Informacje na temat prawidłowego użytkowania, konserwacji i instalacji naszych wyrobów:

Płytki ceramiczne przyklejane na fasadzie domu (np. tabliczki z numerem domu, anioły i tym podobne) oczywiście przyklejamy klejem do płytek, potem kafel trzeba „obrobić”, czyli dookoła płytki uszczelnić (najlepiej palcem) klejem tak, by spływająca woda nie mogła się dostać między ścianę domu a kafel. (O przyklejaniu tabliczek do drewna - patrz niżej)

Płytki które mają robić za podstawki – jeśli nie są przyklejone do podłoża, mogą pęknąć od stawiania na nich naczyń. Jeśli mają być bezpieczne, muszą być podklejone (najlepiej korkiem). Każda płytka nie przyczepiona „na sztywno” do podłoża prędzej czy później pęknie, jeśli nie będzie podklejona sklejką, płytą MDF, czy inną płytą drewnopodobną (ale nie drewnem!), korkiem, filcem…

Dekorów ceramicznych o wymiarach większych niż 7×7 cm nie należy przyklejać do drewna, gdyż drewno pracuje od zmieniającej się wilgotności a kafel nie i szkliwo na kaflu pęka. Mniejsze kafelki należy przyklejać klejem elastycznym, np. polimerowym.

Przy przyklejaniu dekorów wykonanych na płytkach ściennych (w opisach dekorów jest zaznaczone, czy płytka nadaje się na podłogę, czy tylko na ścianę), nie należy ich zbyt mocno dociskać ani stukać w nie, bo niektóre po wypaleniu w piecu mogą mieć zmienioną strukturę wewnętrzną i być mniej odporne na pękanie.

Naczynia gliniane, np. misy są wrażliwe na obtłukiwanie, lepiej ich nie myć w zmywarkach. Umieszczając je w zlewie do mycia nie kłaść na nich innych ciężkich naczyń.

Deski drewniane są impregnowane olejem jadalnym, ostatnio kukurydzianym. Gdy impregnacja się zmyje, można szmatką nasączoną w oleju/oliwie posmarować całą deskę, ewentualnie, tak jak my to robimy, pomalować pędzlem umoczonym w oleju a następnie wytrzeć deskę szmatką.
Desek nie wolno myć w zmywarce.

Na deskach z drewna nieliściastego nie można kroić, o ile nie chce się mieć deski poharatanej;)
Do krojenia nadają się deski z drewna liściastego – informacja o tym, z jakiego drewna jest deska, jest umieszczona na stronie.

W przypadku wieszaków, które nie zawsze są z równej deski, przy wieszaniu ich i zaznaczeniu poziomu należy odmierzyć odległość od każdego uchwytu oddzielnie.

Życzymy miłego przebywania z naszymi wyrobami po wsze czasy!!! :)

Dyskusja

Ewa U., 2014/11/09 22:45
Ja przebywam z nimi szczęśliwie już chyba 3 rok? Nie wyglądają na zmęczone.
Wpisz swój komentarz:
I B S G᠎ M
 
 
informacje_o_uzytkowaniu_konserwacji_i_instalacji_naszych_wyrobow.txt · ostatnio zmienione: 2021/06/04 06:36 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika