Nius wciąż aktualizowany

Ceny wyrobów na zamówienie

Ceny naszych wyrobów podane w katalogu „do kupienia teraz” znikają wraz z zakupionymi rzeczami. Dlatego podajemy orientacyjne ceny dla tych z Państwa, którzy nie kupują gotowych przedmiotów, lecz zamawiają wg zdjęć zamieszczonych w „katalogu wyrobów”.

Ceny wyrobów drewnianych zależą od rodzaju drewna, od jego urody, od szerokości deski (im zrobienie wyrobu wymaga szerszej deski, tym jest droższy), od pracochłonności, od rodzaju haczyków czy innych dodatkowych elementów, od tego, czy drewno jest barwione lub malowane, nie jesteśmy więc w stanie podać dokładnej ceny przed wykonaniem, a jedynie przedział.
Ceny dekorów na płytkach ceramicznych zależą od wielkości kafla (bo od tego m.in. zależy, ile kafli mieści się na raz do pieca), od jego ceny zakupu, od pracochłonności wykonanego na kaflu obrazka, ilości zużytego do tego szkliwa…

Cena wyrobu drewnianego, inkrustowanego kafelkami zależy od:

ilości wpuszczonych dekorów - 1 dekor 5×5 cm i mniejszy to 35 zł doliczone do ceny (Uwaga! nie wykonujemy wyrobów drewnianych bez kafelków!)

od rodzaju użytego drewna - użycie zwyczajnej deski barwionej i impregnowanej to 15 - 30 zł doliczone do ceny, użycie szlachetnego drewna (czereśnia, grusza, jesion, dąb lub unikalne, stare drewno) to od 15 (w przypadku mniejszych rzeczy) do 100 zł (w przypadku większych) doliczone do ceny.

Do ceny wieszaków doliczamy cenę haczyków - jeśli decydują się Państwo wstawić haczyki ręcznie kute przez kowala należy doliczyć ilość haczyków x ich cena, jeśli hufnale lub haczyki postarzane - ok. 5 zł za haczyk

Cena za 1 wyrób zmniejsza się w przypadku kompletów, np. przy dekorach cena jednego jest tym mniejsza im więcej dekorów ktoś zamówi, jednak w przypadku pracochłonnych dekorów zniżki może nie być. Także na ogół mniejsza jest cena wyrobów w komplecie (np. komplet kilku podstawek).

Tu orientacyjne ceny:

Dekor mały luzem (5x5 cm) 13 zł
Dekor nieco większy 15-18 zł
Dekor na kaflu 10x10 cm ok. 25-30 zł
Dekor na kaflu 15x15 cm 35 - 50 zł
Dekor na kaflu 20x20 cm 50 - 69 zł
Dekor na 4 kaflach (4 kafle 15x15 cm) ok. 120 zł
Tabliczka na dom na kaflu 30x30 cm lub 33x33 cm 120 zł (50 zł za ponowne wypalenie)
Misa na zamówienie z już przygotowanej wypalonej na biskwit 150 - 250 zł
Mydelniczki 33 – 45 zł
Podstawka okrągła (śr. ok. 13 cm) lub kwadratowa (13x13 cm) ok. 45 zł
Podstawka większa 50 - 60 zł
Kocie główki ok. 60 zł
Podstawka owalna ok. 60 zł
Podstawka jajo ok. 60 zł
Deska prosta (prostokątna) z 1 kafelkiem 60 - 90
Deska mała z 1 kafelkiem ok. 65 zł
Deska średnia z 1 kafelkiem 75 -95 zł
Deska duża z 1 kafelkiem 100 - 120 zł
Deska nieregularna sękata z 1 kafelkiem 90 - 120 zł
Deska okrągła do serów z kafelkiem w kształcie serka ok. 120 zł
Deska ryba duża z 1 kafelkiem od 120 zł
Wieszak z jednym kafelkiem i jednym lub dwoma haczykami od 90 zł
Wieszak z 2 kafelkami i 2 haczykami od 120 zł
Wieszak z 3 kafelkami i 3 haczykami od 150 zł
itd...
Wieszak korytarzowy (z półką na górze) - do ceny wieszaka zwykłego należy doliczyć ok. 80 zł
Wieszak z wróblownicy z 1 kafelkiem i 2 haczykami z hufnali ok. 90 zł
Wieszak z wróblownicy z 2 kafelkami i 3 haczykami z hufnali ok. 130 zł
Wieszak na papier kuty na desce 90 - 110 zł

Państwa zamówienie najpewniej będzie zrealizowane, gdy przedmiot zostanie wybrany spośród wyrobów drewnianych inkrustowanych kafelkami (deski, wieszaki, drewno rozmaite) oraz dekorów lub ceramiki rozmaitej, która zrobiona jest ze szkliwionych przez Anię kafelków.

Czas oczekiwania na gotowy wyrób z drewna, jeśli ma być inkrustowany gotowymi już kafelkami, wynosi od 4 do 14 dni + czas potrzebny na dotarcie kuriera, chyba że na stronie jest informacja, że Robert nie robi drewnianych wyrobów do odwołania - wtedy można zgłosić swoje zapotrzebowanie i cierpliwie czekać ;)
W miesiącach zimowych czas oczekiwania na wyroby drewniane może się wydłużyć. Obróbka drewna odbywa się na dworze, więc jeśli są duże opady śniegu lub bardzo niskie temperatury, co zimą zdarza się u nas często, wykonanie wyrobu będzie musiało poczekać.

:zydel_krakowski1c.jpg

Wobec rzeczy lepionych z gliny a następnie szkliwionych obowiązuje zasada, by przedmiotom martwym nie dawać okazji do bycia złośliwymi :) Gdy robione są na zamówienie, a nie ot tak, żeby sobie były, nie wychodzą (pękają, rozlatują się w piecu, szkliwo w piecu zmienia w tajemniczy sposób kolor , itd., itp.) - można sobie o tym przeczytać w niusie Ceramiczne niespodzianki. Dlatego Ania ozdabia i szkliwi jedynie misy z gotowych, biskwitowych półproduktów, natomiast nie wykonuje ceramiki na zamówienie od początku do końca. Lepiej poczekać, aż pojawi się w naszej galerii to, co się Państwu spodoba, ewentualnie można mejlem zasugerować kolorystykę i czuwać, czy coś takiego nie znajdzie się niebawem w katalogu „do kupienia teraz”. Porą letnią można ewentualnie zamawiać mydelniczki.

:misa_kawa_z_mlekiem1a.jpg

Przypominamy, że galerie i sklepy mają u nas 10 % zniżki.

Dyskusja

Wpisz swój komentarz:
A W Z B K
 
 
ceny_wyrobow_na_zamowienie.txt · ostatnio zmienione: 2021/06/04 06:36 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika