Regulamin dotyczący rezerwacji i zadatku

Też nie lubimy regulaminów:) ale zdarzają się sytuacje, gdy jasno określone zasady ułatwiają życie i Państwu i nam, dlatego prosimy o zapoznanie się z tym co niżej i potwierdzenie, że zgadzacie się z poniższymi warunkami w mejlu z prośbą o rezerwację:

Zasady związane z pandemią są na samym dole

Po przykrych doświadczeniach z odwoływaniem rezerwacji postanowiliśmy zmienić warunki zadatkowania pobytu, mamy nadzieję na wyrozumiałość ;)

Sezon w roku 2021 to u nas okres od 18 czerwca do 12 września oraz tzw. długie weekendy, np. majówka, Boże Ciało, oraz okres świąteczny (Boże Narodzenie, Sylwester, Wielkanoc).

=T) Warunkiem pełnej rezerwacji jest wpłata na podane przez nas konto zadatku wynoszącego 70% ogólnej ceny za cały zarezerwowany pobyt (bez opłaty za sprzątanie), jednak w wysokości nie mniejszej niż 150 zł. W tym celu należy wysłać do nas mejla a w tytule podać termin i rodzaj pokoju (np. 15-31.07 romantyczna dwójka), a my w odpowiedzi przysyłamy wyliczoną kwotę do wpłaty i nr konta. O podanie terminu i rodzaju pokoju prosimy także w tytule przelewu - ułatwia nam to potem prowadzenie ewidencji.
Dopóki wpłata nie wpłynie na nasze konto, rezerwacja jest wstępna (nie jest zaznaczana w kalendarzu, a jedynie wpisywana jako wstępna na stronie), ale taki stan rzeczy może trwać nie dłużej niż tydzień. Po tym terminie, o ile nie poprosicie Państwo o jego wydłużenie, brak wpłaty rozumiemy jako rezygnację i rezerwacja wstępna znika ze strony.
Im mniej czasu do rezerwowanego terminu, tym prosimy o szybszą wpłatę, a jeśli dotyczy to pobytu w sezonie (patrz wyżej), prosimy o nadesłanie potwierdzenia przelewu z banku, bo brak potwierdzenia jest dla nas informacją, że możemy ten termin zaproponować komuś innemu.

=T) Czasem się zdarza, że nieprzewidziane okoliczności zmuszą Państwa do zrezygnowania z pobytu u nas po tym, gdy wpłaciliście już zadatek.

👉jeśli jest możliwość zmiany terminu można to zrobić do 7 dni przed zadatkowanym terminem pobytu poza sezonem,
i do 2 miesięcy przed zadatkowanym terminem w sezonie. To można negocjować:)

Jeśli musicie Państwo całkiem zrezygnować z przyjazdu:

🔔Przy rezygnacji dotyczącej terminu w sezonie

👉jeśli nastąpi 2 tygodnie i mniej przed planowanym przyjazdem, wówczas niestety zadatek przepada w 100%

👉jeśli rezygnacja nastąpi wcześniej, wtedy zwrot zadatku zależy od tego, czy udało nam się wykorzystać pokój w rezerwowanym przez Państwa terminie. Oddajemy całą sumę zadatku pomniejszoną o straty wynikające z niewykorzystania pokoju. Czyli jeśli ktoś miał zarezerwowaną dwójkę od 15 do 31 lipca i zrezygnował, a znalazł się ktoś, kto przyjechał od 15 do 20 a następnie od 22 do 31 lipca, suma, jaką zwrócimy będzie pomniejszona o 320 zł (2 niewykorzystane w tym czasie noclegi). Zwrot następuje na Państwa konto dopiero po tym, gdy termin, z którego zrezygnowaliście, dobiegnie końca. O tym, ile noclegów zostało wykorzystanych, a ile nie, można się przekonać zaglądając do kalendarza

🔔przy rezygnacji dotyczącej pobytu poza sezonem:

👉w miesiącach listopad-marzec, oddajemy cały zadatek, jeśli do rezygnacji doszło nie później niż 2 tygodnie przed datą planowanego przyjazdu,
w miesiącach kwiecień- pierwsza połowa czerwca i druga połowa września-październik, oddajemy cały zadatek jeśli do rezygnacji doszło nie później niż 4 tygodnie przed datą planowanego przyjazdu.
Jeśli później, zadatek możemy zostawić na poczet przyjazdu w innym, dowolnym terminie.
Niezależnie od pory rezygnacji poza sezonem obowiązuje zasada na temat zwrotu zadatku w sezonie, gdy w tym terminie przyjedzie ktoś inny.

👉ze względu na ogrzewanie obiektów na 2-3 dni (zależnie od pory roku i temperatur) przed Państwa przyjazdem, zadatek przepada, jeśli rezygnacja odbędzie się w tym czasie.

=T) Pobieramy opłatę za cały czas, jaki zgłosicie Państwo w rezerwacji, również wówczas, gdy ktoś zdecyduje się skrócić swój pobyt, chyba że wynika to z niedopełnienia z naszej strony zobowiązań związanych ze świadczonymi usługami agroturystycznymi.

=T) Przy okazji prosimy również, gdy Państwo już do nas przyjadą, o zapłatę brakującej sumy za cały pobyt na jego początku

Zapraszamy także do przeczytania Proszę się nie gniewać, ale... ;)

Zasady związane z pandemią - po zniesieniu zakazu najmu krótkoterminowego, obowiązują te same zasady co wyżej, z następującym wyjątkiem: oddajemy w całości zadatek osobom niemogącym ze względu na zakazy epidemiologiczne przyjechać do nas z zagranicy lub zmuszonym przebywać na kwarantannie/izolacji. W tym miejscu chcemy zapewnić, że robimy wszystko, by nie narażać Państwa i siebie na zarażenie COVID-19. Jeśli w zadatkowanym przez Państwa terminie będziemy zmuszeni zamknąć obiekt, oczywiście zadatek zwracamy w całości.

Powrót do strony Informacje o pensjonaciku

Dyskusja

Wpisz swój komentarz:
Z V Y W V
 
 
regulamin_dotyczacy_rezerwacji_i_zaliczek.txt · ostatnio zmienione: 2021/10/22 20:59 przez ania
 
Zawady Oleckie - Agroturystyka - Ceramika