszkańcy Cichego i sąsiednich Baranów naprawdę się napracowali!

Co widnieje na tabliczkach przy kukłach przeczytajcie sobie na dużych zdjęciach, których więcej w albumie Wczoraj w Cichym były huczne dożynki!

ten chyba na dożynki nie dojechał:)

A propos dożynek. Wczoraj odbyły się w Lusówku. To gdzieś w Wielkopolsce. Dlaczego o tym piszę? Bo namiot sierosławian zdobił szyld made in Galeria Wiejska!

pani Kasia nadesłała zdjęcie z takim dopiskiem: Serdecznie pozdrawiamy najlepszą Artystkę w całej Polsce :-) Tytuł mejla brzmiał: Najładniejsza tablica na Dożynkach w Lusówku No cóż…:)

Poza tym ratowaliśmy małego szczygiełka - chyba uderzył o drzwi do wiaty na górce - niestety tego się obawiałam zakładając je - siedział zmarznięty pod stodołą. Trzy goldeny uratowały mu życie, bo dzięki nim po podwórku o tej porze nie szwendały się koty. No i na szczęście Robert z Guciem akurat pojechali ogarniać śmieci.

szczygiełek wylądował najpierw za koszulą Roberta, potem pozował i odleciał

No i wierzby! Te z balii już posadzone ponownie (wyjęte podczas kamieniowania warzywniaka)

a te co robią za słupki do płotu wypuściły liście!!! Tylko dwie na razie oporne. 2 na 7 to chyba dobry wynik. A może jeszcze się zastanowią! Zdjęcie pewnie niebawem.

Komentarze

Skomentuj:
CXFXV
 
 
takie_tam.txt · ostatnio zmienione: 2015/09/07 14:32 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika