🌷 Pensjonacik pod tulipanem 🌷

  szyld pensjonat

Nasz pensjonacik, choć tak naprawdę jest obiektem agroturystycznym (wpisany do ewidencji pod sygnaturą: IGKm 4221/02/2008), poza wielkością nie ustępuje eleganckim pensjonatom:) Został doceniony i nagrodzony w 2019 roku w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej "Na wsi najlepiej", w kategorii Wypoczynek na wsi oraz w Konkursie - Agro - Eko - Turystycznym “Zielone Lato” 2008 .
Miło nam także poinformować, że Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” przyznała Pod tulipanem (obu pokojom) kategorię „trzy słoneczka” (maksymalna ilość) i rekomendację na okres listopad 2016 - listopad 2020 (tu Certyfikat i tablica z kategorią) - fakt, że nie przedłużamy drogiego certyfikatu nie oznacza spadku jakości!

więcej zdjęć siedliska w albumie Tuż po świcie

Posiadamy certyfikat nr 11/FIO/2010 przyznający nam prawo do używania marki „Gospodarstwo przyjazne naturze”.
Nasze gospodarstwo jest certyfikowanym gospodarstwem rolnym ekologicznym.

Cały dom jest gotowy na przyjazd gości z wyjątkiem tarasu nad kuchnią (z widokiem na jezioro). Cierpliwości, już niedługo:)
Ale i tak głównym atutem pobytu u nas jest piękno okolicy i bliskość jeziora i lasu (patrz: OKOLICA ).

Przy pensjonacie jest parking:

Pensjonacik jest obiektem całorocznym, ogrzewanym piecami na drewno. Osoby, które wybierają się do nas zimą, prosimy o przeczytanie informacji na dole tej strony. Zapewniamy, że w Zawadach jest ciekawie cały rok!
Co można robić wiosną
Co można robić latem
Co można robić jesienią
Co można robić zimą

Można obejrzeć, jak wygląda teren wokół nas, w zawadzkim albumie z opisanymi zdjęciami (należy kliknąć w prawym rogu w i) 4 pory roku Pod Tulipanem ( ten sam na FB)

Ilość miejsc

W tej chwili w Pensjonaciku pod tulipanem jesteśmy w stanie przyjąć maksymalnie 7 osób powyżej trzeciego roku życia*. Wygodnych miejsc do spania jest 6 plus jedna dostawka. W 2012 roku udostępniliśmy kolejny obiekt - Domek na górce i możemy gościć dodatkowo 6-7 osób.

*W naszych pokojach w łóżku z rodzicami mogą spać tylko dzieci poniżej 3 roku życia.

Przykro nam, ale nie ma możliwości rozbicia namiotów na naszej ziemi. Mamy do dyspozycji tylko łazienki przy pokojach. Poza tym chcemy, aby goście mieli zapewnione kameralne warunki, a więc niewielką ilość osób we wspólnej przestrzeni. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy przyjedziecie Państwo pod namiot w czasie, gdy Wasi znajomi zajmują cały pensjonacik i będą udostępniać Wam swoją łazienkę, ale tylko przez kilka dni ze względu na ograniczoną wydolność naszej oczyszczalni ścieków.

widok z tarasu nad kuchnią pensjonacikową, skąd wchodzi się do Galerii Wiejskiej

Ceny za dobę:

Przyszła pora na podwyżkę, od października 2021 ceny są następujące:

Wynajęcie całego pensjonaciku dla nie więcej niż 6 osób kosztuje 440 zł.

Wynajęcie pokoju dwuosobowego z łazienką i ze starym kaflowym piecem - 160 zł (cena za dwie osoby).

Za 4 osobowy apartament, składający się z dwóch pokoi oddzielonych dwuskrzydłowymi drzwiami, z łazienką i kominkiem – 280 zł. Czyli niezależnie od tego, czy mieszka w nim 1 osoba czy 4, cena jest ta sama.

Jeśli pokoje apartamentu zostaną rozdzielone i mieszkacie Państwo w jednym z nich, cena za pokój 150 zł. Wynajęcie dwójki powstałej z rozdzielenia apartamentu jest możliwe tylko poza sezonem. Warto wiedzieć, że poza sezonem dwójka powstała z apartamentu staje się niezależną dwójką z łazienką na wyłączność.

W apartamencie możliwe jest dostawienie jednego, rozkładanego łóżka (w pokoju z żurawiem). Za dostawkę pobieramy dodatkowo 55 zł za noc, a w przypadku dziecka (do lat 3), które śpi z rodzicami w jednym łóżku lub w dziecięcym łóżeczku (niezależnie od pokoju) - 40 zł/noc. Informujemy jednak, że gdy w apartamencie dostawione jest łóżko, nie zostaje zbyt wiele miejsca, dlatego odradzamy oszczędzanie na wygodzie i zachęcamy do wynajęcia tylu pokoi, w ilu jest potrzebna dla Państwa ilość miejsc, żeby się niepotrzebnie nie męczyć i żeby urlop był na pewno udany:)
Uwaga! Nie dokonujemy rezerwacji na jedną noc w sezonie oraz w długie weekendy i święta.

Wprowadziliśmy opłatę za sprzątanie obiektu, jednorazową, niezależnie od długości pobytu - 50 zł za pobyt w apartamencie i 50 zł w romantycznej dwójce, czyli jeśli wynajmiecie Państwo cały dom, opłata za sprzątanie wyniesie 100 zł. Opłata jest ta sama bez względu na to, czy będziecie Państwo u nas 1 dzień czy np. 2 tygodnie, ale jak widać, im dłużej, tym bardziej się opłaci :)

Zadatek wynosi 70% (poniżej link do regulaminu rezerwacji i ew. zwrotów zadatku)

i po co jechać do Grecji:)

Jak dokonać rezerwacji

Szanowni Państwo, w związku z epidemią obowiązują nas duże ograniczenia. Obowiązują specjalne procedury (wytyczne bezpieczeństwa MR i GiS), aby chronić Państwa zdrowie.

Nie wiemy, kiedy i jakie będą zarządzenia, mamy jednak nadzieję, że są Państwo zwolennikami zaszczepienia się, wtedy będziecie mogli swobodnie korzystać z wszystkiego, co mamy do zaoferowania gościom. Jeśli ktoś nie będzie mógł czy nie zdąży się zaszczepić, musi liczyć się z tym, że w sezonie (wakacje, Wielkanoc, majówka, Boże Ciało) może nie móc korzystać z wspólnych przestrzeni, przede wszystkim kuchni, chyba że wynajmiecie Państwo cały dom, czyli będziecie jedynymi użytkownikami kuchnio-jadalni. W przypadku, gdy poszczególne pokoje zarezerwują osoby obce sobie i niezaszczepione, jedynymi użytkownikami kuchnio-jadalni będą mieszkańcy apartamentu. Niezaszczepieni goście z pokoju dwuosobowego, tzw. romantycznej dwójki, nie będą mogli korzystać z kuchni (mamy nadzieję niebawem wybudować dla nich tzw. kuchnię letnią). Poza sezonem, o ile ilość zakażeń nie wymusi obostrzeń, wszyscy goście będą mogli korzystać z kuchni pod warunkiem, że nie będą w niej przebywać jednocześnie osoby z różnych rodzin. Pod ręką będą środki dezynfekujące do używania na bieżąco.

W kalendarzu rezerwacji wolne pokoje, w których mieszkając nie można korzystać z kuchnio-jadalni, zaznaczone są kwadracikiem w różowych ramkach. Goście w tych pokojach mają czajnik i podstawowe naczynia, a w dwójce Pod tulipanem małą lodówkę. Mieszkając w takim pokoju używa się oddzielnego/niezależnego wejścia do domu. Przypominamy - jeśli jesteście Państwo zaszczepieni, niezależnie od tego, kto mieszka w apartamencie, możecie korzystać z kuchni i innych atrakcji mimo różowego kwadracika!

Informujemy również, że stosujemy wszystkie wytyczne dla funkcjonowania turystyki wiejskiej, w tym agroturystyki, w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, oraz posiadamy certyfikat "Obiekt bezpieczny higienicznie".

bezpieczny-higienicznie.jpg

Warunkiem rezerwacji jest wpłata zadatku wysokości 70% ceny za pobyt, jednak nie mniej niż 150 zł, na konto, którego numer podajemy mejlem. Na wpłatę czekamy maksymalnie tydzień, brak wpłaty w tym terminie rozumiemy jako rezygnację, chyba że otrzymamy od Państwa informację o opóźnieniu wpłaty. Jeśli do planowanego pobytu jest mniej niż 2 tygodnie, zaliczkę prosimy wpłacić od razu po dokonaniu wstępnej rezerwacji (i jeśli termin jest w sezonie lub długi weekend/święta, prosimy o nadesłanie potwierdzenia wpłaty z banku). O tym, że zaliczka jest już na naszym koncie, co równoznaczne jest z „zaklepaniem” rezerwacji, informujemy mejlem.
Oczywiście w miarę możliwości (dostępności miejsc w pensjonacie w innych terminach) uwzględniamy zmiany terminu, jest także możliwość rezygnacji i zwrotu zaliczki, ale na określonych zasadach, które podajemy na oddzielnej stronie i z którymi bardzo prosimy się zapoznać i rezerwując u nas pobyt potwierdzić, że przyjmujecie Państwo warunki, które określa Regulamin dotyczący rezerwacji i zadatku rozszerzony o zasady związane z COVID-19.
Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, uprzejmie informujemy, że pobieramy opłatę za cały czas, jaki zgłosicie Państwo w rezerwacji, również wówczas, gdy ktoś zdecyduje się skrócić swój pobyt.

Prosimy również o zapoznanie się ze specjalnym regulaminem pobytu w dobie COVID-19

W sezonie obowiązuje „doba hotelowa”, co oznacza, że zapraszamy Państwa od godz. 17.00, a poprosimy o opuszczenie pokoju do 11.00. Gdybyście chcieli Państwo przyjechać wcześniej lub opuścić nas później, prosimy wcześniej o informację, zobaczymy co da się zrobić, ewentualnie zaoferujemy poczekanie w pięknych okolicznościach przyrody:)
Poza sezonem, gdy przed Państwa pobytem nie ma zarezerwowanych pokoi, należy nas poinformować, o której mniej-więcej przyjeżdżacie, abyśmy wiedzieli, na którą godzinę mamy być gotowi, zwłaszcza jeśli chodzi o optymalną temperaturę w pokojach:)

Wolne terminy

W tym miejscu zamieszczamy informacje o tym, w jakich terminach pokoje są zarezerwowane.
Na zielono zapisane są wstępne rezerwacje jeszcze niezamieszczone w kalendarzu.

Proszę pamiętać, że pierwszy dzień zarezerwowanego już przez kogoś terminu może być jednocześnie ostatnim dniem planowanego pobytu Państwa, a ostatni dzień u nas - pierwszym dniem który widnieje już w rezerwacji (patrz: informacje o dobie hotelowej wyżej).

Gdy w kalendarzu są już zaznaczone jakieś rezerwacje, bardzo prosimy przy planowaniu pobytu w wakacje (w tym roku w okresie 15.06 - 1.09) o dostosowanie swojego terminu do już istniejących rezerwacji, tak aby przed i po nie powstawała „dziura” mniejsza niż 6 dni (kalendarzowych), czyli by pozostało minimum 6 pełnych dni do zarezerwowania dla kogoś innego.

W sezonie wakacyjnym niechętnie dokonujemy rezerwacji na mniej niż 6 noclegów. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy poniżej (lub na stronie Domku na górce) znajdziecie Państwo zaznaczoną na czerwono informację o powstałej w kalendarzu rezerwacji „dziurze”.

Jeśli przeczytacie tu Państwo, że wszystkie miejsca w interesujących Was terminach są zajęte, proszę pamiętać, że czasem komuś zmieniają się plany, odwołuje i znowu jest miejsce, warto więc tu zaglądać. Jeśli jakiś pokój nieoczekiwanie się zwolni, informacja o tym jest zamieszczona na czerwono.
Na czerwono wpisujemy również „dziury” czyli wolne terminy 6 dniowe lub krótsze w okresie wakacyjnym.

Jeśli planowany przez Państwa termin jest już zajęty Pod Tulipanem, przypominamy, że mamy jeszcze jeden obiekt agroturystyczny, mniej-więcej 300 m od Pensjonaciku, tzw. Domek na górce. Rezerwacje w domku można sprawdzić w kalendarzu (poniżej link) i na stronie Domku . Zapraszamy!

Rezerwacje 2022

Jeśli jesteście już Państwo zaszczepieni, możecie wynajmować co chcecie i korzystać ze wszystkich atrakcji i przestrzeni dla gości! Jeśli nie jesteście zaszczepieni, wynajmując dwójkę należy liczyć się z tym, że nie będziecie mogli korzystać z kuchni (patrz wyżej na różowo)

Przepraszamy, ale ze względów ekologicznych w sezonie grzewczym nie wynajmujemy na jeden nocleg 😔

Rezerwacja romantycznej dwójki od 10 do 16 stycznia

Co już zarezerwowane, a co jeszcze nie, można zobaczyć w bardziej czytelnej formie w KALENDARZU (na stronie z kalendarzami z lat ubiegłych można się zorientować, kiedy jest największe zainteresowanie pobytem u nas).

gospodarz czyli Robert:) z Dziadkiem i Czarlikiem, a za zasłonką wnuk Gustaw

Rozkład pokoi

Można zobaczyć rozkład pomieszczeń na ogólnym planie pensjonatu , obejrzeć wnętrza ze szczegółami , a poniżej opis poszczególnych pokoi:

Apartament, to dwie połączone ze sobą szerokimi drzwiami dwójki

Jedna z nich (z niebieskim pieco-kominkiem) to dubleroom czyli pokój z dwuosobowym łóżkiem, bez możliwości rozdzielenia na dwa osobne:

W drugiej dwójce (z piecykiem typu koza i muralem z żurawiem) łóżka mogą być rozdzielone:

lub połączone w wygodne, duże łoże małżeńskie:

Poza sezonem jest małe prawdopodobieństwo, aby oba pokoje apartamentu były zajęte przez dwie niezależne pary. Pokój z żurawiem stanowi wówczas pełnowartościową dwójkę z własną łazienką.

A tak wygląda pokój z żurawiem, gdy dostawione jest w nim trzecie łóżko (tzw. dostawka), ale wtedy utrudnione jest przejście między pokojami apartamentu (otwiera się jedno skrzydło drzwi):

Do obydwu pokoi są oddzielne wejścia, tak więc po rozdzieleniu poprzez zamknięcie drzwi dwuskrzydłowych, mieszkańcy każdej z dwójek wchodzą do swoich pokoi oddzielnym wejściem. Uwaga! Apartament rozdzielamy na niezależne dwójki tylko poza sezonem!

Przy apartamencie jest łazienka, do której również są dwa niezależne wejścia:

Pieco-kominek jest w pokoju z podwójnym łóżkiem, leżąc w łóżku można patrzeć w ogień:

Niezależny pokój dwuosobowy czyli tzw. romantyczna dwójka ma swoją łazienkę z wejściem z pokoju:

W dwójce tej jest piec kaflowy i duże małżeńskie łoże

z możliwością rozdzielenia na dwa oddzielne łóżka

Prosilibyśmy przy rezerwowaniu pokoju zaznaczyć, czy chcecie Państwo mieć dubleroom czy dwójkę z oddzielnymi łóżkami, bo przeważnie domyślamy się dobrze, ale miewaliśmy wpadki :)

Więcej zdjęć z Pensjonaciku w większym formacie w albumie Pensjonacik pod tulipanem

Wyżywienie:

Do dyspozycji gości jest duża, w pełni wyposażona kuchnio - jadalnia. Kuchnia jest jednocześnie centrum towarzyskim pensjonatu. Miło jest posiedzieć przy dużym stole z widokiem na jezioro .

więcej zdjęć kuchni w albumie

Jest możliwość zamówienia gotowego wyżywienia u pani we wsi obok.
Tych z Państwa, którzy będą sami przygotowywać sobie posiłki, informujemy, że najbliższy sklep spożywczy jest 5 km od nas - w Sokółkach lub Cichym. Ci, którzy nie przyjeżdżają samochodem, mogą pojechać do sklepu na rowerze.

Dla naszych gości pyszny miód od zawadzkich pszczół z zaprzyjaźnionej pasieki (można zamawiać większe ilości, żeby zabrać do domu), przetwory domowe (dżemy, grzybki, ogórki…) oraz przepyszne kozie sery, jogurt od Joanny z pobliskiej wsi.

Usprawnienia dla dzieci

Dla małych dzieci mamy łóżeczko turystyczne (do lat 3), fotelik do karmienia, wanienkę, nocnik, podwyższenia do umywalek, deskę na sedes, fotelik rowerowy

Zdrowo i w zgodzie z ekologią

W naszym domu i pensjonaciku staramy się stosować zasady ekologii. Segregujemy śmieci i używamy przydomowej oczyszczalni ścieków. W trosce o Państwa zdrowie, o naszą oczyszczalnię i czystość odzyskiwanej wody, w naszych łazienkach nie znajdziecie eleganckiego, chlorowanego papieru toaletowego, lecz szary. Nie jest to podyktowane oszczędnością, lecz tym, by chociaż przez ten czas, gdy jesteście w nieskażonych Zawadach, Państwa błony śluzowe także odpoczęły od pochłaniania szkodliwych związków a nasza oczyszczalnia dobrze funkcjonowała. Prosimy więc o nie używanie własnego, białego czy kolorowego papieru toaletowego. Więcej o ekologii w Zawadach a przede wszystkim o zasadach segregacji śmieci w naszym gospodarstwie jest TUTAJ , bardzo prosimy o zapoznanie się. Dla Państwa komfortu prosimy o przestrzeganie zasady, by do odpowiednich pojemników nie wrzucać śmieci tłustych czy z resztkami jedzenia, ponieważ TAKIE ŚMIECI SZYBKO ZACZYNAJĄ ŚMIERDZIEĆ i PRZYCIĄGAJĄ MUCHY ORAZ MYSZY!

Atrakcje i udogodnienia:

Główną atrakcją jest cisza i spokój, nieskażona przyroda, czyste kameralne jezioro i wszechobecne piękno.

=T) Jezioro tuż obok (jezioro leży w obszarze Natura 2000)

zaraz za tą furtką

nasza plaża prywatna pod Pensjonacikiem

plaża na początku lipca, zdjęcie naszego gościa Joanny

Nasze zejście do wody:

więcej zdjęć naszej plaży jesienią

Plaża jest duża, dostępna tylko dla naszych gości i domowników, ale ze względu na charakter jeziora (linia brzegowa jest zarośnięta), pod pensjonatem dostęp do wody nie jest zbyt szeroki za to urokliwy. Oczywiście w jeziorze można pływać, woda jest czysta a zejście do wody łagodne.

W 2019 został zwodowany pomost, z którego można skakać do wody lub opalać się na nim:

Ok. 200 metrów od nas idąc drogą jest też plaża gminna:

:przy_plazy.jpeg

Dziki pomost na plaży gminnej raz się zawala, raz jest odbudowywany, więc nie jesteśmy w stanie zapewnić Państwa, że akurat będzie;)

Wędkarze mogą korzystać z łowiska na pobliskich jeziorach Szwałk.

=T) Do dyspozycji łódka canoe, kajak i SUP

którymi można popływać po jeziorze dla sportu, dla ochłody lub by podziwiać widoki i romantycznie spędzić czas.

zapraszamy też do albumu Na kajaku i canoe wiosną

=T) Do Państwa dyspozycji 22 ha pięknych łąk pod lasem, a na nich chyba wszystkie możliwe biotopy (zdjęcia z lotu ptaka TU)

Pensjonacik pod tulipanem - nr 1, plaża - nr 2, Domek na górce - nr 10 (reszta oznaczeń do rozszyfrowania w niusie Nasza ziemia)

=T) Miejsce na ognisko

przy okazji tego zdjęcia informujemy, że takie niebo nad nami to normalny widok, bo Pod Tulipanem znajduje się w obszarze najmniejszego zaśmiecenia światłem, o czym można się przekonać patrząc na lightpollutionmap

Przy ognisku stół do ogniskowych przyjęć

możliwość rozstawienia rusztu na trójnogu

grill już nie ten, oraz żeliwny kociołek

=T) Ukwiecona wiata z widokiem na jezioro

zapraszamy do obejrzenia większej ilości zdjęć wiaty w albumach Powód wczorajszego bałaganu na podwórku i Wiem, że lubicie naszą wiatę...

=T) Taras oczywiście też z widokiem na jezioro

latem z rozkładaną markizą i stolikami (więcej zdjęć tarasu z markizą )

Jeden ze stolików do posiedzenia z filiżanką kawy, lampką wina…

stoliki są przenośne, więc posiedzieć można gdzie się chce

=T) Leżaki, koce do rozkładania na trawie, ręczniki plażowe (oddzielne do wycierania się po kąpieli w jeziorze), dmuchany sprzęt do pływania

=T) Kontakt z sympatycznymi psami i kotami

nie wszystkie nasze zwierzaki w obiektywie pani Aldony i aktualne na zdjęciach pani Agi (brakuje tylko psa Dziadka)

oraz z owieczkami

barany_pod_tulipanem_2_.jpeg

Zapraszamy także tych, którzy boją się psów czy kotów, na swoistą dogoterapię/kototeraię:) - nasze zwierzaki udowodnią, iż nie ma czego się bać!

=T) Ogromny kamień do siedzenia pod sosną,

spod której taki widok

=T) Można wziąć udział w warsztatach ceramicznych , a dla naszych gości, którzy nie są zainteresowani trzygodzinnymi zajęciami, specjalna oferta - można sobie poszkliwić jeden kafelek na pamiątkę

=T) Nad pokojami dla gości w Pensjonaciku pod tulipanem Galeria Wiejska a w niej do kupienia nasze wyroby z drewna i ceramiki

galeria.jpg

=T) Można wypożyczyć książki w naszej bibliotece

=T) Atrakcje dla dzieci i nie tylko (położone w pewnej odległości od pensjonaciku, tak, by dzieci nie przeszkadzały reszcie gości):

Piaskownica + cała masa piaskownicowych zabawek

Domek ze zjeżdżalnią

(można obejrzeć domek z każdej strony na większych zdjęciach)

i huśtawka

oraz trampolina za stodołą:

=T) Można sobie porzucać do kosza

=T) 4 porządne rowery górskie do dyspozycji gości

=T) Świetne tereny do nordic walking

=T) Zimą zapraszamy morsy!

=T) Przy naszej plaży mała sauna (dla dwóch osób leżących lub 4 siedzących) z widokiem na jezioro! Po rozgrzaniu można chłodzić się w jeziorze.

więcej zdjęć naszej sauny w poście na FB

Korzystanie z sauny jest bezpłatne dla gości goszczących u nas co najmniej tydzień (pozostałych prosimy o zwrot kosztów przygotowania sauny).

=T) Pod Domkiem na górce znajduje się gorąca beczka, z której mogą korzystać także goście Spod tulipana, o ile nie będą zakłócać spokoju gościom z Górki:)

Pod linkiem więcej wiadomości o korzystaniu z gorącej beczki

=T) Sąsiedzi, którzy organizowali kulig, sprzedali konie, ale ponieważ i tak nie popieramy męczenia koni, zapraszamy na kulig za traktorem.

=T) Narciarzy informujemy, że ok. 30 km od nas jest stok do jazdy na nartach, dośnieżany, gdy jest mróz a nie ma śniegu, z wyciągami - Piękna góra k. Gołdapi

A w najbliższej okolicy znakomite warunki na narty biegowe.

=T) 5 km od nas piękne boisko Orlik, gdzie można pograć w gry wszelakie: nożną, ręczną, siatkówkę, koszykówkę a nawet w tenisa.

orlik_sokolki_z_gory.jpg więcej zdjęć w albumie Orlik w Sokółkach

=T) Możliwość udziału w jednodniowej (i nie tylko) wycieczce na Litwę (Wilno, Troki, Druskienniki) organizowanej przez Biuro Sambia - wyjazd z Olecka

=T) Gdy jezioro za zimne do pływania, można wybrać się do Olecka, gdzie w hali sportowej Lega jest m.in. basen sportowy, basen rekreacyjny, basen dla dzieci, jakuzzi i SPA, lub do parku wodnego w Druskiennikach na Litwie.

=T) Co można zwiedzać będąc u nas - na oddzielnej stronie Atrakcje turystyczne w okolicy .

Państwa zwierzaki:

Nasze psy to towarzystwo sędziwe i nie chce im się wszczynać kłótni, chyba że na swoim podwórku czują się zagrożone i traktowane bez szacunku:) Nie protestują, jeśli do ich stada dołącza umiejący się dostosować do istniejącej hierarchii pies lub suczka. Pod warunkiem, że jest to pies nie gnębiący kotów i umiejący zachować się przy owcach, które chodzą wolne. Psy niezależnie od płci, wielkości i zapędów dominacyjnych możemy gościć w Domku na górce, ale nie mogą to być psy zjadające koty, gdyż te czasem tam przychodzą w odwiedziny. Jeśli komuś zależy, aby mieszkać w pensjonaciku z pieskiem niespolegliwym, musi się liczyć z tym, że pies będzie mógł przebywać poza pokojem na smyczy. Jeśli pies poluje na koty lub owce, to raczej mu dziękujemy, chyba że zgodzi się być cały czas na smyczy.
Bardzo prosimy aby Państwa pieski były zabezpieczone przed kleszczami i by przywiozły ze sobą posłanie. Jeśli nie umieją zrezygnować ze spania na łóżku, muszą mieć jakąś narzutę lub koc chroniący pościel (bardzo o to prosimy - sierść wbija się w tkaninę powłoczek i prześcieradła i jest nie do usunięcia a że ziemia u nas żelazista, rdzawe ślady łap nie do sprania).

Jeśli ktoś chce przyjechać z kotem, nie ma problemu. Jeśli kot jest wychodzący, wystarczy otworzyć okno od strony parkingu, czyli poza podwórzem, gdzie są nasze psy. Nasze doświadczenie z kotami przyjezdnymi pokazuje, że doskonale sobie radzą i z psami i naszymi kotami:)

Pobyt psa jest u nas bezpłatny, jednak w przypadku dużej ilości piesków, gdy wzrasta ryzyko szkód i większego nieporządku, możemy Państwa poprosić o uiszczenie większej opłaty „sprzątaniowej”. Jeśli pieski pozostawią po sobie porządek, oczywiście nic Państwo nie dopłacacie.

Nasza szczegółowa oferta dla piesków na doginclusive.com:

Telewizor

Możemy wstawić na specjalne życzenie do kuchni albo do pokoju, pod warunkiem, że jesteście państwo sami w pensjonaciku. Nie chcemy, by włączony telewizor przeszkadzał pozostałym gościom.

Internet

Posiadamy neostradę i Wi-Fi, dzięki czemu, po uzyskaniu hasła, można podłączyć się do internetu w pensjonaciku i na podwórzu. Nie jest to jednak szalony miejski internet, tylko wersja „daleko od skrzynki rozdzielczej w Sokółkach”;) Na zdjęciu powyżej pan Andrzej korzysta ze swojego internetu komórkowego, którego zasięg złapał na studni, ale internet sieci komórkowych może działać bardzo źle ze względu na słaby zasięg niektórych operatorów.

Zimą

Pensjonat ogrzewany jest piecami na drewno i ma to swoje oczywiste konsekwencje, ale może nieoczywiste dla mieszczuchów żyjących pośród kaloryferów:) Do naszych obowiązków należy rozpalenie w piecach w pokojach i kuchni. Jeśli przebywacie Państwo na terenie obiektu, proszeni jesteście o dokładanie drewna, aby ogień w piecach nie zgasł i grzejecie sobie tyle, ile lubicie. Jeśli gdzieś wybywacie, trzeba nas o tym poinformować. Wtedy podtrzymujemy ogień lub palimy od nowa tak by było ciepło, gdy wrócicie. Ci z Państwa, którzy nie chcą, abyśmy im przeszkadzali rano, dostają rozpałkę i przechodzą kurs rozpalania w piecach. Nie należy tego robić na własną rękę przed ukończeniem kursu:) bo niektóre piece mają szyber i nie wiedząc o tym można zadymić cały pensjonat. Piece (piec kaflowy w dwójce, oraz kaflowy piecokominek i koza w apartamencie) współtworzą wiejską atmosferę, ale w nocy, jak to piece, stygną i rano, zanim rozpali się w nich na nowo, jest trochę chłodniej. W pokojach są ciepłe kołdry i koce. Naszym „ustawowym” obowiązkiem jest zapewnienie gościom w pokojach temperatury +18 stopni C. Rano, przy silnych mrozach (a bywa u nas -20 i więcej) może być chwilowo nieco chłodniej, za to przez resztę dnia zapewniamy dużo więcej ciepła!
Przewody kominowe w pensjonaciku są stale kontrolowane przez kominiarza, nie należy więc obawiać się ogrzewania piecami, zwłaszcza, że nie jest w nich palone węglem, tylko drewnem.
Gdy pensjonat zimną porą długo stoi pusty, należy zgłosić swój przyjazd nie później niż 2-3 dni przed, żeby pokoje zdążyły się nagrzać.
Jeśli długo utrzymują się bardzo duże mrozy a nie spodziewamy się gości, w pensjonacie spuszczamy wodę. Wtedy zapraszamy Państwa do Domku na górce, gdzie nie ma takich problemów, woda nie jest spuszczana a Domek stale ogrzewany jest panelami.

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa: W POMIESZCZENIACH PENSJONATU PROSIMY O WSTRZYMANIE SIĘ OD PALENIA PAPIEROSÓW!!! Można oczywiście palić na zewnątrz, tak by nie przeszkadzać niepalącym.

Ze względu na niektóre nasze psy, które panicznie boją się huku, oraz zwierzynę leśną, bardzo prosimy o nie korzystanie z fajerwerków.

Widok na całe siedlisko od strony Domku na górce, z opisem TU

I na koniec, dla pełnej jasności w sytuacji, obrazek poglądowy czyli panoramka z tarasu nad kuchnią:

i widok z drona z mało twarzowego lutego, a na oddzielnej stronie zdjęcie z oznaczeniami co jest co

Okazuje się, że część z Państwa waha się, czy zamieszkać w Domku na górce czy w Pensjonaciku:) - w podjęciu decyzji może pomóc to porównanie: O wyższości Domku na górce nad Pensjonacikiem pod tulipanem lub odwrotnie .

Zapraszamy także do przeczytania Proszę się nie gniewać, ale...

Jeśli zachęciliśmy Państwa do przyjazdu do nas, prosimy napisać mejla na adres robert@zawady-oleckie.com lub zadzwonić (+48 87 5238828) w celu zarezerwowania pokoju.

Jeśli nie odbieramy telefonu stacjonarnego, prosimy skorzystać z komórki: + 48 506 423 695

Gdy będziecie się Państwo do nas wybierać, prosimy skorzystać z niusa "Jak dojechać" , zwłaszcza że niektóre drogi mogą sprawiać trudność niżej zawieszonym;)

ZAPRASZAMY!

Opinie:

Recenzje na FB

Opinie z bookingu

Wyrazy uznania od gości

 
informacje_o_pensjonaciku.txt · ostatnio zmienione: 2022/01/06 11:55 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika