Okolica

Kompletna dzicz, dziki, sarny i jelenie za płotem, 100 gatunków ptaków widzianych tylko z naszego podwórka, w tym żurawie krzyczące nad głowami, dudki żerujące pod oknem w ogrodzie, wilgi w krzakach na górce pod lasem, wszelkiej maści fruwające drapieżniki krążące nad naszym domem. Bociany, białe na gniazdach we wsi i na naszych łąkach, zwłaszcza podczas sianokosów, i czarne z pobliskiej doliny rzeki. Na rzeczce bobry, w jeziorach ryby, latem łąki pełne poziomek, jesienią grzyby nie tylko w lesie (pewne miejsca rydzowe!). Idealne tereny na wycieczki rowerowe i piesze, nordic walking i narty biegowe zimą.
Obszar Chroniony Krajobrazu Puszczy Boreckiej, obszar specjalnej ochrony ptaków Puszcza Borecka (PLB280006) oraz obszar mający znaczenie dla Wspólnoty Ostoja Borecka (PLH280016). (Zobacz też PTAKI).

Panorama lotnicza w stronę Zawad Oleckich (pobrane, jak i wszystkie pozostałe zdjęcia lotnicze, z serwisu Wirtualny spacer po naszej gminie). To samo zdjęcie, ale z podpisami TU

Widok z samolotu na jezioro Ciche i Głębokie od strony Szwałku. To samo zdjęcie, ale z podpisami TU

Widok z samolotu m.in. na naszą ziemię. To samo zdjęcie, ale z podpisami TU

To tu. Zawady Oleckie, mała wieś na skraju Puszczy Boreckiej, nad jeziorami Głębokim i Cichym. Dookoła dzikie łąki, stare pruskie zabudowania, wijąca się wśród pagórków rzeka Mazurka. Cisza, spokój, najczystsze powietrze, idealne miejsce na ucieczkę od cywilizacji.

więcej zdjęć typowych okolicznych krajobrazów...*

Zdjęcia z drona Pensjonaciku pod tulipanem (na pierwszym widać też Domek na górce) i okolicy podczas sianokosów, a więcej i z opisami w albumie Z lotu drona

Zapraszamy na wycieczkę po najbliższej okolicy:

Jezioro Głębokie

Jezioro Ciche

Dolina rzeki Mazurki

W lesie

Nasza wieś

Zimą

więcej informacji i zdjęć...

Zdjęcia także na FB i w Googlu.

Już teraz można „pochodzić” po Naszej ziemi

Mapa okolicy jest na stronie Położenie, a ciekawostki na naszej stronie Atrakcje turystyczne i nie naszej W okolicy.
Warto także zobaczyć mapę atrakcji sąsiedniego powiatu gołdapskiego

* Zdjęcia na tej stronie i podstronach są głównie nasze, ale także, za ich pozwoleniem, naszych gości. Duże zdjęcie z widokiem ze wsi na staw sąsiada i Domek na górce to dzieło Basi, naszej zawadzkiej przyjezdnej sąsiadki, zdjęcia z drona - Patryka. Dziękujemy!

Dyskusja

Wpisz swój komentarz:
H I​ E B Z
 
 
okolica.txt · ostatnio zmienione: 2021/06/04 06:36 (edycja zewnętrzna)
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika