8 lipca 2009

zaczął się Gutka

Trzeci dzień na świecie

Ostrzegam, że mogę zrobić się monotematyczna:) Sama wiem, jak to jest dostawać mejlem kolejną porcję zdjęć jakiegoś niemowlaka, bo mamę i tatę rozpiera duma i muszą coś z nią zrobić:) Taka dola przyjaciół świeżo upieczonych rodziców:) A ja, że Gutka nie mogę ponosić na rękach, zamęczę naszych czytelników niusami o nim:)

Gutek już wczoraj, a więc dobę po tym, gdy się urodził, przybył do domu!

Oto relacja babci Ewy:

„Byłam dziś od rana w szpitalu u Magdy i Gutka. Teraz oboje są już w domu. Borys ich odebrał i pojechali o 14:00 na Saską Kępę. Gucio dziś jeszcze piękniejszy niż był wczoraj!!! Schudł 20 dkg, ale to normalne. Wszystkie niemowlaki tak mają. Szkoda, że dzisiaj nie wzięłam aparatu. Buzia mu się wygładziła i nie był już tak bardzo opatulony jak wczoraj - więcej go można było zobaczyć, bo był tylko w śpioszkach (pajacyku?). Ponosiłam go trochę i wygłaskałam. Wielka to frajda! Cudny z niego krasnoludek! Na moje oko, to on bardziej do Borysa podobny niż do mamy! Gucio minki stroi wielce pocieszne, ziewa, beka, pręży się cały … a jak chce jeść to śmiesznie popłakuje z przewagą słówka „LA” - po tym Magda poznaje, że chodzi mu w danej chwili o tzw. „cyca”. Na ogół jest spokojny. Beksa nie jest. W drodze ze szpitala (zapakowany w mało wygodny fotelik) caluśki czas smacznie spał. Nie robił awantury.”

A tu zdjęcia z wczoraj z godz. tuż po 17.00, tzw. sesja pomarańczowa:)

Modeluś zaakceptował nowego kolegę natychmiast:) no ale kto to widział człowieka mniejszego od kota!?

A nawet chętnie uczestniczy w karmieniu

Tu zapoznanie Gutka z Ryszardem

Borys sprawdził pod jaką gwiazdą urodził się jego syn, tzn. jacy znani ludzie urodzili się 6 lipca, no i… wyniki są zaskakujące. Oj, silna będzie z niego osobowość, co zresztą już pokazał rodząc się „po swojemu”, czyli mając za nic terminy, próby oksytocynowe i inne takie. Oto lista jego poprzedników:

1898 – Gustav Ucicky, niemiecki reżyser filmowy (zm. 1961) - propaganda Hitlera:) no ale dobra gwiazda dla reżysera znaczy:) co przy ojcu filmoznawcy może mieć znaczenie…

1935 – Dalajlama XIV, duchowy przywódca Tybetu

1946 – George W. Bush, amerykański polityk, prezydent USA

1946 – Sylvester Stallone, amerykański aktor

1796 – Mikołaj I Romanow, car Rosji (zm. 1855)

1415 – Jan Hus (został spalony na stosie podczas soboru w Konstancji)

Jaruzelski…

Hmmm… delikatnie mówiąc - autorytarne osobowości…

Dziś po pierwszej nocy w domu mają się dobrze, choć wiadomo, pierwsze koty za płoty, dopiero się wszyscy uczą. No i czeka ich jeszcze spotkanie z Krecikiem, który wybył z prababcią na działkę i nieco się zdziwi, gdy wróci i zastanie nowego domownika.

A co w Zawadach?

Ano właśnie wyszło słońce po deszczowym przedpołudniu, co stanowi pewną odmianę, bo ostatnio było odwrotnie - rano pięknie, po południu burzowo. Goście jak zwykle mili, psy i Wilkuś szczęśliwe, trawa gnije na łąkach ku rozpaczy rolników, derkacz znowu nadaje, woda w jeziorze boska…

No i dziękujemy za wszystkie mejle i wpisy z gratulacjami - i my dziadkowie i Guciasty z rodzicami.

Komentarze

Ania, 2009/07/08 13:44
Wiadomo jak to jest jak rodzi się mały człowieczek. I jest to rzeczywiście najciekawszy temat do rozmów. Wiem coś o tym , bo sama jestem mamą trzy i pół miesięcznej córeczki. Pozdrawiam... Zdjęcia z kotem są super !
Monika, North Carolina, 2009/07/09 06:43
Ojejej, to on JUZ jest GUCIASTY? Nie za szybko te dzieci w dzisiejszych czasach dorosleja? 3 dni zycia na kalendarzu to chyba nie jest jeszcze czas doroslosci? I co na to powiedza koty?
Anita i Adam, 2009/07/09 11:00
Pięknie. Już chyba zapomnieliśmy jakie małe są noworodki, bo odczuwamy zdumienie. My dla odmiany osieroceni - dzieci opuściły nas na wakacje, cisza nastała w domu. Tylko koty rozrabiają niemożliwie. Pozdrowienia dla Dziadków, którzy na dziadków wcale nie wyglądają.
AnnaLJ, 2009/07/09 15:46
oj silne osobowości! po pierwsze wywalczy sobie rozpieszczanie, choć Dziadkowie i tak pewnie będą się roztapiać i z przyjemnością oddadzą walkę walkowerem... niech Dziadkom Kruszyna rośnie zdrowa i "po swojemu" wprowadza w ich życie inspirujące wątki :) Gratulacje!
Skomentuj:
RXLDV
 
 
trzeci_dzien_na_swiecie.txt · ostatnio zmienione: 2013/10/20 20:26 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika