8-15 października 2014

Tydzień w Prowansji

No dobrze. W końcu trzeba napisać o Prowansji. Ale taka dawka piękna musiała się uleżeć. No i te ponad 4 i pół tysiąca zdjęć! Przedrzeć się przez to…To niewiarygodne, że na jednym obszarze Ziemi zgromadziło się tyle nieziemskich miasteczek. I tyle widoków. Ludzie w Polsce jeżdżą do Kazimierza nad Wisłą i się zachwycają, a tam takie Kazimierze dużo piękniejsze co kilka kilometrów. Jak to powiedział Robert wczoraj komuś przez telefon, wycieczka była powalająca. Także w dosłownym znaczeniu. Nogi weszły nam w tyłki, plan był tak napięty, że do najbliższych miejsca zamieszkania miasteczek nie dotarliśmy (no bo tak blisko, to przy okazji zwiedzimy) lub zwiedzane były po nocy. Bez Borysa nigdy nie zobaczylibyśmy tyle w tak krótkim czasie, nie zobaczylibyśmy też miejsc niezdeptanych przez turystów, pomijanych nie wiadomo czemu w przewodnikach. No i byśmy głównie błądzili po tych francuskich rondach z sześcioma zjazdami, oznaczonych dla „myślących inaczej”. Nie mogliśmy też wybrać lepszej pory na wyjazd do Prowansji! Połowa października – tłumy rozrzedzone i tylko przy największych atrakcjach, ciepło w sam raz a woda w morzu o temperaturze wyższej niż w Głębokim w lipcu! No i o ile milej mieszkać na typowo prowansalskiej starówce ze swoją rodziną i kotami, a nie w jakim turystycznym przytułku;)

To wcale nie jest typowy widok w Prowansji!!! A już z kwitnącymi krzaczkami całkiem przereklamowany:)

Zapraszam Was do zwiedzania Prowansji naszymi śladami:

Dzień pierwszy

Dzień drugi

Dzień trzeci

Dzień czwarty

Dzień piąty

Dzień szósty

Dzień siódmy

I codziennie Vallabrègues

Komentarze

z FB, 2014/10/23 01:59
Gabriela: Czytam i nadal podziwiam zdjecia.wybor zdjec rzeczywiscie ciezki.

Galeria Wiejska Zawady Oleckie: a ja wciąż ślęczę, chcę dziś skończyć:)

Gabriela: Ciezka praca)) ciagle wracam do poniektorych zdjec.oczu nie mozna oderwac.intensywne zwiedzanie.fajnie miec przewodnika na miejscu.zawsze zobaczy sie to co zwykly turysta nie znajdzie.tak sie zwiedza najfajniej

Galeria Wiejska Zawady Oleckie: to prawda, mieliśmy szczęście, ale też inaczej nie byłoby tam nas!

Gabriela: Fajnie ze dzieki waszemu zwiedzaniu mozna tyle fajnych zdjec podpatrzyc.podobnie zwiedzalam toskanie))) dzieki komus kto tam mieszka))/fajne male miejsca a nie tylko miejsca.pielgrzymek turystycznych z przewodnikow ))

Galeria Wiejska Zawady Oleckie: Może wypchnę dzieci do Toskanii, bo tez bym chciała zobaczyć:)

Gabriela: Piekna polecam)

Galeria Wiejska Zawady Oleckie: wiem, wiem:)

Gabriela: A w.jakim wieku sa.te dzieci.jak mozna zapytac ? Moje dziecie.spedzilo cale.ubiegloroczne wakacje w toskani .zakochane w tym.miejscu ))

Galeria Wiejska Zawady Oleckie: dzieci tuż po 30., znaczy syn i synowa, i jeszcze jedno dziecko 5 letnie - wnuk:)

Gabriela: Naprawde ? A ja myslam ze ma pani nastolatki).

Galeria Wiejska Zawady Oleckie: :)

Gabriela: Naprawde.tak panstwo mlodo.wygladacie).to koniecznie musicie.ich.wyslac.do toskani.a pozniej na zwiedzanie ))

Galeria Wiejska Zawady Oleckie: spróbuję:)

Monika, North Carolina: Na fotografiach zachwycam sie Guciem: wnuk jak syn! Tak go pamietam z Wwy. Mozecie dzieki temu miec troche zludzen, ze nadal ok. 30-tki macie!
marzena, 2014/10/23 11:25
Z roboty mnie wyrzuca bo zamiast ciezko pracowac ja sobie zdjecia z Prowansji ogladam ;) Ale mi sie ochoty narobilo na taki wyjazd, a to rude miasteczko na kolana mnie powalilo. Moze za rok...
ania, 2014/10/23 11:31
Koniecznie, jeśli tylko się da! Co tam Rzym, Paryż... Jest rodzaj ludzki, któremu mogę powiedzieć: "zobaczyć Prowansję i umrzeć!";)
kinga, 2014/10/23 12:52
Pięknie! Byłam tam 17 lat temu - łza się w oku kręci od wspomnień!
Ewa U., 2014/10/25 10:51
Czytam już coś trzeci dzień i nie mogę przestać. Ja też uważam, że co tam Paryż, Rzym. Tam jest prawdziwsze życie, prawdziwsi ludzie i prawdziwsza Francja, zwłaszcza, jeśli uda się dotrzeć do miejsc, w których nie ma tłumu turystów. Nie dotyczy to oczywiście wyłącznie Prowansji, ale tam najśliczniej, no i ciepło...
Skomentuj:
RXLVG
 
 
tydzien_w_prowansji.txt · ostatnio zmienione: 2014/10/22 21:09 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika