8 kwietnia 2006

Wystarczy odrobina wyobraźni

Może na to nie wygląda, ale obiecujemy otwarcie dwóch/trzech pokoi w pensjonacie już w wakacje. Jeden dwupokojowy apartament z jedną dużą łazienką dla rodziny z dziećmi lub dwóch par, którym nie przeszkadza korzystanie ze wspólnego natrysku, umywalki i kibelka. Albo... jak apartament to apartament - sypialnia nocą, a salon z kominkiem i kanapa w dzień. Drugi, już mniejszy, ale też z łazienką. Oprócz tego ogólnodostępne (dla uczestników warsztatów ceramicznych) WC. Pokój na strychu z łazienką oraz prysznice i kible dla tych pod namiotami, oraz przeszklona kuchnia pod tarasem z widokiem na jezioro, w przyszłym roku. Tak więc w te wakacje stołować się można w pensjonacie u Basi (jakieś 300 m od nas). Niedowiarkom, którzy patrząc na zdjęcia nie wierzą, że zdążymy do wakacji, przypominamy, że to samo mówiono przy okazji olimpiad w Atenach i w Turynie:)

Proponujemy zabawę w WYOBRAŹ SOBIE PENSJONAT:

pensjonat1a.jpeg

Wyobraź sobie... pensjonat ma turkusowe ściany, w dachu świetliki, w zamurowanym okienku obrazek ułożony z malowanych przeze mnie kafli, w miejscu drzwi tych po lewej stronie okno od łazienki, w drewnianych ramach w morskim kolorze, tam gdzie teraz zamurowane drzwi - wejście, drugie w tym samym miejscu, co drzwi po prawej, tyle, że nieco wyższe. Drzwi jak do obory, w kolorze ram okiennych. Zamiast drewutni po prawej stronie - oszklona wiata, a w niej kuchnia i jadalnia. Siedząc przy stole oglądasz zachody słońca nad jeziorem. I duuuużo kwiatów w doniczkach.

pensjonat1b.jpeg

Pieso stoi w wejściu do prawej części pensjonatu. W głębi dwójka z łazienką. Zaraz za wejściem w prawo WC, w lewo skręt do korytarzyka, z którego wejście do jednego z pokoi apartamentu (tego z kominkiem i kanapą).

pensjonat1c.jpeg

Belfegor właśnie wchodzi do tego korytarzyka na lewo od wejścia. Kieruje się na wprost, czyli do jednego z dwóch wejść do łazienki przy apartamencie (w głębi drugie wejście, z innego korytarza). Jednego z dwóch, by po podzieleniu apartamentu na dwa pokoje, z obu można było korzystać z łazienki nie przeszkadzając sąsiadom. (Gdy zamknie się przejście z jednego do drugiego pokoju w apartamencie, do jednego wchodzi się wejściem lewym pensjonatu, a do drugiego - prawym, czyli tym, w którym stoi Pieso)

pensjonat1d.jpeg

A to widok od drugiej strony, czyli wychodząc z łazienki przy apartamencie na wprost ma się WC, gdy skręci się pod łukiem w prawo jak Belfegor - wyjście z pensjonatu, w lewo odwiedzi się lokatorów z dwójki. Skręcając od razu w lewo z łazienki, wejdzie się do części apartamentu z kanapą i kominkiem.

pensjonat1e.jpeg

A to wejście do dwójki, w prawej stronie pensjonatu.

pensjonat1f.jpeg

Dwójka. Na wprost piękne okno, pod nim łoże dwuosobowe z możliwością rozdzielenia na dwa łóżka. Na lewo piec kaflowy. Stare lampy, stare meble, kolorowe ściany...

pensjonat1g.jpeg

Wejście do łazienki przy dwójce. W głębi seledynowy brodzik, ręcznie szkliwione kafelki...

pensjonat1h.jpeg

Dwójka wewnątrz. Już ją widzę...

pensjonat1i.jpeg

Wyjście z dwójki, przez korytarzyk na zewnątrz przez prawe drzwi pensjonatu, lub w lewo do ogólnodostępnego WC, lub w prawo pod łukiem odwiedzić lokatorów apartamentu.

pensjonat1j.jpeg

Łazienka przy dwójce, w zamurowanym oknie lustro nad umywalką... Ups! - o ścianę oparty fragment schodów, w przyszłości prowadzących z kuchni na strych.

pensjonat1k.jpeg

Łazienka przy apartamencie, widok na umywalkę wpuszczoną w stary stół, nad nią okienko z widokiem na podwórze (wyobraźnia czasem musi kruszyć mury:). Wejście od sypialnianej części apartamentu, w głębi korytarzyk prowadzący do (przepraszamy, ale jeszcze zamurowanego) lewego wejścia do pensjonatu.

pensjonat1l.jpeg

We wnęce łazienki przy apartamencie kibelek w pięknej oprawie. W głębi wejście do prawej strony apartamentu (z kominkiem).

pensjonat1m.jpeg

Korytarzyk prowadzący od lewego wejścia do pensjonatu (to ten zamurowany otwór za deskami:)), głębiej szafa. Vis a vis drzwi wejściowych - drzwi do sypialnianej części apartamentu.

pensjonat1o.jpeg

Apartament. Pomiędzy oknami ściana z dwuskrzydłowymi drzwiami oddzielająca pokoje. Pod prawym oknem kanapa.

pensjonat1p.jpeg

Stojąc w drzwiach sypialni w apartamencie... (kto by pomyślał!:)

pensjonat1r.jpeg

Apartament od strony sypialni... Łoże dwuosobowe (jak ktoś nie lubi, może rozsunąć na dwa), koza na drewno (na wypadek, gdyby części z kominkiem używał ktoś inny), nad łożem obowiązkowo malunki na ścianach, deski na podłodze, wełniane dywaniki...

pensjonat1s.jpeg

Widok na dwuskrzydłowe drzwi pomiędzy sypialnianą a kominkową częścią apartamentu.

pensjonat1t.jpeg

Patrząc z sypialni na część kominkową: na prawo ściana, przy której niebieski kaflowy pieco-kominek, na podłodze częściowo beżowy gres ze szkliwionymi we wzorki wstawkami, częściowo deski... W głębi po prawej wyjście z kominkowej części apartamentu do korytarzyka (przy łuku) i dalej na zewnątrz lewym wejściem do pensjonatu.

pensjonat1u.jpeg

Sypialniana część apartamentu: widok na stylową :) kozę na drewno, dalej wyjście do korytarzyka a z niego prawym wejściem do pensjonatu na zewnątrz.

pensjonat1w.jpeg

Wyjście z kominkowej części apartamentu: na prawo do łazienki, na lewo pod łukiem..., na wprost szafa, albo zbiornik na ciepłą wodę podgrzaną przez system solarny.
I to by było na tyle. Przed przyszłymi wakacjami zaprezentujemy strych: duży pokój z łazienką nad apartamentem i tuż przy wejściu z tarasu (z widokiem nad jezioro) na prawo spora łazienka ogólnodostępna; oraz kuchnię pod tarasem z kaflową kuchnią na drewno, dużym stołem i kredensem...

Komentarze

Skomentuj:
WWEAM
 
 
wystarczy_odrobina_wyobrazni.txt · ostatnio zmienione: 2013/10/20 20:26 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika