Wieści z frontu

Na froncie walka wre. Prąd gotowy, ogrzewanie też, teraz działają hydraulicy.

Zwalona ściana klatki schodowej, nareszcie korytarz nie taki kiszkowaty, za to przybyło myślenia, jak rozwiązać problem odcięcia strychu od parteru. No i zimnej piwnicy, ale w piwnicy wystarczą drzwi w istniejącym otworze, tylko ktoś musi je zrobić… Drzwi do pokoi, robione ze starych przez stolarza, mają kosztować tyle co nowe:( ale zawsze taniej o transport z Warszawy, no i o niebo ładniejsze.

Nie dość, że w święta Robert szykował sufity,

to po naszym wyjeździe całą noc do 8 rano malował je (po czym zawisły promienniki) z następującym skutkiem

A w ogóle atmosfera zagęszcza się i nie wiem, jak dotrwamy do końca, znaczy do sezonu, gdy pierwsi goście będą mieli zamieszkać w domku, oczywiście nieukończonym, bo do tego bardzo daleko. Do lipca mamy nadzieję oddać gościom parter, jako tako uprzątnięte podwórze i wiatę bez wybrukowanej podłogi i szklanych drzwi. Problem w tym, że gdy wyjeżdżam a Robert zostaje sam z gośćmi w pensjonacie, z umierającym kotem, specami nie zawsze słownymi i budową, jest słabo. I oczywiście wydatków przed nami dwa razy więcej niż wskazania poziomu w sakiewce, czasu jeszcze mniej, nic więc dziwnego, że robi się nerwowo… Reszta wieści jak zwykle na stronie domku .

Na otarcie łez czasem uda się upolować okazje, a w sklepie w Markach pod Warszawą znalazłam prawdziwe rarytasy! Majolikę Tubądzin , którą dzień wcześniej widziałam po 78 zł, tu można w nieróżniącym się niczym od pierwszego drugim gatunku kupić za 26,49! A białą wenecką , w ełckiej Castoramie po 130 zł w pierwszym gatunku, tu po 90, a w drugim (jeszcze ładniejszym bo ma więcej ozdobnych ubytków w szkliwie) - za 59,48! Oprócz tego zakupiłam u nich kilka metrów przeróżnych dziesiątek ślicznych po 10 zł za metr! A teraz będę siedzieć i dumać, jak to ma być…

Komentarze

Aurela, 2012/04/17 20:40
Pędzicie z robotą jak szaleni;)
ania, 2012/04/17 20:47
a mnie się wydaje, że strasznie wolno... chyba że to znaczy Twój przymrużony uśmieszek:)
Skomentuj:
OEEOK
 
 
wiesci_z_frontu.txt · ostatnio zmienione: 2013/10/20 20:25 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika