26 października 2012

W okieneczko stuk, puk, puk

Koniec tego dobrego, takich widoków i udawania, że zima nas nie dotyczy. Ja wprawdzie naiwna nie jestem i poznosiłam już gałęzie po ścince w lesie, żeby mieć na ogacanie krzaków, zebrałam resztki cukinii, które od miesiąca nie urosły nawet o centymetr i z właściwym sobie powątpiewaniem obserwowałam zmagania słonecznika na górce.

słonecznik, który miał nie doczekać, jest uparty - zawiązuje kwiat i a nuż mu się uda?

I wreszcie stało się, co miało stać. Bo zazwyczaj pod koniec października to byliśmy już albo po mrozach -5, albo po śnieżycach odcinających Zawady od świata. A tu 26-ty i tylko marny śnieżek. Poranne siku wsiąkło w cienką warstwę śniegu i czym prędzej z powrotem zagrzebaliśmy się w kołderki.

Potem wyszło słońce, chmury ganiały po niebie, więc aparat sam pchał się do ręki. Śnieżek leżał już tylko po cienistej stronie, ale na niebie czyhało zło. Śniegowe kulki spadały, gdy zbierałam ostatnie jabłka, żeby nie zamarzły i nosiłam te podziobane przez ptaki dzikom na drogę, aby ją oszczędziły i zadowoliły się prezentem.

A potem ledwo zdążyłam na rowerze dojechać z górki pod tulipana, jak sypnęło śniegiem na poważnie. Darmozjady odpowiednio ustosunkowały się do aury, Pieso nawet przywdział szaliczek:)

Robert na szczęście zdążył zaopatrzyć galerię, która przynosiła wstyd, ale już nie przynosi!

więcej cudów galeryjnych na stronie Do kupienia teraz

Poza tym odwiedza nas czarny kot i zdania są podzielone, czy to ten sam, co przychodził bić Buraska na górkę i kotki u sąsiadów, tylko w lepszej kondycji fizycznej, czy jakiś nowy? Czasem, gdy nikt nie widzi, sypia na łóżku w wiacie ale już niedługo będzie miał luksusy, bo następne w kolejce do sprzątnięcia przed zimą są kwiaty z wiaty i wyposażenie.

Ale najważniejszą informacją dnia jest to, że dorobiliśmy się w rodzinie magistra filmoznawstwa! Nasz syn, co mu wiek dojrzały stukał w okieneczko już czas jakiś, zamknął za sobą kolejne drzwi. I tak to już jest w życiu, o czym kolejna zima wystukuje w okienko…

Komentarze

Monika, North Carolina, 2012/10/27 03:31
Brawa dla Borysa! Gratuluje dyplomu!
A Zawady coraz piekniejsze przed zima.
Skomentuj:
SBUEL
 
 
w_okieneczko_stuk_puk_puk.txt · ostatnio zmienione: 2015/02/15 19:18 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika