22 grudnia 2006 i we wszystkie inne dni

agro13.jpeg

Jak dojechać?

To nius dla tych, którzy się do nas wybierają:

Zmotoryzowanym radzimy nie używać GPSa bo wyprowadzi w pole a raczej na drogi, którymi trudno będzie dotrzeć nie narażając samochodu, tylko skorzystać z opisu poniżej.
Jeśli się jednak Państwo upieracie:) podajemy współrzędne GPS:
N54° 6' 49.2662„
E22° 16' 13.5277”

TU JEST MAPA

Dla niezmotoryzowanych:

Należy dostać się PKSem do Olecka, ewentualnie pociągiem do Ełku a następnie PKSem do Olecka, skąd, w niektóre dni, możemy odebrać Państwa samochodem po kosztach własnych (25 zł), chyba że ktoś ma żyłkę do podróży i chce w Olecku przesiąść się do PKSu, który jedzie do Sokółek lub Cichego. Stąd już tylko 5 km na piechotę lub korzystając z okazji. Można także przyjechać z Olecka taksówką - koszt ok. 50zł

Ci, którzy chcą przyjechać PKSem z Warszawy, mają dwie opcje: PKS Polonus (tu rozkład jazdy ) i Żak Express (tu rozkład jazdy ).
Jadący Polonusem mogą wsiąść na stacji Warszawa Zachodnia lub Warszawa Wschodnia od strony ul. Lubelskiej. W sezonie i długie weekendy wskazane jest wykupienie wcześniej biletu w kasie. W inne dni można w autobusie. Pekaes firmy Polonus ma Wi-Fi na pokładzie, niestety kłopot jest z siusianiem w podróży (bez proszenia kierowcy WC dopiero w Łomży).
Jadący Żak Expressem mają kilka przystanków do wyboru. W autobusach jest Wi-Fi, a w niektórych toaleta!
Polecamy też blablacar.

Dla zmotoryzowanych warszawiaków lub jadących z tej strony:

Warszawa - Ostrów Maz (wyjazd z W-wy na Radzymin, przez trasę szybkiego ruchu aż za Wyszków)

Ostrów - Łomża

Łomża - Grajewo

Grajewo - Ełk

W Ełku należy wjechać na obwodnicę, na pierwszym, dużym rondzie będzie kierunkowskaz m.in. na Gołdap, potem cały długi czas obwodnicą aż do zjazdu na Gołdap (łatwo go minąć, więc proszę być uważnym), czyli na drogę prowadzącą prosto (choć z licznymi zakrętami:)) do Olecka

Przed Oleckiem zjazd na obwodnicę (kierunkowskaz Gołdap) - najprościej jest pojechać aż do końca obwodnicy i bezpośrednio z niej wjechać na drogę do Gołdapi.

Chyba że chcecie Państwo zrobić zakupy w którymś z Oleckich supermarketów lub sklepów, to proszę nie wjeżdżać na obwodnicę, tylko kierować się do miasta a w Olecku kierować się na Gołdap i cały czas prosto aż do miejscowości Stożne.

Jakieś 10 km za Oleckiem, za miejscowością Golubki w Stożne skręt w lewo na Sokółki

W Sokółkach na skrzyżowaniu w kształcie litery T skręcić w lewo ale za kilka metrów w prawo drogowskaz na Zawady Ol (będzie na nim 2,5 km, ale do nas jest 5 km).

W Sokółkach jest ostatni sklep:) - najlepszy ten po schodkach na przystanku PKS. Niestety nie ma w sokólskich sklepach dużego wyboru, lepiej zaopatrzyć się wcześniej, ale nie później niż w Olecku.

Dojeżdżając do Zawad najlepiej zadzwonić do Roberta: + 48 506 423 695

Droga z Sokółek do Zawad jest drogą szutrową!

W Zawadach spokojnie minąć zieloną tablicę z nazwą miejscowości i duże gospodarstwo po prawo, po wjechaniu na bruk dojechać do skrzyżowania (centrum wsi), na skrzyżowaniu stoją kierunkowskazy. Na tym skrzyżowaniu niestety nie ma na kierunkowskazie numeru pensjonaciku (25), jako ostatni uwzględniony jest nr Domku na górce, czyli 23. Tak to sobie wymyślili w gminie, że dalsze numery są dopiero na kolejnych rozwidleniach. Bez względu na to, czy jedziecie Państwo do Pensjonaciku pod tulipanem czy do Domku na górce, na głównym skrzyżowaniu na bruku należy kierować się w LEWO, potem cały czas prosto brukiem, potem w dół (na wyboistym zjeździe z prawej strony będzie wyremontowana zlewnia mleka, w której teraz jest letni domek). Tam bruk a właściwie jego resztki kończą się i droga przechodzi w nieutwardzoną. Tu na prawo widać już Domek na górce.

kiedyś kierunkowskaz stał przy skręcie na nieuczęszczaną drogę do Domku, czyli było jak na tym zdjęciu, ale w 2019 roku został przeniesiony na właściwe miejsce

Jeśli będziecie Państwo mieszkać w Domku na górce, należy się kierować dalej, aż do kierunkowskazu z nr 23.

Za drzewami ukrywającymi stary cmentarz będzie polna droga w prawo,

którą trzeba kierować się wciąż w prawo i która prowadzi do parkingu pod Domkiem.

od niedawna kierunkowskaz jest przeniesiony we właściwe miejsce i jadąc od Cichej Wólki lub Pensjonaciku pod tulipanem, wygląda to tak

Najlepiej zadzwonić przed wjazdem do Zawad, np. będąc w Sokółkach, Robert do Państwa wyjedzie.

Jeśli jedziecie do Pensjonaciku pod tulipanem, należy minąć skręt do Domku i jechać do rozwidlenia dróg

na rozwidleniu widnieje nr naszego domu 25 i zgodnie z numeracją należy skręcić w prawo, czyli nad jezioro.

Ostatnie rozwidlenie z tym kierunkowskazem wygląda tak:

zimą

a tak to wygląda odkąd w całej wsi postawili kierunkowskazy (zdjęcie z grudnia 2011)

Po lewej na zakręcie nad rzeką, po jej obu stronach będą dwa nieduże murowane domki i już zaraz na kolejnym zakręcie nasz niebieski dom (najpierw, jak na zdjęciu wyżej, wyłoni się turkusowa ściana z szyldem Galerii), widać go zresztą ze wsi gdy się popatrzy w prawo.

:okolica_-_krowa.jpg

Jeziora nie widać, bo jest w dole. A przed Państwem ukaże się wreszcie taki widok i w tym momencie należy skręcić zgodnie z tabliczką na parking:

Dla jadących od strony Olsztyna i Wielkich Jezior

Z Giżycka do miejscowości Wydminy

a z Orzysza też do Wydmin, ale jadąc drogą na Giżycko skręcić w Konopkach Wielkich w prawo (drogowskaz Wydminy), przez Talki, w Rantach skręcić w lewo i już zaraz będą Wydminy.

Z Wydmin drogą na Olecko

w Dunajku skręt w lewo na Kowale Oleckie

i albo do Sokółek i tam w lewo na Zawady (dalej patrz opis wyżej)

albo wcześniej w miejscowości Cichy skręcić w lewo na skrzyżowaniu, do końca asfaltem, zaraz jak asfalt się skończy będzie droga w prawo do Cichej Wólki, minąć skrzyżowanie w Wólce (czyli dalej prosto), na prawo będą białe duże budynki a na lewo ruina, za rzeką następny dom po prawej i tuż przy nim rozwidlenie, na którym stoi teraz kierunkowskaz zgodnie z którym należy skręcić do domu nr 25.
Uwaga! Droga przez Cichą Wólkę ostatnio jest bardzo wyboista, lepiej jechać przez Sokółki!

- czyli w lewo i dalej już za chwilę MY.

Zimą lepiej zadzwonić i upewnić się które drogi są przejezdne bo czasem bywa TAK :-)

A tu możecie Państwo sprawdzić, jaka jest prognoza pogody dla Zawad Oleckich .

Dyskusja

Azja pies, 2011/05/05 22:40
Jeżdże co roku na Mazury do Harszu. Jak u Was pięknie. Pozdrawiam
ania, 2011/05/05 22:43
Zapraszamy do nas!
ewastanczyk, 2011/11/15 20:44
witam :) chciałabym pojechać do Waszej pracowni i nauczyć się szkliwienia :) musiałabym pojechać na cały tydzień , więc powinnam zaklepać nocleg i wyżywienie :):)umówiłabym się chętnie na jakiś termin :) późnowiosenny :):)pozdrawiam
ania, 2011/11/15 21:13
Witam, wyżywienia nie trzeba zaklepywać, wystarczy dzień wcześniej, a jak już się Pani zdecyduje, to wszystkie informacje, jak dokonać rezerwacji są na http://www.ceramika.zawady-oleckie.com/wiki/informacje_o_pensjonaciku - ZAPRASZAMY!
Wpisz swój komentarz:
O A Q K M
 
 
jak_dojechac.txt · ostatnio zmienione: 2021/06/04 06:37 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika