3 kwietnia 2019

Luśtych w Vivie

Robert pojechał dziś do Olecka w różnych sprawach i dzięki temu zdążył kupić Vivę. Bo dziś ostatni dzień w kioskach

ten numer,

w którym Iwaszko popuścił wodze fantazji na temat szkolnej kroniki, Hermana, który rozszyfrował i przepisał zawartość czytelnymi dla współczesnych literami i Roberta :-) W ogóle jak zwykle Iwaszko nieco pomieszał, ale gdyby tego nie zrobił, nie byłby Iwaszką ;) Nieobeznanych w temacie informuję, że Herman nie jest potomkiem ostatniego z nauczycieli :-) i nazywa się Herman-Josef Tenbusch a Robert nie napisał kroniki tylko doprowadził do jej wydania w formie książki po polsku. I owszem mieszka w Zawadach ale nie siedzi i nie słucha ptaków bo nie ma niestety czasu;) Nie trwało też wszystko wiele lat, ale niech będzie;) Poza tym babci Thielowej nie ma już z nami 9 lat.

A tu właściwy fragment:

Przypomnę informacje o wydaniu książki:

Kronika Szkoły w Zawadach 1883 - 1944

Dyskusja

Maria, 2019/04/03 22:16
Gratuluję wydania książki, bardzo ciekawa historia, aż dreszczyk emocji poczułam. Gdzie ją można kupić? Czy chociaz zgadza się informacja o psie i kocie, którzy czekają od 6 lat o 6:00 rano?
Pozdrawiam ciepło.
ania, 2019/04/03 22:42
Na samym końcu niusa umieściłam link do informacji o książce, której niestety już nie ma do rozdania (książki nie można było kupić, wcześniej takie wydanie broszurowe można było kupić po kosztach druku), ale niebawem ukaże się wersja elektroniczna, dam znać.
Kot z psem to też raczej fikcja literacka, kot zawadzki owszem, gdy przyjadą gospodarze z Warszawy z dwoma psami, czeka na spacer, ale niekoniecznie pamięta babcię Thielową, bo wtedy był jeszcze mały, a jego matka która była tamtym kotem, już nie żyje. Tak więc to raczej takie Iwaszkowe bajdurzenie :)
Monika, North Carolina, 2019/04/08 05:36
Nonono... Iwaszka stanal na wyskosci zadania i czyta sie go bardzo chetnie, co czyni nas jeszcze bardziej zacheconym do lektury Zawadzkiej Kroniki Szkoly.
Gratuluje wszystkim Wam naraz!
Wpisz swój komentarz:
Y O D D U
 
 
lustych_w_vivie.txt · ostatnio zmienione: 2021/06/04 06:36 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika