16 grudnia 2009

Zamarzamy

a ma być jeszcze gorzej, w zapowiedziach dla Olecka (należy dodać 2-3 stopnie w dół dla Zawad) z czwartku na piątek temperatura odczuwalna z powodu silnego wiatru minus 35 stopni!!! Tej nocy ratowałam już rury w pensjonacie, przez najbliższe dni czeka mnie slalom z ciężarami od pieca do pieca.

Dziś w pełnym słońcu (owszem, dotarł do nas arktyczny wyż) było -8, poszliśmy dookoła jeziora, żeby nie za długo, bo Lodzia goła a nieświadoma zagrożeń. Lód to kolejne, bo małe psy lodu się nie boją. Jezioro tej nocy zamarzło prawie całkiem.

Nasza plaża:)

Jeszcze tylko złowieszcze linie na lodzie, parę mokrych placków na środku

i przy samej plaży gminnej jakieś niezidentyfikowane źródło ciepła.

Na plaży gminnej Lodzia mnie przeraziła, bo stojąc na końcu pomostu zobaczyła, że ma „ziemię” a nie wodę pod sobą i skoczyła na lód. Zamarłam wyobrażając sobie, że zaraz lód się pod nią załamie a ja nie będę miała jak jej wyłowić, bo w tym miejscu jest już bardzo głęboko. Na szczęście tylko jej się łapy rozjechały, co bardzo ją przestraszyło, chciała koniecznie wskoczyć z powrotem na pomost, ale zbyt się ślizgała, więc zaczęła rozpaczliwie piszczeć. W końcu dała się namówić na ostrożne przemieszczenie się po lodzie na brzeg.

Potem był schyłek słońca, ale tylko Belfegor dał radę podziwiać krajobrazy.

że też uszy mu nie marzną!

A teraz jest godz.20.20 i -13 stopni, żarówka energooszczędna przed gankiem nie wytrzymała a mój samochód dawno zamarzł. Robert nazywa go „francuskim g..” i niestety ma rację. To śliczny kangurek z napędem na 4 koła, świetnie nadaje się na wieś, ale raczej na prowansalską:( Już nigdzie mnie pojadę, aż do wiosny:) nawet odebrać Roberta z PKSu w Olecku i zamarzniemy tu z psami i kotami. Brrr..

Komentarze

Bartek, 2009/12/16 15:58
Ale chwyciło. Z zimowego duetu chyba już śnieg lepszy niż suchy mroźny wyż. Trzymajcie się ciepło
Skomentuj:
KLSDI
 
 
zamarzamy.txt · ostatnio zmienione: 2013/10/20 20:27 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika