W sprawie uchwały Nr RG.0007.189.2021 Rady Gminy Kowale Oleckie

W odpowiedzi na nadesłaną do mnie uchwałę Nr RG.0007.189.2021 Rady Gminy Kowale Oleckie informuję, iż jestem oburzona działaniami rady i wójta z następujących powodów:

- nieliczenie się z całą społecznością wsi Zawady Oleckie i gminy - społeczność to także ludność później zamieszkała i właściciele nieruchomości, a nie tylko „starzy znajomi” (we wsi przy tej drodze znajdują się nieruchomości 9 rodzin, które sprzeciwiają się zaasfaltowaniu drogi, a tylko 3 właścicieli mieszkających przy drodze podpisało się za asfaltem, łącznie o referendum w sprawie drogi apelowało 10 właścicieli nieruchomości naprawdę malutkiej wsi, który to apel został odrzucony przez radę gminy)

- niedbanie o stosunki między mieszkańcami, powodowanie konfliktu, który będzie się ciągnął przez lata

- prymitywne zacofane zarządzanie największym majątkiem gminy, jakim jest historyczny charakter wsi przyciągający turystów, oraz starodrzew skazany na obumieranie - niszczenie go na rzecz „oszczędności sprzętu”, który i tak niszczy się na drogach wokół, na tej akurat najmniej

- kłamstwa w sprawie bezpieczeństwa - to nie od tej drogi zależy bezpieczeństwo mieszkańców i dzieci dojeżdżających do szkoły, wręcz przeciwnie - zalanie jej asfaltem niebezpieczeństwo stworzy, głównie dla osób zmierzających na plażę gminną nad jeziorem

- działanie na szkodę mieszkańców - ich nieruchomości przy asfalcie zamiast przy historycznym bruku stracą na wartości

- nieliczenie się z opinią specjalistów, obrońców spuścizny kulturowej, miłośników Mazur i ponad tysiąca stu obywateli całego kraju (i nie tylko) podpisanych pod petycją https://podpisz.to/petycja/stop-dla-asfaltu-w-zawadach-oleckich,710

- niegospodarność - historyczny bruk po naprawieniu (część społeczności Zawad zamierza go naprawić swoimi środkami oraz ze zrzutki społecznej) przetrwa kolejne 100 lat w przeciwieństwie do asfaltu, po którym wozić się będzie dłużyce z lasu i rozstawiać sprzęt leśny

Załączone uzasadnienie jest nielogiczne, jedyny logiczny wniosek z niego jest taki, że władze gminy w tak ważnej sprawie nie zadbały o udział zainteresowanych w podejmowaniu decyzji, a teraz chcą się uchronić przed ponoszeniem za to kosztów dalej nie słuchając i nie respektując istotnych powodów, dla których to nie ta droga powinna być wyasfaltowana, tylko ta, która mieszkańcom naprawdę jest potrzeba (film https://youtu.be/go1Y_izMv6M)

Dyskusja

NT, 2021/04/14 13:39
Dobra odpowiedź! Może by faktycznie jakiegoś prawnika zainteresować tym, co się w tej gminie odwija? Poczytałam komentarze pod blogiem i jestem zniesmaczona. Niektore z nich, oczywiście pod pseudonimami, to już wręcz nękanie i groźby. Bo jak mam rozumieć obelgi pod tytulem "pani nie jest stąd"? To jest jeszcze Polska, przepraszam, czy Kaczystan?
X, 2021/04/29 14:26
"powodowanie konfliktu, który będzie się ciągnął przez lata"
Kto próbował zablokować inwestycję przez lata oczekiwaną przez mieszkańców? Reszty nie ma co komentować, pokazali wielcy panstwo warszawiacy co myślą o tych chamach i prymitywnych polaczkach którzy żyją w okolicach i prowadzą normalne życie, nawet dziecku dojezdzajacemu do szkoly sie oberwalo. Wracajcie skad przyjechaliscie, nikt tu nie potrzebuje nazistowkich śmieci.
ania, 2021/04/29 16:04
Oj człowieku, już się nie pogrążaj. Sam dajesz świadectwo sobie, temu, kim jesteś i w dodatku wydaje ci się tylko, że wiesz, o czym piszesz. Bo piszesz bzdury, głupoty takie, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, własne interpretacje tego, co się dzieje we wsi i tego, co czytasz. Tak to jest, gdy ktoś siedzi w swoich projekcjach, kompleksach, w swoim wewnętrznym bagnie a nie w realnym świecie.
Wpisz swój komentarz:
L A Z P M
 
 
moja_odpowiedz_do_rady_gminy_i_wojta_w_sprawie_uchwaly_odrzucajacej_petycje.txt · ostatnio zmienione: 2021/06/04 06:36 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika