Ten nius nie ma daty, bo nie są to nowe wieści, lecz służy orientacji w terenie

Nasza ziemia

Nie można użyć określenia „najbliższa okolica”, bo stojąc pod bramą twarzą do jeziora, za plecami czyli za drogą mamy pole gospodarza ze wsi obok, a dalej ziemie sąsiada aż do doliny rzeki, a na lewo, kawałek za parkingiem przez płot posesję tegoż sąsiada. Ale do jeziora, za ogrodem z wielką lipą i w prawo w stronę wsi rozciąga się nasza wybłagana od losu ziemia . Jej naturalną granicą jest brzeg jeziora, ściana Puszczy Boreckiej, potem niestety sprawy się komplikują, bo wchodzi kawałek za rzekę w stronę wsi, ale potem znowu jest wszystko jasne, bo granicą jest droga, którą jedzie się ze wsi nad jezioro, aż do płotu najbliższego sąsiada. Ten nius jest po to, abyście wiedzieli Państwo, gdzie możecie bezkarnie chodzić wiedząc, że stąpacie po naszych łąkach, a także by było wiadomo, o czym piszę, gdy opisuję utarczki Piesa z dzikiem, czy drogę do lasu, czy pościnane drzewa przez bobry i nasze bagienko za ogrodem, nad którym bardzo często unosi się opar i tylko Belfegora wtedy brakuje, by kręcić Psa Baskervillów.

A to widok z satelity z oznaczeniami:

ziemia_oznaczenia3.jpg

Gdy kliknie się w opis przy numerku zgodnym z numeracją na mapie, pokażą się zdjęcia, ale informuję, że post powstał dawno temu i część zdjęć jest nieaktualna (roślinność porosła, budynki zmieniły się, no i aktywność sąsiadów…). Aktualnych zdjęć mnóstwo gdzie indziej:)

1. Nasze gospodarstwo

2. Nasza plaża

3. Górka z wodą (tam gdzie Pieso bił się z dzikiem)

4. Brzózki z kozakami

5. Bobrowisko nad rzeczką

6. Trzcinowisko, gdzie chowają się dziki i zające

7. Górka, gdzie kiedyś był cmentarz rodziny niemieckiej

8. Zagajnik olchowy nad rzeczką pod lasem

9. Wejście do lasu drogą

10. Nasz Domek na górce

11. Sąsiedzi przez płot przy drodze nad jezioro

12. Zlewnia mleka na zjeździe kamienistą drogą w dół

13. Rozwidlenie dróg na Cichą Wólkę i do nas

14. Magiczna dziura w ziemi, z której wypływają ryby

15. Bagienko za ogrodem, nad którym latem zawsze jest opar

16. Cmentarz niemiecki

17. Górka z okopem i trzcinowisko za rzeczką

18. Kraina bobrów przy Domku na górce

Dzięki funduszom unijnym i inicjatywie naszej gminy, powstał spacer wirtualny po gminie Kowale Oleckie . Po prawej są zakładki Panorama Szwałk i Panorama Sokółki, dzięki którym możemy pokazać zdjęcia lotnicze naszych włości (oznaczenia te same, co wyżej):

widok ze strony Szwałku bardziej na Tulipana

widok ze strony Szwałku bardziej na Domek na górce (nr 20 to Działka w centrum Zawad, która należała do nas i była na sprzedaż, ale już poszła w dobre ręce;) )

widok z Sokółek (niestety pod słońce)

zdjęcie z drona a więcej i z opisami w albumie Z lotu drona (to zdjęcie z zaznaczonymi siedliskami TU - należy kliknąć w i)

Dyskusja

Michał, 2009/01/25 12:34
Świetnie. Mogłaby Pani jeszcze zaznaczyć kolorową kreską granicę Waszej posesji. Bo z opisu wynika, że kupiliście sobie państwa Cipkowskich z inwentarzem :D :D :D.
ania, 2009/01/25 16:09, 2009/02/04 15:58
Narysowanie naszej granicy nie jest takie proste! Za rzeką i przy niemieckim cmentarzu trudno dokładnie to zrobić. A państwo Cipkowscy, jak napisałam w opisie Sąsiedzi na "wyspie", są na górce jakby wyspie otoczonej naszą ziemią, nie ma mowy o ich kupowaniu choć rzeczywiście są otoczeni:) ale nie narzekają z tego powodu, myślę, że raczej się cieszą, że mają takich dobrych sąsiadów:) dzięki którym mają gdzie krowę pasać i ziemniaki hodować, bo ich własnej ziemi jest trochę za mało. Kiedyś to były ziemie PGR Świetajno, niektórzy rolnicy oddawali za emeryturę swoją ziemię, stąd teraz ich następcy mają jej mało i są otoczeni.
ania, 2010/07/16 09:02
PS. do ostatniej wypowiedzi: 15 lipca 2010 roku problem przynależności państwa Cipkowskich:) przestaje istnieć, bo staliśmy się właścicielami ich siedliska, w ten sposób sąsiedztwo na górce zostało przez nas wchłonięte
 
nasza_ziemia.txt · ostatnio zmienione: 2021/06/04 06:36 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika